Z życia przedszkolaka 2022/2023

Dnia 13 czerwca oddział przedszkolny gościł u siebie prawdziwego żołnierza, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał grupie jak wygląda jego praca oraz odpowiadał na wszystkie nurtujące  pytania dzieci dotyczące służby i sprzętu. Chętne dzieci miały możliwość przymierzenia wojskowego munduru, masek i hełmu 🪖.
W Dzień Dziecka oddział przedszkolny udał się do Multikina na film pt. ,, Magiczna szkoła zwierząt” , po którym czekały pyszne lody

Dnia 19 maja oddział przedszkolny odwiedził Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Staszica na Bielanach 🙂 wykonana została przez dzieci praca manualna na podstawie przeczytanej książki:)

Dnia 16 maja oddział przedszkolny uczestniczył w warsztacie tworzenia mlecznej czekolady z dodatkami owoców i orzechów w Manufakturze Czekolady. O tym gdzie rośnie kakao, jak wygląda cały proces powstawania tych słodkości, dzieci dowiedziały się z ciekawej prezentacji 🙂 Każdy uczestnik mógł zabrać ze sobą własnoręcznie ozdobioną tabliczkę.

Dnia 19 kwietnia oddział przedszkolny udał się na cykliczne zajęcia ,, Pod wspólnym dachem świata” w BCEK , podczas których grupa wykonała  papierowe kukiełki. Następnie zostały one wykorzystane  do odtworzenia przedstawienia własnej reżyserii 😊🙂 każdy zuch przygotował również plakat dotyczący zbliżającego się Dnia Ziemi 💚

Oddział przedszkolny uczestniczył w warsztacie Mobilne Planetarium , które pozwoliło w wyjątkowy sposób przenieść się w świat Galaktyki i wzbogacić dotychczasową wiedzę o nowe ciekawostki dotyczące Układu Słonecznego. 🌍🪐☄️✨

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w oddziale przedszkolnym 💙

Dzieci z zerówki na kolejnych warsztatach w BCEK. Tym razem dzieci pracowały w grupach i wykonały owocowo – warzywny portret. Do pracy wykorzystane zostały szablony owoców i warzyw, które należało pokolorować, a następnie ułożyć portret.

Dzieci z oddziału przedszkolnego na kolejnym spotkaniu w BCEK wykonały Marzanny.

21 marca uczniowie zerówki obchodzili „Dzień Kolorowej Skarpetki”, czyli Dzień Zespołu Downa. Dzieci przyszły do szkoły w dwóch różnych, kolorowych skarpetkach, które są symbolem dnia zespołu Downa. Dzieci poznały genezę święta, kształtowały postawę akceptacji i zrozumienia wobec innych. Wykonały pracę plastyczną „Kolorowe skarpetki”.

Oddział przedszkolny w teatrze WAM na spektaklu „Zookoła Świata”. Po spektaklu dzieci mogły obejrzeć sale, w których młodzi aktorzy przygotowują się do występów teatralnych oraz uczestniczą w zajęciach.

Dnia 10 marca dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na zajęcia do Publicznej Biblioteki im. Stanisława Staszica. Na podstawie opowiadania ,,Dwie takie same śnieżynki”, uczniowie wykonali ilustracje do poznanej książki 🙂

W czasie ferii oddział przedszkolny obchodził Walentynki, Tłusty Czwartek, Dzień Kota oraz wykonywał kilka zabaw badawczych.

Czas ferii zimowych w oddziale przedszkolnym był pełny różnorodnych aktywności i dobrej zabawy 🙂. Wykonywaliśmy eksperymenty, obchodziliśmy Dzień Dinozaura, ćwiczyliśmy z głoskowaniem, tworzyliśmy zespołowe prace plastyczne i manualne 🙂 Mieliśmy do dyspozycji salę gimnastyczną, kiedy pogoda nie zachęcała do wyjścia 🙂.

Oddział przedszkolny na warsztatach „Pod wspólnym dachem świata” w BCEK.  „Walentynki – najważniejsze dla mnie słowa.
Dzień bezpiecznego Internetu w oddziale przedszkolnym. Dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Oglądały filmy z serii „Sieciaki.pl”. Każdy wykonał swój plakat z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Dzieci korzystały z aplikacji i gier dla nich przeznaczonych.

