Z życia przedszkolaka

Rok szkolny 2021/2022

Dnia 20 września w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Twórczy Kompas Sztuki” dzieci z zerówki wykonały kolejne działania z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Podczas zabawy „Każdy z nas był kiedyś dzieckiem” zaprezentowane  zostały zdjęcia pań z zerówki z ich lat dzieciństwa. Zadaniem dzieci było odgadnięcie kogo przedstawia zdjęcie. Z tym zadaniem dzieci poradziły sobie całkiem dobrze. Dzieci zapoznały się także ze znaczeniem totemu w kulturze i jego symboliką, stworzyły  totem grupowy.

Tekst: Joanna Kaczmarczyk

We wrześniu dzieci z oddziału przedszkolnego dołączyły do Ogólnopolskiego Projektu
Edukacyjnego „Twórczy Kompas Sztuki”, który rozpoczyna się 15 września 2021 roku i trwa do
31 maja 2022 roku. Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Twórczy Kompas
Sztuki” jest wprowadzenie dzieci w świat sztuki, prezentacja najważniejszych zagadnień z nią
związanych, pobudzanie dzieci do kreatywności oraz ekspresji twórczej.
15 września z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki wykonaliśmy pierwsze zadanie
z harmonogramu. Tego dnia dzieci poznały twórców malarstwa i ich dzieła : Georges Seurat
„Wieża Eiffla”, „Niedzielne popołudnie na wyspie Grande Jatte” oraz Wassily Kandinsky
„Kwadraty z koncentrycznymi okręgami”, „Okręgi w kręgu”, którzy w swojej pracy
wykorzystywali symbol kropki, koła, punktowania. Rozmawialiśmy o dziecięcych talentach
oraz stworzyliśmy dzieła zainspirowane twórczością poznanych malarzy.

Tekst: Joanna Kaczmarczyk

Rok szkolny 2020/2021
„Baw się razem z nami”
W dniu 31.05.20201r. dzieci z klasy 0a odwiedził Teatrzyk Lalkowy Bajka ze spektaklem pt. „Baw się razem z nami”.  Tytuł bajki z zamierzenia miał nie zdradzać, o czym ona będzie i miał być niespodzianką. Tak też było, dzieci do końca nie wiedziały, o czym będzie przedstawienie. Bajka opowiadała historię księżniczki na ziarnku grochu, którą w większości dzieci znały. Przedstawienie było bardzo dynamiczne i interaktywne. Aktorzy zapraszali dzieci na scenę do wspólnej zabawy. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i było dużo  śmiechu!

Tekst: Magda Baranowska-Sykus

Dzień Rodziny
Z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca (Dzień Rodziny), w dniu 26.05.2021 r. dzieci z kl. 0a wzięły udział w warsztatach florystycznych „Las w słoiku ? lekcja ekologi”. Pani prowadząca warsztaty miała przygotowane dla dzieci materiały do zrobienia lasu w słoiku. Każde dziecko otrzymało duży słoik i potrzebne elementy do wykonania pracy. Tworzenie lasu w słoiku było dla dzieci ogromną przyjemnością, a efekt był imponujący! Każde dziecko zaniosło swój las do domu i wręczyło go Rodzicom, którym niespodzianka bardzo się podobała. 🙂

Tekst: Magda Baranowska-Sykus

„Wyspa Czamczarak”
W dniu 17.05.20201r. dzieci z klasy 0a odwiedził Teatrzyk Lalkowy Bajka ze spektaklem pt. „Wyspa Czamczarak”.  Tematem przewodnim przedstawienia było dbanie o otaczające nas środowisko i pokazanie, ile ciekawych rzeczy można zrobić z najprostszych materiałów. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały przedstawienie i aktywnie brały w nim udział, zgłaszając swoje propozycje na wykonanie różnych rzeczy. Na koniec wszyscy zrobili sobie wspólną, pamiątkową fotografię.

