Warszawska Syrenka

7 marca 2024 roku, w czwartek pojechaliśmy na wycieczkę do warszawskiej Syrenki, ponieważ na lekcjach przerabialiśmy Legendę o Warszawskiej Syrence. Przed wyjściem zjedliśmy drugie śniadanie. Po naszych pierwszych zajęciach zeszliśmy do szatni. Ubraliśmy kurtki, buty, szaliki i czapki. Potem poszliśmy do metra linii M1. Przygotowaliśmy sobie wcześniej bilety. Wyruszyliśmy ze stacji Wawrzyszew. Dojechaliśmy na stację Świętokrzyska, gdzie przesiedliśmy się do linii metra M2. Wysiedliśmy na stacji Centrum Nauki Kopernik. Kiedy wyszliśmy z metra, udaliśmy się do przejścia dla pieszych. Tam zobaczyliśmy pierwszą syrenkę na słupku (patrz zdjęcia). Ale to nie była prawdziwa Syrenka. Potem Marceli i Weronika doprowadzili grupę do pomnika Syrenki, który znajduje się nad Wisłą. Na miejscu naszym celem było robić zdjęcia pomnikowi ze wszystkich stron. Nauczyliśmy się zwracać uwagę na szczegóły i umieszczać na zdjęciu tylko ważne rzeczy. W pewnym momencie zobaczyliśmy wróbelki i postanowiliśmy im zrobić też zdjęcia.
Tego dnia pogoda była słoneczna, ale było zimno. Mimo to wycieczkę uważamy za udaną, ponieważ nauczyliśmy się robienia zdjęć oraz samodzielności podczas podróży po Warszawie.
Wracając do szkoły, w metrze „znaleźliśmy” też syrenkę na siedzeniach 🙂 (patrz foto). Pamiętajcie, że syrenka to herb Warszawy!
Wycieczka okazała się znakomita i fantastyczna.

Tekst: Ewa Mazur

Copyright © 2016 by sp247.
All rights reserved.
Projekt i realizacja: Internet-media.pl
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.