Z życia świetlicy

Rok szkolny 2021/2022

Mamy zaszczyt ogłosić wyniki Warszawskiego Konkursu Plastycznego Origami pt. „Kolorowy świat owadów”. Hania z klasy 3A podczas zajęć w świetlicy wykonała piękną łąkę. Zajęła III miejsce.Laureatce serdecznie gratulujemy.

Gratulacje dla laureatki  52 Międzynarodowego Konkursu Plastycznego sponsorowanego przez japońską fundację artystyczną oraz firmę Pentel.  Prace przedstawiały świat oczami dzieci, to o czym marzą, co je cieszy, martwi i fascynuje. Świat przepełniony szczerością i magią ukazany za pomocą kredek, ołówka, farb! W tej edycji nadesłano z całego świata aż  13313 prac w tym 3237 prac z Polski. Tym bardziej na uznanie i ogromne brawa zasługuje nasza uczennica Oliwia z klasy 1b.Gratujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W piątek 3.06 na obiektach sportowych naszej szkoły, odbyła się I Świetlicowa Olimpiada Sportowa. Każdy z uczestników dostał imienną kartę punktową. Po zakończeniu wszystkich konkurencji, w nagrodę otrzymywał słodką nagrodę. Uczniowie mieli do wykonania 7 konkurencji:

 1. Skok w dal z miejsca.
 2. Krótki bieg po prostej (30m).
 3. Rzut woreczkiem do celu.
 4. Bieg ze zmianą kierunku (koperta).
 5. Skoki na skakance (2 próby).
 6. Rzut balonikiem z wodą do celu.
 7. Precyzyjny rzut plastikowymi korkami do słoika.

Zadanie ekstra: Rzut plastikowym korkiem z większej odległości do małego słoika. (Zwyciężyła Nela z 3a – otrzymała pluszową zabawkę).  Wszyscy uczniowie i nauczyciele świetnie się bawili. Do zobaczenia na kolejnej Olimpiadzie w kolejnym roku. Dziękujemy organizatorowi wydarzenia, panu Dominikowi 😊 😊 😊

Wiosna zawitała do świetlicy szkolnej. W pogodnych, wiosennych pracach odnajdujemy kolorystykę oraz urok tej niezwykłej pory roku. 🙂

Wiosna zawitała do świetlicy szkolnej. W pogodnych, wiosennych pracach odnajdujemy barwy oraz urok tej niezwykłej pory roku. Prace uczniów można podziwiać na świetlicowej wystawie.

Jeżyki wykonane podczas zajęć świetlicowych przez klasę 1a i 1b.

 

Uczniowie uczęszczający do świetlicy, wzięli udział w Ogólnopolskim  Konkursie pt. „Magia Świat Bożego Narodzenia”. Z ponad 300 nadesłanych prac, kartka wykonana przez praca Hanię z klasy 3a zdobyła III miejsce. Hani  gratulujemy.  Dziękujemy pozostałym uczestnikom: Piotrowi, Przemkowi i Stasiowi. 🙂
Koniec roku kalendarzowego to czas podsumowań. Świetlica uczestniczyła w wielu konkursach z różnych dziedzin. Prezentujemy wyniki niektórych.
 • „Kwiaty późnego lata i jesieni” to Ogólnopolski konkurs plastyczny organizowany przez Zespół Edukacyjno-Artystyczny w Rybniku.  Wyróżnienie otrzymała Oliwia z klasy 1b.
 • Międzynarodowy Konkurs Plastyczno-Fotograficzny „Astronomia Art”, w którym Gabryś z klasy 1b zajął 6 miejsce.  W galerii możemy zobaczyć zgłoszone prace.
 • Konkurs fotograficzny „Halo, Tu Tuwim” zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Łodzi. Gratulujemy Ani z klasy 1b .
 
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 🙂

Zimowe prace wykonane podczas zajęć świetlicowych.

Dzień postaci z bajek w świetlicy szkolnej. Prace wykonane przez uczniów z kl. 2b podczas pobytu w świetlicy. 

?Wieje wiatr zrywa liście z drzew? Wyniki konkursu zorganizowanego przez świetlicę szkolną i nauczycieli klas I-III. Pierwszy wspólny konkurs  ?Wieje wiatr zrywa liście z drzew? już za nami. Oryginalnych pomysłów na przedstawienie jesiennych liści było wiele.

