Przygoda z „Szatanem”

Niedawno przerabialiśmy lekturę pt. „Szatan z siódmej klasy”. Jej omawianie rozpoczęliśmy nietypowo, bo od przeprowadzenia konferencji z pisarzem. Losowaliśmy kolorowe patyczki, aby podzielić się na grupy. Wyznaczeni uczniowie wcielili się w role samego Kornela Makuszyńskiego oraz jego menadżera. Każda z grup musiała wymyślić nazwę stacji, przydzielić sobie zadania- redaktora, dziennikarza lub kamerzysty oraz stworzyć kilka ciekawych pytań do pisarza. To była świetna przygoda. Niektórzy z nas przygotowali także aparaty fotograficzne oraz kamery.
Po konferencji podzieliliśmy się na nowe grupy i przystąpiliśmy do pracy nad lekturowymi mapami myśli. Oprócz najważniejszych informacji dotyczących świata przedstawionego powieści, umieściliśmy na nich swoje rysunki oraz skojarzenia związane z książką.
Na kolejnych zajęciach przystąpiliśmy do założenia swoich biur detektywistycznych. Wymyśliliśmy ich nazwy, stworzyliśmy reklamy oraz napisaliśmy ogłoszenia dotyczące zatrudnienia detektywów. Po krótkiej prezentacji przyszedł czas na sprawdzenie naszych detektywistycznych umiejętności.  Rozwiązywaliśmy zagadki o różnym stopniu trudności. Część z nich była naprawdę podchwytliwa. Zwycięska drużyna otrzymała tytuł Superdetektywów oraz słodki upominek.
Uważam, że był to dobrze wykorzystany czas. Wszystkim uczniom spodobał się pomysł, aby przerabiać lekturę dzieląc się na różne grupy. Podczas pracy każdy miał przydzieloną rolę tak, aby mógł się wykazać swoimi umiejętnościami. Na dodatek świetnie się przy tym bawiliśmy, co pozwoliło na jeszcze lepszą integrację naszej klasy.

Tekst: Ola Zamska  z klasy VIB

Copyright © 2016 by sp247.
All rights reserved.
Projekt i realizacja: Internet-media.pl
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.