Tekst: Magda Baranowska-Sykus

Koncert
W dniu 25.03.2021 r. dzieci z kl. 0a wzięły udział w koncercie wiosennym. Do naszej klasy przyjechało małżeństwo zajmujące się graniem przeróżnych koncertów nawiązujących do aktualnych wydarzeń. Nasz koncert przygotowany został w związku z nadejściem wiosny i nawiązywał do zwierząt zamieszkujących gospodarstwo wiejskie. Dzieci zgadywały odgłosy różnych zwierząt, a także tańczyły do wiosennej muzyki, wspaniale się przy tym bawiąc. 🙂

Tekst: Magda Baranowska-Sykus

Karnawał w Brazylii
W dniu 10.02.2021 r. dzieci z kl. 0a wzięły udział w warsztatach edukacyjno ? twórczych „Karnawał w Brazylii”, które były połączone z balem. Pani prowadząca warsztaty miała przygotowane dla dzieci materiały do zrobienia karnawałowych opasek. Każde dziecko wykonało swoją opaskę, a następnie w rytmie muzyki brazylijskiej wszyscy świetnie się bawili i tańczyli. Dzieci miały również możliwość obejrzenia krótkiego filmiku dotyczącego karnawału w Brazylii i tamtejszych zwyczajów, zabaw karnawałowych. 🙂 Na koniec zajęć zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Tekst: Magda Baranowska-Sykus

Jasełka
Dzieci z oddziału przedszkolnego przedstawiły w naszej szkole Jasełka. Mieliśmy przyjemność gościć część grona pedagogicznego, pracowników administracji oraz dzieci przebywające na świetlicy. Ze względu na pandemię na Jasełkach nie mogli być obecni rodzice, ale dzięki p. Kasi, która nagrała całe przedstawienie, będą mogli je obejrzeć. Dzieci pięknie powiedziały swoje teksty i zaśpiewały kolędy wspólnie ze zgromadzonymi gośćmi. Podczas występu panował świąteczny nastrój! Po przedstawieniu Jasełek, dzieci wręczyły wszystkim zgromadzonym gościom zrobione przez siebie choinki.

Tekst: Magda Baranowska-Sykus

Warsztaty plastyczne
Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach plastycznych, na których wykonały kule do kąpieli. W wykonaniu kul pomagały dzieciom panie prowadzące warsztaty, które miały ze sobą wszystkie potrzebne materiały i krok po kroku objaśniały dzieciom, jak taką kulę należy zrobić. Dzieci z przyjemnością robiły kule, wykorzystując przy tym różnorodne materiały: barwniki, zapachy, suszone kwiaty. Każdy mógł zrobić po trzy różne kule. Na koniec dzieci otrzymały woreczki dekoracyjne, w które zapakowały swoje kule i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.

Tekst: Magdalena Baranowska-Sykus

Warsztaty fizyczne
Dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w warsztatach fizycznych ?Mały Edison?. W trakcie warsztatów dzieci robiły różne eksperymenty z zimnym lodem. Pani prowadząca zajęcia dokładnie objaśniała dzieciom, na czym dane doświadczenie będzie polegało i co mają robić, aby uzyskać końcowy efekt. Dzieciom bardzo podobały się warsztaty i pracowały na nich z dużym zaangażowaniem. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe fartuszki i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie 🙂

Tekst: Magdalena Baranowska-Sykus

Teatrzyk lalkowy
W dniu 22 października odwiedził  Nas Teatrzyk Lalkowy Bajka ze spektaklem pt. ?Puszek?.  Głównym bohaterem przedstawienia był krokodyl Puszek, którego bardzo bolał ząb i musiał udać się na wizytę do dentysty. Puszek obawiał się wizyty u dentysty, ale ostatecznie dał się namówić i był z tego faktu bardzo zadowolony. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały przedstawienie i aktywnie brały w nim udział. Aktorzy zapraszali dzieci na scenę, a na koniec wszyscy zrobili sobie wspólną, pamiątkową fotografię.

Tekst: Magdalena Baranowska-Sykus

Copyright © 2016 by sp247.
All rights reserved.
Projekt i realizacja: Internet-media.pl
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.