Przyjazne duszki, prace uczniów wykonane w świetlicy szkolnej.
Podczas świetlicowych warsztatów origami zajmujemy się tworzeniem przestrzennych form z arkusza papieru. Każdy uczeń ma możliwość wykonania pracy pod fachowym okiem Pani Pauliny. Składanie papieru metodą origami może być prostą zabawą, ale musimy pamiętać że jest tez wiele bardzo skomplikowanych i czasochłonnych projektów wymagających wielkiej uwagi i dokładności. Pierwsze prace można podziwiać na szkolnym korytarzu. 
 
 
Zwykle zajęcie może przerodzić się w niezwykłą zabawę na świeżym powietrzu. Dzieci ze świetlicy nie bacząc na zimno wyposażeni w worki i grabie przystąpiły do zgrabiania liści na terenie szkoły. Dzieciom należą się ogromne brawa a w szczególności Piotrusiowi z klasy 3A, który był inicjatorem i koordynatorem zabawy.

Na świetlicowych zajęciach „Plastyczne rozmaitości” rozmawialiśmy o jesiennym lesie, a potem każdy z uczestników zrobił z szyszek i liści wybrane zwierzątko mieszkające w lesie.

Początek jesieni w świetlicy

Zabawy integracyjne w świetlicy podczas pierwszych dni po powrocie uczniów do szkoły.
 

Zabawy w świetlicy

Rok szkolny 2020/2021

Kwiaty dla naszych Kochanych Mam z okazji ich święta wraz z portretami, które zostały przesłane na świetlicowy konkurs „Portret mamy słowem lub pędzlem malowany”.
Świetlicowa akcja sadzenia kwiatów zapoczątkowała upiększanie otoczenia naszej szkoły. W ten sposób włączamy się w działania proekologiczne dzielnicy Bielany. Uczymy dzieci pielęgnacji roślin ozdobnych.
 

Wiosenne prace uczniów wykonane w świetlicy szkolnej.

W I semestrze 2020/21 uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej brały udział w licznych konkursach plastycznych o różnorodnej tematyce oraz akcjach charytatywnych. Zgłoszone prace zostały nagrodzone i wyróżnione. Konkursy w których wzięliśmy udział:

 • Świetlicowy Konkurs Fotograficzny „Wakacje w obiektywie”
 • Świetlicowy Konkurs Plastyczny „Moja Pani i mój Pan”
 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczno-Fotograficzny „Drugie życie odpadów-ozdoba świąteczna z recyklingu”, Organizowany przez SP nr 39 im. Wojska Polskiego w Gdańsku
 • „Konkurs plastyczny z okazji ODPD”, Organizatorem konkursu jest Biuro Rzecznika Praw Dziecka z siedzibą w Warszawie
 • XXII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kartka Świąteczna Boże Narodzenie, Nowy Rok”, Organizatorem konkursu Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach
 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Anioły są takie …”, Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Lublinie
 • Szkolny Konkurs „Polskie Symbole Narodowe”, ,Organizatorem konkursu jest Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych nr 1 w Warszawie
 • Konkurs „Choinki Jedynki- Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia”, Organizatorem jest Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko” oraz Polskie Radio 
 • Konkurs Plastyczny „Plastuś za żywopłotem”, Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Warszawie
 • Konkurs Plastyczny „Chrońmy zwierzęta w Warszawie”, Organizatorem konkursu jest Fundacja „BO WARTO” w Warszawie
 • Świetlicowy Konkurs Fotograficzny „Moja choinka”
 • Akcja charytatywna – zbiórka żywości dla schroniska w Kruszewie
 • Akcja Charytatywna „Choinki Jedynki-Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia”. Wybrane prace przekazano na licytację, dochód zasilił konto Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko” oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Psychiatrii Środowiskowej.
 • Zbiórka żołędzi i kasztanów dla warszawskiego ZOO

Gratulujemy i życzymy sukcesów 🙂 

Tak bawili się  uczniowie  klas drugich podczas zajęć w świetlicy szkolnej.

W naszej świetlicy dzieci zawsze  twórczo spędzają czas. Dzisiaj  zainspirowane zimową pogodą wykonały papierowe bałwanki.

Pamiętajmy o ciepłej czapce podczas zimy. Uczniowie podczas zajęć w świetlicy wykonali wspaniałe czapki według własnego pomysłu.

Pingwinki wykonane podczas zajęć świetlicowych przez klasę 2a i 2b.