Bal karnawałowy oddziału przedszkolnego 🙂 👑🎈👑🎈👑🎈

Dnia 27 stycznia oddział przedszkolny udał się na warsztaty edukacyjno-animacyjne z cyklu ,,Szkoła Muz” do Bielańskiego Ośrodka Kultury. Oglądaliśmy galerię sztuki poświęconą malarstwu metodą akwarelową. Dzieci miały możliwość wcielenia się w różne role na prawdziwej teatralnej scenie i uczestnictwa w zabawach  ruchowo- naśladowczych z użyciem chust.
Każdy uczestnik wykonywał pracę plastyczną na prawdziwej sztaludze , która była formą wyrażenia swoim emocji towarzyszących podczas warsztatu 🙂

Zajęcia doświadczalne w oddziale przedszkolnym  dotyczące barwienia wody i ryżu na wybrane przez dzieci kolory. 🙂

Dzieci z oddziału przedszkolnego były współorganizatorami zbiórki na rzecz ,,Fundacji pod Psim Aniołem”. Udało nam się w tydzień zebrać 224,70 zł na leczenie podopiecznych schroniska oraz duże kartony z żywnością i artykułami higienicznymi. Dzieci brały udział w zorganizowanym spotkaniu online przez platformę Zoom z dwiema różnymi placówkami, aby podzielić się swoimi wrażeniami dotyczącymi przebiegu zbiórki i jej ewaluacji. Zbiórka miała charakter projektowy, który bardzo zachęcił dzieci do działania, a co najlepsze dał nam możliwość na nowe doświadczenia i wiele satysfakcji!

Oddział przedszkolny na warsztatach „Pod wspólnym dachem świata” w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej.

Warsztaty świąteczne w Bibliotece Publicznej im. Stanisława Staszica. Dzieci poznały zwyczaje i tradycje związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia w innych krajach, rozwiązywały zagadki, uważnie słuchały opowiadania świątecznego. Wykonały również piękne świąteczne szklane świeczniki.

Nasze zabawy na śniegu

Mikołajki w zerówce

2 grudnia oddział przedszkolny udał się do teatru Kamienica na Muranowie na wyjątkowy spektakl pt. ,,Pomocnicy świętego Mikołaja”. Dzieci czynnie brały udział w przedstawieniu poprzez wspólne ubieranie choinki, śpiewanie kolęd, czy pomoc w pisaniu listu do świętego Mikołaja. Było dużo dobrej zabawy, zaangażowania i śmiechu! 🙂

Zabawy andrzejkowe w oddziale przedszkolnym.

Dzień Pluszowego Misia. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych misiach, poznały historię pluszowego misia oraz utrwaliły wiadomości na temat misiów znanych i tych mniej znanych. Poznały także czasopismo dla najmłodszych „Miś”, które ukazywało się w latach 1957 – 2010. W czasopiśmie zamieszczane były opowiadania o Misiu Uszatku, a później powstał animowany serial. Na koniec każdy narysował swojego misia.

Dnia 15 listopada oddział przedszkolny odwiedziła Pani dentystka Karolina, która przeprowadziła warsztaty o tematyce ,, W świecie wirusów i bakterii.” Dzieci poprzez tematyczne  zabawy ruchowe, eksperymenty i prace twórczą miały możliwość lepszego poznania i zrozumienia znaczenia dbania o zdrowie i higienę. Każdy uczestnik za aktywny udział i pełne zaangażowanie otrzymał tematyczny upominek i dyplom Specjalisty czystych rąk 🙂

W dniu 14 listopada oddział przedszkolny oglądał występy klas starszych o niepodległej Polsce na sali gimnastycznej. Dzieci miały również przyjemność wziąć udział w Festiwalu muzyki patriotycznej śpiewając ,,Płynie Wisła płynie”. Duma i radość była obecna w każdym z nas.

Na początku listopada oddział przedszkolny udał się na spacer w towarzystwie Pani przewodnik śladami polskich legend po warszawskim Starym Mieście. Bacznie obserwowaliśmy i szukaliśmy znanych postaci i stworzeń na zabytkowych kamienicach. Mieliśmy miłe spotkanie z Panem kataryniarzem. Zwiedziliśmy również Archikatedrę Warszawską i słynny dzwon na Kanonii, aby wszystkie pomyślane życzenia się spełniły 🙂 przez cały spacer towarzyszył nam dobry humor, zaciekawienie i piękna pogoda!

