Realizacja projektu z historii

2 października klasy VI a, VI b, VI c były na pierwszej lekcji edukacyjnej realizowanej w ramach historycznego projektu: Lekcje historii w plenerze.

Lekcja odbyła się w Kościele Ewangelicko – Reformowanym przy ulicy Solidarności 74. Uczniowie zobaczyli i dowiedzieli się czym się różni min. wygląd Kościoła ewangelickiego od rzymsko-katolickiego, dlaczego jest taki skromny i nie ma w nim żadnych obrazów i rzeźb. Dowiedzieli się, że ewangelicy reformowani kierują się w swojej wierze i postępowaniu dwiema naczelnymi zasadami:

  • Chwała należy się wyłącznie Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu.
  • Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu zawiera wszystko,  co człowiek powinien wiedzieć, aby zostać zbawiony.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć i przeczytać oryginalny tekst  Biblii z XVI wieku.

Napisała: A.Ratyni

3 października odbyła się druga lekcja w ramach projektu: Lekcje historii w plenerze. Tematem lekcji edukacyjnej było Powstanie Listopadowe.

Zajęcia odbyły się w miejscu jednej z najważniejszych bitew powstania w Olszynce Grochowskiej. Przy pomniku upamiętniającym miejsce bitwy uczniowie klasy VII b przedstawili najważniejsze cele lekcji: przyczyny wybuchu, przebieg, przyczyny upadku i skutki klęski powstania listopadowego. Na koniec wszyscy przeszliśmy aleją, poświęconą głównym bohaterom walczącym o niepodległość Polski.

Napisała: A.Ratyni

Copyright © 2016 by sp247.
All rights reserved.
Projekt i realizacja: Internet-media.pl
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.