Karmnik

Dary jesieni

W pierwszych dniach pobytu w naszej szkole poruszyliśmy bardzo ważny temat dotyczący bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły oraz ze szkoły w ujęciu najnowszych przepisów oraz zagrożenia, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie.
Uczniowie chętnie uczestniczyli w dyskusji, o czym świadczyć mogło ich zaangażowanie w dyskusję. Dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i, doświadczeniami, obawami oraz zadawały pytania. Udało nam się wspólnie wypracować najważniejsze zasady:

 1. Do szkoły idź drogą uczęszczaną, nie chodź „na skróty”!
 2. Jeśli nie ma chodnika idź poboczem lewej strony jezdni.
 3. Przez jezdnie przechodź w miejscach wyznaczonych np. pasami lub oznaczonych sygnalizacja świetlną.
 4. Pamiętaj zawsze przechodź na zielonym świetle.
 5. Jeśli nie ma sygnalizacji świetlnej ustaw się przy krawędzi chodnika, zobacz czy nie nadjeżdża samochód z lewej strony jezdni, następnie z prawej strony jezdni i jeszcze raz upewni się czy z lewej strony jezdni nie nadjeżdża samochód. Kiedy jesteś pewny że nie nadjeżdża żaden samochód możesz przejść przez jezdnie.
 6. Nigdy nie przebiegaj przez jezdnię, nawet jeśli masz zielone światło jesteś na pasach.
 7. Pamiętaj o elementach odblaskowych widocznych dla nadjeżdżających kierowców.
 8. Wybierając drogę do szkoły wybierz najbezpieczniejszą drogę unikając miejsc niebezpiecznych.

Rok szkolny 2019/2020

Wszystkim Mamom z okazji ich Święta życzymy, aby ten radosny dzień na zawsze troski odsunął w cień. Niech się śmieje do Was świat, blaskiem szczęśliwych i długich lat!
Niech oknem i drzwiami pomyślność Wam wchodzi, za dobroć i miłość niech Was nagrodzi! Nauczyciele Świetlicy wraz z uczniami chcieliby
poprzez piękne laurki podziękować wszystkim naszym Mamom.

Działalność społeczności świetlicowej
1. Bohaterowie naszych bajek
Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterowie doczekali się swojego święta. Postacie z bajek nieraz stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat im towarzyszą. Animowani bohaterowie uczą i pomagają w pokonywaniu wielu barier. Stało się to inspiracją do stworzenia wielu prac wykonanych przez uczniów uczęszczających do świetlicy. Zastosowano różne techniki plastyczne prezentując bohaterów bajek, które można było poznać w ramach zajęć „Innowacyjnej świetlicy”. Zajęcia czytelnicze, filmowe oraz plastyczne dotyczące bajek i baśni zaowocowały wystawą pięknych prac.

2. Przedwiośnie
Okres przedwiośnia jest okresem  pojawiania się pierwszych roślin zielonych oraz budzenia się roślin wieloletnich. To wtedy pojawią się pierwsze przebiśniegi, sasanki, przylaszczki. Również na tablicy świetlicowej możemy zaobserwować zmiany i podziwiać piękne prace naszych uczniów z wiosennymi kwiatami.

3. Konkurs Mój pupil.
Konkurs fotograficzno-plastyczny „Mój Pupil” powstał z myślą nie tylko o naszych uczniach, lecz także nauczycielach. Celem konkursu było wzbudzanie zamiłowania i zainteresowania dzieci do fotografii, prezentacja i popularyzacja możliwości twórczych uczniów w dziedzinie fotografii oraz przedstawienie za pomocą zdjęć domowych  pupili w naturalnie powstałych, zabawnych sytuacjach. Dodatkowo konkurs miał wymiar integrujący środowisko uczniów i nauczycieli.

4. Święta Wielkanocne.
Świetlica wraz ze swoimi podopiecznymi wzięła udział w Konkursie na najpiękniejszą kartkę Wielkanocną „Sercem Malowane”, której organizatorem była Fundacja Bo Warto. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień plastycznych, zapoznanie z tradycją i zwyczajami świąt Wielkanocnych oraz popularyzacja działań plastycznych wśród dzieci. Uczniowie podczas zajęć świetlicowych stworzyli piękne kartki, poznając nie tylko tradycje czy zwyczaje Wielkanocne, lecz również elementy folkloru łowickiego.

5. Konkurs „Kreatywna Maseczka” ma za zadanie pobudzić kreatywność naszych uczniów i nauczycieli, a także ukształtować i utrwalić bezpieczne zachowania w miejscach publicznych, wykształcić postawę odpowiedzialności społecznej i rozwinąć zdolności manualne uczestników. Zależy nam na promowaniu postawy „zrób to sam”, aby pokazać że pomysł i chęć do działania dają wspaniałe efekty.