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w oddziale przedszkolnym. Na początku wspólnych zabaw dzieci poznały twórczość Walta Disneya,  najpopularniejszego autora animowanych bajek dla dzieci, a także twórcę takich postaci jak: Myszka Miki, Kaczor Donald, pies Pluto. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych postaciach z bajek, a słuchając fragmentów bajek i zagadek rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek. Układały puzzle z postaciami z polskich bajek oraz dopasowywały podpisy do odpowiedniej postaci. Zerówkowicze narysowali także swoją ulubioną postać z bajki, a na koniec obejrzeli jedną z przygód Misia Uszatka.

28 października zerówkowicze wybrali się do Galerii Młociny do Multikina na film „Nel i tajemnica kurokota”.

Dnia 27 października dzieci z zerówki wzięły udział w warsztatach fizycznych „Mały Edison”. Na początku spotkania dzieci poznały właściwości suchego lodu, a następnie wykonały eksperyment z suchym lodem. Było to niezwykle spektakularne doświadczenie, które wywołało ogromne zainteresowanie, zdumienie i radość. Na koniec chętne dzieci wzięły udział w eksperymencie „Płonąca dłoń”, który był bardzo efektowny i bezpieczny.

Podczas kolejnych zajęć w BCEK „Pod wspólnym dachem świata” zerówkowicze uczyli się rozpoznawać i nazywać emocje. Dzieci rozwijały wrażliwość emocjonalną oraz umiejętność wyrażania emocji.

W dniu 21 października oddział przedszkolny udał się do Bielańskiego Ośrodka Kultury, w którym uczestniczył w zajęciach z cyklu „Szkoła muz”. Dzieci miały okazje zapoznać się z malarstwem abstrakcyjnym, japońskim teatrem kamishibai oraz chwycić za pędzel i malować na prawdziwych sztalugach 🙂
20 października w oddziale przedszkolnym w ramach zajęć umuzykalniających ,,Jesień jest muzyką” dzieci tworzyły instrumenty przy pomocy różnorodnych produktów spożywczych.
Gotowe instrumenty pozwoliły odwzorować jesienne dźwięki i służyły jako zgrane tło do słuchanej kompozycji muzycznej A. Vivaldiego pt. ,,Jesień”. Zaciekawienie wzbudzały nie tylko dźwięki, ale również zapachy produktów 🙂
Podczas cyklicznych zajęć oddziału przedszkolnego w BECK dzieci mają możliwość pełnej integracji, wyrażania własnych emocji i inwencji twórczej dzięki przestrzeni i różnorodności technik. Każde zajęcia wzbudzają zainteresowanie i chęć do działania 🙂

W dniu dzisiejszym oddział przedszkolny udał się na pierwszy warsztat z cyklu ,, Pod wspólnym dachem świata” w BECK. Celem tego projektu jest wspomaganie emocjonalno- społecznego rozwoju przy wykorzystaniu naturalnych i spontanicznych aktywności dziecka. W trakcie zajęć odbyły się gry dydaktyczne, praca w grupach i zadania artystyczne. Grupa pracowała w pełnym skupieniu i świetnie się przy tym bawiła 🙂

Dzień głośnego czytania

Dnia 29.09 bieżącego roku oddział przedszkolny obchodził Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ogłoszony przez Polską  Izbę Książki po raz pierwszy we wrześniu 2001r. 29 września to dzień urodzin Janiny Porazińskiej, autorki wielu książek dla dzieci, patronki tego święta. Celem jego jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Tego dnia gościliśmy w zerówce Panią Patrycję oraz Panią Anię, które przeczytały dzieciom wybrane pozycje książkowe. Zerówkowicze obchodzą te święto każdego dnia, podczas codziennego słuchania literatury dziecięcej.

Już jesień

Z okazji pierwszego dnia kalendarzowej Jesieni, dzieci z grupy przedszkolnej wykonały przepiękne wazony. Przy pomocy różnorodnych materiałów i własnej inwencji twórczej pracowali w dużym skupieniu. Dzięki temu każda z prac jest wyjątkowa!
Z okazji Dnia Przedszkolaka
zerówka uczestniczyła w zabawach umuzykalniających z balonami. Atrakcją było też malowanie twarzy i szukanie ukrytych smakołyków w różnych miejscach w sali.
Sprzątania Świata
16 września oddział przedszkolny przyłączył się do akcji „Sprzątanie świata”. Dzień rozpoczęliśmy od rozmów dotyczących wpływu zaśmiecania na środowisko. Następnie, odpowiednio przygotowani, udaliśmy się na plac zabaw, w celu posprzątania terenu wokół szkoły. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i zadanie zostało wykonane perfekcyjnie.
Międzynarodowy Dzień Kropki w oddziale przedszkolnym
Dzieci poznały historię Vashti, bohaterki „Kropki” Petera Reynoldsa, która nie wierzyła we własne możliwości,  ale dzięki nauczycielce od plastyki uwierzyła w siebie. Tego dnia dzieci opowiadały o swoich mocnych stronach i talentach, narysowały także swój portret. Poznały aplikację Quiver, za pomocą której ich kolorowanki z mocnymi stronami stały się interaktywne. Robiły zdjęcia w przygotowanej fotobudce.

