Wycieczka do Wieliczki i Krakowa

W dniach 24. i 25.10.2023 r. grupa uczniów klas siódmych i ósmych była na wycieczce turystyczno-krajoznawczej w Wieliczce i Krakowie.
Relacje uczestników:
„Pierwszym punktem programu była Kopalnia Soli „Wieliczka”.
By zejść w dół musieliśmy pokonać prawie 400 schodów. Pani przewodnik ciekawie opowiadała i pokazywała nam kaplice, komnaty i jeziora solne w podziemnych tunelach kopalni. Było pięknie i ciekawie. Tego dnia oglądaliśmy również: Barbakan, Bramę Floriańską, Ulicę Floriańską, Dom Matejki, Kolegium Maius, Uniwersytet Jagielloński.

Następnego dnia zwiedziliśmy Wawel z dawną siedzibą władców. Znajduje się w nim wiele cennych dzieł sztuki oraz wieża z Dzwonem Zygmunta.
Później z ciekawością wysłuchaliśmy hejnału mariackiego wygrywanego w Bazylice Mariackiej. Zachwycił nas również widok Sukiennic z pięknymi arkadami i kramami, gdzie można kupić różne pamiątki między innymi krakowskiego rękodzieła.
Ostatnim punktem naszego programu było Muzeum Podziemia Rynku Krakowskiego. Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o początkach i historii miasta Krakowa.
„Po wyczerpującym dniu pełnym, pełnym wrażeń wsiedliśmy zmęczeni do pociągu w drogę powrotną do domu”
Według mnie wycieczka do Krakowa była bardzo ciekawa. Szczególnie podobała mi się kopalnia w Wieliczce.”
„Mi najbardziej na wycieczce podobała mi się atmosfera jaka panowała podczas zwiedzania ale też w pokoju, myślałam że każda z nas będzie cicho i w ogóle nie będziemy rozmawiać, było totalnie inaczej. Wieczorem rozmawiałyśmy. Poznaliśmy się lepiej.

Wycieczka dostarczyła nam nie tylko wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Z nostalgią wspominamy przeżyte przez nas przygody w magicznym Krakowie.

Tekst: Jadwiga Kopiczyńska i uczniowie

Copyright © 2016 by sp247.
All rights reserved.
Projekt i realizacja: Internet-media.pl
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.