6. Akcja dla lekarzy.
Akcja świetlicy „Kartka dla Medyków” ma na celu promowanie postawy wdzięczności dla Służby Zdrowia oraz zwrócenie uwagi na wysiłek, jaki wkładają w ratowanie zdrowia i życia. Ważnym aspektem tej akcji jest również podziękowanie całemu personelowi szpitalnemu. Nie tylko lekarzom i pielęgniarkom ale także ratownikom medycznym, salowym, sanitariuszom, osobom sprzątającym, diagnostom laboratoryjnym, technikom, kierowcom, wolontariuszom, pracownikom obsługi, farmaceutom.

7. Praca zdalna- świetlica.
Świetlica szkolna aktywnie włączyła się w zdalne nauczanie  szkoły. Nauczyciele świetlicy podczas codziennych dyżurów  wspierają, pomagają, organizują zajęcia rozwijające zainteresowania i wiedzę uczniów oraz uczestniczą w odrabianiu zadań domowych. Współpraca z  nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej  owocuje  dodatkowymi kartami  pracy, filmami edukacyjnymi, prezentacjami multimedialnymi i pracami plastycznymi.  Udało się również  przeprowadzić dwa konkursy fotograficzno – plastyczne („Mój Pupil”, „Kreatywna Maseczka”) oraz zachęcić dzieci do udziału w akcji „Kartka dla Medyków”.  Oto niektóre z prac wykonane podczas zdalnych zajęć świetlicy.

Zwieńczeniem cyklu zajęć poświęconych relacjom rodzinnym, uwrażliwianiu i zacieśnianiu więzi rodzinnych był udział dzieci ze świetlicy w konkursie plastycznym „Kwiaty dla Babci i Dziadka” organizowanym przez Świetlicę Szkolną przy Szkole Podstawowej nr 293 w Warszawie.
Nagrody w różnych kategoriach otrzymali:
I miejsce:

 • Jakub kl. II
 • Aleksandra kl.III
 • Dominika kl.III

II miejsce:

 • Matylda kl I
 • Nikola kl.II

III miejsce:

 • Oliwia kl.II

Wyróżnienie:

 • Stanisław kl.I

Gratulujemy!

Uczniowie z klasy III podczas zajęć poświęconych przypomnieniu zasad ortografii, rozwiązywali interaktywne zagadki i rebusy ortograficzne. Utrwalone zasady poprawnej pisowni zostały wykorzystane do zaprojektowania przez uczennicę kl. III Weronikę zakładki ortograficznej. Praca wzięła udział w ogólnopolskim konkursie ortograficzno-plastycznym „Chwyć byka za rogi” organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Armii „Kraków” w Żębocinie. Zakładka zajęła II miejsce. Gratulujemy!

Plakaty wysłane na Ogólnopolski Konkurs Ekologiczno – Plastyczny „Pomagamy ptakom przetrwać zimę”. Celem konkursu było kształtowanie świadomości na temat trudnych warunków bytowania ptaków w czasie zimy, zdobywanie wiedzy na temat wybranych gatunków ptaków oraz rozbudzanie zamiłowania i szacunku wobec przyrody. Uczniowie wzięli również udział w dobrowolnej zbiórce karmy dla ptaków do Ptasiego Azylu przy warszawskim ZOO. Dzięki ich zaangażowaniu udało się nam przekazać 8 kilogramów jedzenia dla ptaków egzotycznych.
Nasz plakat został doceniony, a uczennica klasy IIIb otrzymała trzecie miejsce. Bardzo się cieszymy z sukcesu i gratulujemy.

W I semestrze uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej aktywnie brali udział w proponowanych zajęciach plastycznych. Najpiękniejsze prace zostały zgłoszone do konkursów w których uczniowie zdobyli liczne nagrody i wyróżnienia.
Konkursy w których wzięliśmy udział:

 1. Konkurs międzyświetlicowy „Nici, nitki, niteczki – Złota Polska Jesień” SP247, ul. Wrzeciono 9
 2. Konkurs plastyczny Najpiękniejsza ozdoba, dekoracja bożonarodzeniowa SP53, ul. Rudzka 6
 3. Konkurs plastyczny „Najpiękniejsza pocztówka bożonarodzeniowa” SP 53, ul. Rudzka 6
 4. Konkurs plastyczny „Kwiaty dla Babci i Dziadka”, SP 293, ul. Kochanowskiego 8
 5. Konkurs plastyczno-techniczny na najciekawsza maskę karnawałową pod hasłem: „Maska z Rio” SP 247, ul. Wrzeciono 9
 6. Konkurs ekologiczno – plastyczny „Pomagamy ptakom przetrwać zimę” SP279, ul. Cyrklowa 1
 7. Konkurs „Dlaczego dłonie babć/dziadków bywają czarodziejskie” Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, ul. Mogileńska 42 w Poznaniu
 8. Ogólnopolski Konkurs Ortograficzno – Plastyczny „Chwyć byka za rogi” SP im. Armii „Kraków” w  Żębocinie
 9. Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny ?Czytanie jest przygodą?, SP 34 im. Kornela Makuszyńskiego w Lublinie
 10. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Nudzi-Misie” Centrum Kultury AGORA ul. Serbska 5a, Wrocław
 11. Międzynarodowy konkurs plastyczny „Inne Spojrzenie” Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach

Kiermasz świąteczny
Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy w naszej szkole to już tradycja. W tym roku mogliśmy podziwiać wspólnie przygotowane  prace przez uczniów i wychowawców świetlicy: stroiki, choinki, bombki, zawieszki, świeczniki, pierniki. Cały dochód ze sprzedaży został przeznaczony na wsparcie Ośrodka Wsparcia dla Kobiet z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży ?Etezja? na Białołęce. Udało się kupić środki higieniczne i pielęgnacyjne dla maluszków i ich mam. Pomaganie cieszy najbardziej. Dziękujemy!

Dzień Misia

Zakończyliśmy akcję zbiórki żywności dla bezdomnych zwierząt. Karma i przysmaki dla psów i kotów zostały zawiezione do schroniska w Józefowie. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział w akcji.

Międzyświetlicowy konkurs ” Nici, nitki, niteczki – Złota polska jesień” rozstrzygnięty. Dyplomy i nagrody rozdane, a prace uczniów z bielańskich szkół można podziwiać na szkolnej wystawie. Bardzo dziękuję za wysiłek i zaangażowanie uczniom i nauczycielom.

Dzień dyni

Pasowanie na świetliczaka

Dziś w świetlicy wydarzenie,
przyjmujemy nowe dzieci.
Będzie uroczystość mała.
atrakcyjnie czas nam zleci.

I zapraszamy do zabawy
Będą quizy i konkursy
No i pewnie  trochę wrzawy

A więc bawmy się wesoło.
Miejmy buzię uśmiechniętą
I świetliczakom bijmy brawo
w końcu dzisiaj to ich święto.

W dniu 17.10.2019 odbyło się ślubowanie na Świetliczaka. W programie imprezy przeprowadzono  różne zabawy, konkurencje sportowe, sprawnościowe, zgadywanki.  Uczniowie bardzo chętnie brali udział w przygotowanych zabawach. Było dużo śmiechu i radości. Na zakończenie dzieci zostały pasowane przez panią dyrektor na Świetliczaka  naszej szkoły i otrzymały dyplom oraz pamiątkowe upominki.

Przyszła do nas jesień oraz nasi nauczyciele w oczach dzieci w Dniu Edukacji Narodowej.

Rok szkolny 2018/2019

Olimpiada świetlicowa

Zabawy świetlicowe

Nasze prace

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Dla Dziadka
Gdy za oknem zimno,
Gdy śnieg biały pada,
Dziadek siada przy kominku
Bajki opowiada

„O dzielnym szewczyku”
„Jasiu i Małgosi”
Opowiada dziadek bajki
Kiedy wnuczka prosi.

Dla Babci
Nasza babcia jest jak wróżka
Co otwiera bajkom drzwi
A gdy kładzie nas do łóżka
Mamy potem piękne sny.

Kiermasz świąteczny
Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wsparli swoim udziałem kiermasz świąteczny organizowany przez świetlicę szkolną. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu (395 zł) zostaną przekazane na zakup gier planszowych dla dzieci z Domu Dziecka nr 1 im. M. Falskiej przy Alei Zjednoczenia 34.

Wróżby Andrzejkowe w świetlicy.

Mali podróżnicy to zajęcia w BCEK mające na celu pokazanie dzieciom jak kolorowy, różnorodny i ciekawy jest otaczający nas świat i żyjący w nim ludzie. Uczniowie poznają to poprzez działalność plastyczną, muzyczną i teatralną. Zajęcia rozpoczęły się w październiku i zostały zaplanowane na cały rok szkolny. Nasi mali podróżnicy to uczniowie klas pierwszych. Życzymy im powodzenia w kolejnych podróżach po świecie.

Światowy Dzień Zwierząt święto obchodzone corocznie 4 października zostało ustanowione w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt, który trwa do 10 października. Obchody Dnia mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa. W naszej świetlicy z tej okazji został ogłoszony konkurs plastyczny pt: „Moje ulubione zwierzątko”. Spotkał się z dużym zainteresowaniem. Prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu, a wyróżnione osoby otrzymały dyplomy i drobne upominki.

