Wystawa prac uczniów wykonanych podczas lekcji plastyki

Tematem prac plastycznych w klasach 4a i 4b była tematyka pory zimowej. Uczniowie wykonali krajobrazy barwami zimnymi. Poznali zasadę równowagi w plastyce i kompozycję symetryczną i rytmiczną. Poznane kompozycje przedstawili w pracach wykonanych techniką origami.
W klasie 5a uczniowie wykonali prace plastyczną o tematyce zimowej z zastosowaniem kompozycji otwartej i zamkniętej. W ramach korelacji przedmiotowych z historii tworzyli budowle architektoniczne antyczne – Koloseum, Partenon, Panteon, Łuk Triumfalny i z matematyki różne bryły geometryczne, które utworzyły miasto przyszłości. Utrwalili wiedzę na temat symetrii, rytmu, statyki i dynamiki w architekturze tworząc prostą techniką origami dworek Fryderyka Chopina.
W klasach 6a i b uczniowie poznali malarstwo iluzjonistyczne i wykonali notesy iluzjonistyczne. Przypomnieli sobie wiadomości na temat układu rzędowego, pasowego i kulisowego i wykonali krajobrazy zimowe, zaś perspektywę linearną, centralną, boczną, powietrzną i malarską zastosowali w pracach plastycznych przedstawiających krajobraz górski we wszystkich czterech porach roku.
Uczniowie klas 7. poznali kolejne techniki malarskie sztuki współczesnej takie jak: fowizm, abstrakcjonizm, kubizm i surrealizm i ich głównych przedstawicieli.
W klasie 7a uczniowie wykonali kubistyczne kwiaty w wazonie dla babci lub dziadka i zaprojektowali okładkę do płyty swojego ulubionego muzycznego idola lub idolki techniką malarską surrealizmu. W klasie 7b, 7c i 7d uczniowie wykonali abstrakcyjne krajobrazy zorzy polarnej, kubistyczne kwiaty w wazonie dla babci i dziadka i zaprojektowali okładkę do płyty swojego ulubionego muzycznego idola lub idolki techniką malarską surrealizmu.

Tekst: Angelika Ratyni

Copyright © 2016 by sp247.
All rights reserved.
Projekt i realizacja: Internet-media.pl
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.