Jak co roku, powitaliśmy nowy rok szkolny. Oddział przedszkolny i klasy I-III spotkały się w sali gimnastycznej, gdzie zostały powitane przez Panią Dyrektor Martę Butryn i Burmistrza Gminy Bielany Włodzimierza Piątkowskiego. Na najmłodszych czekała niespodzianka w postaci wyprawki przedszkolaczka.

2 grudnia oddział przedszkolny udał się do teatru Kamienica na Muranowie na wyjątkowy spektakl pt. ,,Pomocnicy świętego Mikołaja”. Dzieci czynnie brały udział w przedstawieniu poprzez wspólne ubieranie choinki, śpiewanie kolęd, czy pomoc w pisaniu listu do świętego Mikołaja. Było dużo dobrej zabawy, zaangażowania i śmiechu! 🙂

Zabawy andrzejkowe w oddziale przedszkolnym.

Dzień Pluszowego Misia. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych misiach, poznały historię pluszowego misia oraz utrwaliły wiadomości na temat misiów znanych i tych mniej znanych. Poznały także czasopismo dla najmłodszych „Miś”, które ukazywało się w latach 1957 – 2010. W czasopiśmie zamieszczane były opowiadania o Misiu Uszatku, a później powstał animowany serial. Na koniec każdy narysował swojego misia.

Dnia 15 listopada oddział przedszkolny odwiedziła Pani dentystka Karolina, która przeprowadziła warsztaty o tematyce ,, W świecie wirusów i bakterii.” Dzieci poprzez tematyczne  zabawy ruchowe, eksperymenty i prace twórczą miały możliwość lepszego poznania i zrozumienia znaczenia dbania o zdrowie i higienę. Każdy uczestnik za aktywny udział i pełne zaangażowanie otrzymał tematyczny upominek i dyplom Specjalisty czystych rąk 🙂

W dniu 14 listopada oddział przedszkolny oglądał występy klas starszych o niepodległej Polsce na sali gimnastycznej. Dzieci miały również przyjemność wziąć udział w Festiwalu muzyki patriotycznej śpiewając ,,Płynie Wisła płynie”. Duma i radość była obecna w każdym z nas.

Na początku listopada oddział przedszkolny udał się na spacer w towarzystwie Pani przewodnik śladami polskich legend po warszawskim Starym Mieście. Bacznie obserwowaliśmy i szukaliśmy znanych postaci i stworzeń na zabytkowych kamienicach. Mieliśmy miłe spotkanie z Panem kataryniarzem. Zwiedziliśmy również Archikatedrę Warszawską i słynny dzwon na Kanonii, aby wszystkie pomyślane życzenia się spełniły 🙂 przez cały spacer towarzyszył nam dobry humor, zaciekawienie i piękna pogoda!

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w oddziale przedszkolnym. Na początku wspólnych zabaw dzieci poznały twórczość Walta Disneya,  najpopularniejszego autora animowanych bajek dla dzieci, a także twórcę takich postaci jak: Myszka Miki, Kaczor Donald, pies Pluto. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych postaciach z bajek, a słuchając fragmentów bajek i zagadek rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek. Układały puzzle z postaciami z polskich bajek oraz dopasowywały podpisy do odpowiedniej postaci. Zerówkowicze narysowali także swoją ulubioną postać z bajki, a na koniec obejrzeli jedną z przygód Misia Uszatka.

28 października zerówkowicze wybrali się do Galerii Młociny do Multikina na film „Nel i tajemnica kurokota”.

Dnia 27 października dzieci z zerówki wzięły udział w warsztatach fizycznych „Mały Edison”. Na początku spotkania dzieci poznały właściwości suchego lodu, a następnie wykonały eksperyment z suchym lodem. Było to niezwykle spektakularne doświadczenie, które wywołało ogromne zainteresowanie, zdumienie i radość. Na koniec chętne dzieci wzięły udział w eksperymencie „Płonąca dłoń”, który był bardzo efektowny i bezpieczny.

