Z życia przedszkolaka

Jasełka
Dzieci z oddziału przedszkolnego przedstawiły w naszej szkole Jasełka. Mieliśmy przyjemność gościć część grona pedagogicznego, pracowników administracji oraz dzieci przebywające na świetlicy. Ze względu na pandemię na Jasełkach nie mogli być obecni rodzice, ale dzięki p. Kasi, która nagrała całe przedstawienie, będą mogli je obejrzeć. Dzieci pięknie powiedziały swoje teksty i zaśpiewały kolędy wspólnie ze zgromadzonymi gośćmi. Podczas występu panował świąteczny nastrój! Po przedstawieniu Jasełek, dzieci wręczyły wszystkim zgromadzonym gościom zrobione przez siebie choinki.

Tekst: Magda Baranowska-Sykus

Warsztaty plastyczne
Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach plastycznych, na których wykonały kule do kąpieli. W wykonaniu kul pomagały dzieciom panie prowadzące warsztaty, które miały ze sobą wszystkie potrzebne materiały i krok po kroku objaśniały dzieciom, jak taką kulę należy zrobić. Dzieci z przyjemnością robiły kule, wykorzystując przy tym różnorodne materiały: barwniki, zapachy, suszone kwiaty. Każdy mógł zrobić po trzy różne kule. Na koniec dzieci otrzymały woreczki dekoracyjne, w które zapakowały swoje kule i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.

Tekst: Magdalena Baranowska-Sykus

Warsztaty fizyczne
Dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w warsztatach fizycznych ?Mały Edison?. W trakcie warsztatów dzieci robiły różne eksperymenty z zimnym lodem. Pani prowadząca zajęcia dokładnie objaśniała dzieciom, na czym dane doświadczenie będzie polegało i co mają robić, aby uzyskać końcowy efekt. Dzieciom bardzo podobały się warsztaty i pracowały na nich z dużym zaangażowaniem. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe fartuszki i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie 🙂

Tekst: Magdalena Baranowska-Sykus

Teatrzyk lalkowy
W dniu 22 października odwiedził  Nas Teatrzyk Lalkowy Bajka ze spektaklem pt. ?Puszek?.  Głównym bohaterem przedstawienia był krokodyl Puszek, którego bardzo bolał ząb i musiał udać się na wizytę do dentysty. Puszek obawiał się wizyty u dentysty, ale ostatecznie dał się namówić i był z tego faktu bardzo zadowolony. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały przedstawienie i aktywnie brały w nim udział. Aktorzy zapraszali dzieci na scenę, a na koniec wszyscy zrobili sobie wspólną, pamiątkową fotografię.

Tekst: Magdalena Baranowska-Sykus

 

Copyright © 2016 by sp247.
All rights reserved.
Projekt i realizacja: Internet-media.pl
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.