Seminarium dla klas 7 i 8

Nowy rok szkolny, nowym wyzwaniem w doradztwie zawodowym.

Minęło już kilka dni, kiedy na zaproszenie p. Marty Butryn dyrektora szkoły i pani Celiny Pilitowskiej doradcy zawodowego, gościliśmy w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 247 im. Kazimierza Lisieckiego ?Dziadka?, trenerów z Instytutu Badań Edukacyjnych. Specjaliści z Instytutu Badań Edukacyjnych w dniach 25 i 26 września 2019 r., przeprowadzili dla uczniów z klas siódmych i ósmych oraz nauczycieli, seminarium i warsztaty w zakresie Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji i roli kwalifikacji we współczesnym świecie. Podczas tego wydarzenia, oficjalnie rozpoczęliśmy realizację zadań w sprawie doradztwa zawodowego. Tak, więc mieliśmy okazję, aby poszerzyć swoją wiedzę m.in. w zakresie potrzeb edukacyjnych i zawodowych we współczesnym świecie oraz nt. zależności kwalifikacji i umiejętności na wykonywany zawód.

Uczniowie nasi chętnie pracowali podczas warsztatów, byli aktywni w części teoretycznej, a także rozumieli, że na obecnym etapie cywilizacyjnym, nie wystarcza już wykształcenie zdobyte w okresie młodości, ale należy przyjąć założenie uczenia się przez całe życie. W celu wspierania procesu uczenia się przez całe życie, wprowadzony został Zintegrowany System Kwalifikacji. System ten ma gwarantować jakość nadawanych kwalifikacji, niezależnie od tego, w jaki sposób zostały osiągnięte umiejętności odpowiadające tym kwalifikacjom. Idąc dalej, wszystkie kwalifikacje włączone do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji są wpisane do Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji, oznacza to, że odpowiadają one wymaganym standardom zapewniania jakości i że są dokładnie opisane. Ponadto uczniowie nasi doświadczyli nowych przeżyć.

Po raz pierwszy uczestniczyli w wydarzeniu, którego oprawa była bardzo profesjonalna, począwszy od zdobytej wiedzy, prowadzących trenerów, po catering. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, którzy wykazali się, kreatywnością, wiedzą i wysoką kulturą osobistą. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, że mogli wziąć udział wydarzeniu.

Dziękujemy bardzo pracownikom z Instytutu Badań Edukacyjnych za pomoc w zorganizowaniu i prowadzeniu seminarium.

Tekst: Celina Pilitowska

Copyright © 2016 by sp247.
All rights reserved.
Projekt i realizacja: Internet-media.pl
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.