Z życia przedszkolaka 2023/2024

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy dzień podsumowania naszych indywidualnych i grupowych sukcesów:) oraz 100 dni szkoły czyli rozpoczęcia odliczania do wakacji 😊🙂 na pewno nie tylko naszej grupy, ale i pozostałych klas wspólnym sukcesem jest tworzenie zgranej społeczności, która dzięki wspólnej sile może dalej się rozwijać, czerpiąc od siebie i ze sobą co najlepsze!

Zajęcia oddziału przedszkolnego w ramach przeprowadzanej cyklicznie innowacji pedagogicznej „Emocje to my”. Wprowadzenie do omawianej emocji – smutku za pomocą obrazkowego opowiadania pt. ,,Plaster na smutki”. Wspólne szukanie rozwiązań i pomysłów na szczęśliwe zakończenie oraz w jaki sposób sprawić aby smutek znikł. Wyjaśnienie metafory „złamane serce” i wspólna wizualizacja za pomocą plakatu i przyklejenia plasterków z wyrażeniami pocieszenia na podstawie powstałych pomysłów dzieci 🙂

Oddział przedszkolny podczas warsztatów z ceramiki.

Oddział przedszkolny w ramach utrwalenia nazw pór roku, miesięcy, charakterystycznych zwiastunów, zauważalnych zmian w przyrodzie wykonał tematyczne mandale.

Oddział przedszkolny jeszcze w świątecznym nastroju:-) gotowi w kolorach powitać Nowy Rok 🙂

Oddział przedszkolny w świątecznym nastroju 🙂

Dzieci z oddziału przedszkolnego były na kolejnych warsztatach z cyklu „Pod wspólnym dachem świata ” w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej. Podczas grudniowych zajęć dzieci uczestniczyły w zabawach parateatralnych I wykonały wspólny projekt plastyczny związany ze zbliżającymi się świętami.

3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami – święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992 roku. Obchody te połączyliśmy z dniem wolontariusza, który przypada na 5 grudnia. Przygotowania do powitania zimy i zbliżających się świąt w oddziale przedszkolnym rozpoczęte:) tworzymy dekoracje z różnorodnych materiałów, wspierając inwencję twórczą 🙂

Dnia 27 listopada oddział przedszkolny wziął udział w warsztatach z elementami profilaktyki zdrowotnej z cyklu „W świecie wirusów i bakterii”.

Zajęcia umuzykalniające w oddziale przedszkolnym z użyciem instrumentów.

Dnia 17 listopada oddział przedszkolny przy wsparciu Rady Rodziców przygotował ucztę witaminową z wybranych owoców, warzyw i nabiału w postaci szaszłyków, sałatek, kanapek, soków i koktajli.
Postanowiliśmy również zrobić niespodziankę klasie I w postaci małego poczęstunku:)
Dziękujemy wszystkim rodzicom za OWOCNĄ współpracę!

Oddział przedszkolny podczas przygotowań do uroczystości Święta Niepodległości oraz uczestniczenie w festiwalu pieśni patriotycznych i zaśpiewaniu utworu ” Flaga Polski”.

Świat  z figur geometrycznych w oddziale przedszkolnym.

Dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w warsztatach zoologiczno- przyrodniczych: „Czy gryzoń gryzie i czy ma tylko cztery zęby?”

Dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w warsztatach w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej. Podczas październikowych zajęć „Pod wspólnym dachem świata” dzieci brały udział w zajęciach plastycznych i zabawach integracyjnych, podczas których poznawały siebie.

W oddziale przedszkolnym od kilku dni trwa praca nad przygotowaniem leśnej makiety z użyciem różnorodnych materiałów naturalnych, dzięki którym dzieci same inicjowały pomysł na ich wykorzystanie. Dzisiejsza aktywność zaproponowana przez grupę to pomalowanie szyszek, które będą stanowiły jesienną roślinność w powstającym lesie. Po malowaniu postanowiliśmy zagospodarować przestrzeń czasową na przeprowadzenie doświadczenia, które dotyczyło powstawania kolorowych obrazów na mleku. Za pomocą flamastrów i wacików kosmetycznych, mogliśmy zaobserwować w jaki sposób tworzą się na tafli z mleka abstrakcyjne malunki.

W oddziale przedszkolnym odbyły się pierwsze zajęcia o tym czym jest radość? z innowacji pedagogicznej „Emocje to my”, które rozpoczęły się od przeczytania opowiadania pt. „Szczęśliwy człowiek”. Na podstawie jego treści, podczas wspólnej dyskusji wymienialiśmy się doświadczeniami, przemyśleniami czym jest radość i w jaki sposób można ją okazać. Oglądaliśmy fotografie przedstawiające różne sytuacje i miejsca, gdzie spośród wszystkich wybraliśmy te które wywołują radość. Następnie „Gra min” czyli w jaki sposób gestem, ruchem i miną można wyrazić radość. Wspólna ewaluacja miała charakter wizualizacji – każdy w „chmurze myśli” narysował sytuację, osobę lub czynność, która sprawia mu radość. Wszystkie chmury zostały wyeksponowane w formie plakatu. 🙂

Copyright © 2016 by sp247.
All rights reserved.
Projekt i realizacja: Internet-media.pl
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.