Turniej Warcabowy

I Międzyświetlicowy Turniej Warcabowy pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bielany
Warcaby to nie tylko gra planszowa, lecz także edukacyjna, bowiem uczy m.in. koncentracji, cierpliwości, gry „fair play”, wprowadza elementy zdrowego współzawodnictwa, rozwija umiejętności planowania i realizacji różnych strategii.
Uczniowie uczęszczający do świetlicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w I Międzyświetlicowym Turnieju Warcabowym pod patronatem Burmistrza dzielnicy Bielany, który został rozegrany 30 marca w naszej szkole.
Do turnieju każdy nauczyciel bielańskiej szkoły mógł zgłosić dwóch uczniów zapisanych do świetlicy klas II, III.
W warcabowych zmaganiach uczestniczyło czternastu zawodników z 7 bielańskich szkół – cztery dziewczynki i dziesięciu chłopców.  Uczestnicy przed rozgrywkami ćwiczyli ze swoimi kolegami i koleżankami w świetlicy, jak również w domu. Uczniowie naszej szkoły przed samym turniejem przeszli wewnątrzszkolne eliminacje, dzięki którym wyłoniliśmy dwóch zawodników reprezentujących naszą społeczność.
Turniej odbył się w systemie rozgrywkowym „każdy z każdym”, dzięki temu każdy uczestnik miał do rozegrania 13 meczów.
Turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze, towarzyszyły pozytywne emocje i przede wszystkim duch zdrowej rywalizacji. Był okazją do sprawdzenia i porównania umiejętności graczy, a także świetną zabawą i doskonałą formą aktywnego spędzania wolnego czasu. Pomysł turnieju podobał się zarówno uczestnikom, jak i nauczycielom z którymi przybyli. Wielu uczniów już zgłosiło chęć udziału w kolejnej edycji tego typu turnieju.
Uczestnicy turnieju za miejsca I-III otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe medale.
Laureaci turnieju:
I miejsce – Daria Wodzińska SP 53
II miejsce – Alicja Soból SP 273
III miejsce – Artem Shyliuk SP 247

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy potęgi umysłu!

Tekst: Dominik Jarczak

Copyright © 2016 by sp247.
All rights reserved.
Projekt i realizacja: Internet-media.pl
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.