Mój tornister

Pasowanie na Świetliczaka
Dnia 18 października 2018 roku w świetlicy szkolnej odbyła się ważna uroczystość -„Pasowanie na Świetliczaka”. Jest to  coroczna tradycja, której celem jest przyjęcie do grona świetliczaków uczniów klas pierwszych. Wszystkie przygotowania do imprezy  były prowadzone w tajemnicy, aby sprawić najmłodszym uczniom niespodziankę.
Uczennice z klas ósmych świetnie spisały się w roli prowadzących. W czasie pasowania dzieci wykazały się znajomością zasad obowiązujących w świetlicy, wysłuchały zabawnych wierszyków, rymowanek – samochwałek, rozwiązywały zagadki, które wzbudziły wiele emocji. Kolejnymi atrakcjami były zabawy ruchowe i z chustą animacyjną.
Zwieńczeniem uroczystości był akt pasowania. Uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki. Na koniec były zabawy z balonami i puszczanie baniek mydlanych.

Jesień
Jesień w świetlicy to różnorodne  prace plastyczne i ozdoby wykonane pod kierunkiem pań wychowawczyń.  Uczniowie mieli okazję wykorzystać  jesienne skarby zebrane na spacerze wokół szkoły. Prace ozdobiły szkolne korytarze. A wybrane zostały wysłane na konkursy międzyświetlicowe.

Bezpieczna droga do szkoły
Od początku roku szkolnego w naszej Świetlicy odbywały się zajęcia na temat bezpiecznej drogi  do szkoły. Główne zagadnienia poruszane z dziećmi to: jak należy poruszać się w pobliżu jezdni  oraz w jakich miejscach bezpiecznie ją przechodzić, jakie znaki drogowe są ważne dla uczniów i jak się do nich stosować, a także czemu służą elementy odblaskowe. Uczniowie rozwiązywali zagadki, rebusy, krzyżówki, wykonywali różne prace plastyczne o tematyce dotyczącej bezpieczeństwa do i ze szkoły.

25 Jubileuszowa akcja sprzątania świata odbyła się pod hasłem: Akcja – segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej. Uczniowie uczęszczający do świetlicy również zaangażowali się w akcję. Wspólnie posprzątali boisko szkolne. Uczestniczyli w zajęciach dotyczących segregacji śmieci i ochrony środowiska. Wykonali plakaty promujące dbanie o Naszą Planetę.

Rok szkolny 2017/2018

Świetlicowe konkursy plastyczne

Zajęcia plastyczne odgrywają ważną rolę w wychowaniu estetycznym dziecka, w przygotowaniu go do pełnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. Działalność plastyczna zaspokaja potrzebę ekspresji i motywacji do działania. Bliski kontakt dzieci z plastyką budzi zainteresowanie jej różnymi aspektami. Działalność plastyczna stwarza szerokie pole dla ekspresji własnej i samorealizacji możliwości twórczych. Daje dziecku radość i zadowolenie, umacnia poczucie własnej wartości, niezbędna jest do kształtowania się jego osobowości. Rozwija także inicjatywę, samodzielność, wytrwałość dziecka oraz uczy  planowania zadań i pracy zespołowej.

Plastyka ma duże znaczenie dla  rozwoju sprawności ruchowych dzieci. Zaspokaja potrzebę przeżywania, działania i manipulowania przedmiotami .Własna twórczość stanowi ujście dla energii dziecka, uspakaja, daje odprężenie, rozładowanie napięć emocjonalnych i mięśniowych.

Wychowanie plastyczne kształtuje i rozwija wrażliwość na piękno kształtów i barw otaczającej rzeczywistości poznawalnej zmysłami (wzrok, dotyk) oraz kształci smak artystyczny poprzez poznawanie dzieł sztuki plastycznej. Pobudza i rozwija umiejętność wypowiadania swojego osobistego stosunku do rzeczywistości za pomocą linii i plamy, barwy i kształtu. Kształci aktywność myślową, pobudza wyobraźnię i wyzwala inicjatywę twórczą oraz wzbogaca przeżycia.