Podczas kolejnych zajęć w BCEK „Pod wspólnym dachem świata” zerówkowicze uczyli się rozpoznawać i nazywać emocje. Dzieci rozwijały wrażliwość emocjonalną oraz umiejętność wyrażania emocji.

W dniu 21 października oddział przedszkolny udał się do Bielańskiego Ośrodka Kultury, w którym uczestniczył w zajęciach z cyklu „Szkoła muz”. Dzieci miały okazje zapoznać się z malarstwem abstrakcyjnym, japońskim teatrem kamishibai oraz chwycić za pędzel i malować na prawdziwych sztalugach 🙂
20 października w oddziale przedszkolnym w ramach zajęć umuzykalniających ,,Jesień jest muzyką” dzieci tworzyły instrumenty przy pomocy różnorodnych produktów spożywczych.
Gotowe instrumenty pozwoliły odwzorować jesienne dźwięki i służyły jako zgrane tło do słuchanej kompozycji muzycznej A. Vivaldiego pt. ,,Jesień”. Zaciekawienie wzbudzały nie tylko dźwięki, ale również zapachy produktów 🙂
Podczas cyklicznych zajęć oddziału przedszkolnego w BECK dzieci mają możliwość pełnej integracji, wyrażania własnych emocji i inwencji twórczej dzięki przestrzeni i różnorodności technik. Każde zajęcia wzbudzają zainteresowanie i chęć do działania 🙂

W dniu dzisiejszym oddział przedszkolny udał się na pierwszy warsztat z cyklu ,, Pod wspólnym dachem świata” w BECK. Celem tego projektu jest wspomaganie emocjonalno- społecznego rozwoju przy wykorzystaniu naturalnych i spontanicznych aktywności dziecka. W trakcie zajęć odbyły się gry dydaktyczne, praca w grupach i zadania artystyczne. Grupa pracowała w pełnym skupieniu i świetnie się przy tym bawiła 🙂

Dzień głośnego czytania

Dnia 29.09 bieżącego roku oddział przedszkolny obchodził Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ogłoszony przez Polską  Izbę Książki po raz pierwszy we wrześniu 2001r. 29 września to dzień urodzin Janiny Porazińskiej, autorki wielu książek dla dzieci, patronki tego święta. Celem jego jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Tego dnia gościliśmy w zerówce Panią Patrycję oraz Panią Anię, które przeczytały dzieciom wybrane pozycje książkowe. Zerówkowicze obchodzą te święto każdego dnia, podczas codziennego słuchania literatury dziecięcej.

Już jesień

Z okazji pierwszego dnia kalendarzowej Jesieni, dzieci z grupy przedszkolnej wykonały przepiękne wazony. Przy pomocy różnorodnych materiałów i własnej inwencji twórczej pracowali w dużym skupieniu. Dzięki temu każda z prac jest wyjątkowa!
Z okazji Dnia Przedszkolaka
zerówka uczestniczyła w zabawach umuzykalniających z balonami. Atrakcją było też malowanie twarzy i szukanie ukrytych smakołyków w różnych miejscach w sali.
Sprzątania Świata
16 września oddział przedszkolny przyłączył się do akcji „Sprzątanie świata”. Dzień rozpoczęliśmy od rozmów dotyczących wpływu zaśmiecania na środowisko. Następnie, odpowiednio przygotowani, udaliśmy się na plac zabaw, w celu posprzątania terenu wokół szkoły. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i zadanie zostało wykonane perfekcyjnie.
Międzynarodowy Dzień Kropki w oddziale przedszkolnym
Dzieci poznały historię Vashti, bohaterki „Kropki” Petera Reynoldsa, która nie wierzyła we własne możliwości,  ale dzięki nauczycielce od plastyki uwierzyła w siebie. Tego dnia dzieci opowiadały o swoich mocnych stronach i talentach, narysowały także swój portret. Poznały aplikację Quiver, za pomocą której ich kolorowanki z mocnymi stronami stały się interaktywne. Robiły zdjęcia w przygotowanej fotobudce.

Jak co roku, powitaliśmy nowy rok szkolny. Oddział przedszkolny i klasy I-III spotkały się w sali gimnastycznej, gdzie zostały powitane przez Panią Dyrektor Martę Butryn i Burmistrza Gminy Bielany Włodzimierza Piątkowskiego. Na najmłodszych czekała niespodzianka w postaci wyprawki przedszkolaczka.

Copyright © 2016 by sp247.
All rights reserved.
Projekt i realizacja: Internet-media.pl
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.