W II semestrze uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursach:

 1. IV Bielański Konkurs Charytatywny „Palma Wielkanocna” organizowany przez SP 77, ul Samogłoski 9.

Zgłoszone prace:

 1. Małgorzata Krupa III d – wyróżnienie
 2. Maja Mołdawska III d – wyróżnienie
 3. Pola Dyrda III c
 4. Weronika Szuba IIb
 5. Kinga Gwiaździńska II b

Między świetlicowy konkurs plastyczny „Cztery pory roku- drzewo liściaste w czterech porach roku – Zima” część 2, zorganizowany przez SP 214

Zgłoszone prace:

 1. Maja Szatkowska I b – wyróżnienie
 2. Roksana Maciaszczyk II a – wyróżnienie

Konkurs plastyczny  „Bohaterowie naszych bajek” zorganizowany przez SP 263

 1. Anna Czerko III b – wyróżnienie
 2. Zuzanna Bryndal III b – wyróżnienie
 3. Oskar Klimko III e – wyróżnienie
 4. Aleksander Klimko IV c – wyróżnienie
 5. Nikola Rafalska IV a – wyróżnienie

Konkurs plastyczny ” Zaczarowany świat bajek” zorganizowany przez SP

 1. Zlata Nikolaienko III e
 2. Martyna Smolińska III e
 3. Maja Włoda III b
 4. Luiza Przeździk III b
 5. Roksana Maciaszczyk III b

Miedzy szkolny konkurs plastyczny „Najpiękniejszy koszyk wielkanocny” zorganizowany przez SP 53

 1. Kinga Gwiaździńska II b
 2. Julita Kozikowska III d
 3. Damian Gawlik II b – wyróżnienie
 4. Magdalena Urbaniak III e – wyróżnienie

Mazowiecki Konkurs Plastyczny „Najpiękniejsza pisanka” zorganizowany przez Wawerskie Centrum Kultury – Filia Radość

 1. Roksana Maciaszczyk III b – wyróżnienie
 2. Maja Mołdawska III d – wyróżnienie
 3. Maja Szatkowska – II miejsce
 4. Martyna Plichta – II miejsce

Konkurs plastyczny „Pisanka Wielkanocna” zorganizowany przez SP 273

 1. Maja Mołdawska IIId
 2. Małgorzata Krupa III d – II miejsce
 3. Kubicki Michał III
 4. Hanna Wardęga III c
 5. Oliwia Śliwińska
 6. Kaja Szmagała
 7. Kinga Gwiaździńska II b
 8. Kuba Misztal IV c

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Świetlicowy konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy. Wygrali uczniowie z klasy IIId.

Świetlicowe zajęcia plastyczne i prace świetliczaków.

Kiermasz świąteczny
Dnia 10.12.2017 roku świetlica szkolna została zaproszona  na mikołajkowe wydarzenie charytatywne pod nazwą „OTWÓRZ SERCE”! Współorganizatorem wydarzenia była gmina Bielany z przewodniczącym panem Grzegorzem Pietruczukiem.  Przygotowaliśmy stoisko na którym znalazły się prace związane ze świętami Bożego Narodzenia wykonane przez uczniów biorących udział w zajęciach świetlicowych. Pieniądze zebrane podczas sprzedaży zostały przekazane na rzecz chorych dzieci – Klary, Igora oraz Łukasza!  Zebraliśmy około 400 złotych. Brawo!!!

Świetlicowe konkursy
Uczniowie chętnie biorą udział  w różnych konkursach organizowanych przez inne świetlice, domy kultury oraz inne placówki oświatowe współpracujące z naszą szkołą osiągając nagrody i wyróżnienia.

 1. Konkurs „Życzliwość – podaj dalej” zorganizowany przez SP 223, uczestniczki: Nina Rudnik klasa IIID, Małgorzata Krupa III D, Maja Mołdawska III D
 2. Konkurs plastyczny „Cztery Pory Roku – drzewo liściaste w czterech odsłonach” – jesień, zorganizowany przez SP 214, uczestniczki: Pola Dyrda III C, Amelia Molik Opolska IIIC
 3. Wojewódzki konkurs plastyczny „Jesienne klimaty – spacer po parku przy dworku, pałacu” organizowany przez Zespół Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej, uczestniczki: Maja Mołdawska III D, Asia Woch VII, Zuzia Klisowska
 4. Międzyświetlicowy konkurs plastyczny  „Jesienny pejzaż”  zorganizowany przez SP 263, uczestnicy: Maja Mołdawska III D, Michał Waligóra III d
 5. Konkurs „Najpiękniejsza pocztówka bożonarodzeniowa” 10-uczestników z klas I -III
 6. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Dla mojej Babci, dla mojego dziadka” – edycja kurpiowska, zorganizowany przez Fundację Żyj z pasją, uczestnicy: Michał Waligóra III d, Amanda Skowrońska III d, Oliwia Owczarek I D, Kaja Szmagała
 7. Konkurs plastyczny „Spacer po Bielanach” zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury Bielany, laureatem została: Natalia Petryka III D

Dzień Pluszowego Misia w naszej świetlicy obchodziliśmy 24 listopada

W naszej szkole uczniowie przynieśli swoje ukochane misie. Były olbrzymie, średnie i całkiem malutkie, ale zawsze te najukochańsze, jedyne. Na zajęciach czytano książki o pluszowym misiu, rozwiązywano zagadki, rysowano, malowano, wyklejano i przytulano misie.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w świetlicy szkolnej

20 listopada obchodziliśmy w naszej świetlicy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Była to okazja do rozmowy o prawach dziecka, ale także jego potrzebach i problemach. Temat został zrealizowany we wszystkich grupach wiekowych. Uczniowie omawiali bardzo istotne kwestie zawarte w Konwencji o Prawach Dziecka.

Nasi uczniowie brali aktywny udział w zajęciach, dyskutowali, wymieniali poglądy, przytaczali przykłady. Omawiali kwestie bezpieczeństwa i ochrony przed złym traktowaniem. Dzieci dowiedziały się, iż nie wszystkim dorosłym można ufać, nie należy podawać obcym adresu, nazwiska, numeru telefonu, wsiadać do nieznajomych samochodów, otwierać drzwi mieszkania, a także poznały wiele innych bardzo istotnych kwestii w zakresie własnego bezpieczeństwa.

Podczas zajęć plastycznych uczniowie utrwalili zdobytą wiedzę tworząc w grupach plakaty promujące ich najważniejsze prawa. Plakaty można zobaczyć na szkolnym korytarzu.

Bielański Dzień dobrego Jedzenia

Coroczna impreza organizowana pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy odbyła się 17 listopada w Szkole Podstawowej nr 77 przy ul. Samogłoski 9. Hasłem przewodnim było: Zdrowe żywienie ? mądre myślenie, motywem przewodnim była zdrowa przekąska.
Świetlica otrzymała zadanie wykonania plakatu promującego walory zdrowotne dań. W przypadku naszej szkoły to były jajka jako produkt dobry na wszystko. Nasz wspaniały plakat wykonała z udziałem uczniów klasy IIIc pani Dorota Kisielewska, a podziwiać go można w naszej stołówce. Bardzo dziękujemy stanowił on wspaniałą oprawę naszego stoiska.

Pasowanie na Świetliczaka

Jak co roku w październiku w naszej świetlicy odbyło się uroczyste Pasowanie na Świetliczaka, które zostało przygotowane przez wychowawców świetlicy: Sylwię Soszka i Dagmarę Fronczak. Pasowanie rozpoczęło się od powitania uczestników zabawy oraz omówienia celu spotkania. Głównym celem tej uroczystości było przyjęcie do grona świetliczaków nowo przybyłych dzieci, a także stworzenia w świetlicy atmosfery radości, przyjaźni oraz zaufania.  Pierwszaki musiały wykazać się odwagą, szeregiem umiejętności oraz wiedzą niezbędną dla każdego świetliczaka. W pierwszej kolejności uczniowie podczas zabawy ,,Tak ? Nie?? udowodniły że znają zasady obowiązujące w świetlicy szkolnej. Następnie uczniowie wykazywali się wiedzą w odgadywaniu zagadek dotyczących znajomości bohaterów bajek. W ostatniej konkurencji kandydaci wykazywali się sprawnością fizyczną w przygotowanych konkurencjach: przejście po ławeczce, tunelem, noszeniem woreczka na głowie, rzutem do celu oraz wspólną zabawą chustą animacyjną. Wszystkie zadania zostały wykonane perfekcyjnie i dostarczyły dużo radości.

Na zakończenie zgodnie z tradycją uczniowie przystąpili do ślubowania, gdzie złożyli uroczystą przysięgę która brzmiała:
„Ja świetlik, Od dziś świecący przykładem, Ślubuję: Być dobrym na co dzień i od święta; O dobrym zachowaniu zawsze pamiętać; Szanować gry i zabawki; Zjadać całe obiadki; Pań słuchać; Zgodnie się bawić; Nie psocić; Nie hałasować; Innymi się opiekować.”

Po złożonej przysiędze każdy uczeń klasy pierwszej został pasowany mieczem przez wychowawczynię świetlicy Sylwię Soszka na Świetliczaka. Na pamiątkę każdy otrzymał dyplom, order oraz upominek przygotowany przez panią Kierownik Świetlicy.

Wychowawcy świetlicy wraz z Panią Kierownik życzą nowym Świetliczakom wielu sukcesów w nauce oraz radości w życiu świetlicowym.

Copyright © 2016 by sp247.
All rights reserved.
Projekt i realizacja: Internet-media.pl
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.