NIEZWYKLI GOŚCIE

17 października 2022 roku gościliśmy w naszej szkole niezwykłe osoby. W ramach projektu Integracja – Empatia – Akceptacja realizowanego w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych zaprosiliśmy paraolimpijczyków trenujących szermierkę. Reprezentowali oni dziś Fundację Akademia Integracji. Spotkanie prowadziło trzech panów: Radosław Stańczuk, Łukasz Fijałkowski i Adrian Castro.

Pan Radosław jest obecnie na sportowej emeryturze. W swojej karierze był uczestnikiem czterech Igrzysk Paraolimpijskich oraz wielokrotnie walczył na szermierczych planszach podczas Mistrzostw Europy i Świata. Od ponad 8 lat działa na rzecz osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych, integruje i edukuje młodzież i dzieci.

Pan Adrian Castro zaś opowiedział nam jak to się stało, że porusza się na wózku inwalidzkim. Kiedy miał 14 lat w wyniku wypadku na motocyklu doznał złamania kręgosłupa i uszkodzenia rdzenia kręgowego. Skutkiem tego są niesprawne nogi i konieczność używania wózka. To zdarzenie nie załamało go. Zaczął trenować szermierkę w Integracyjnym Klubie Sportowym AWF w Warszawie. Na letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janerio zajął III miejsce w szabli indywidualnej, a na kolejnych w Tokio wywalczył w tej samej konkurencji srebrny medal. Byliśmy świadkami pojedynku szermierczego z zachowaniem wszelkich zasad: był sędzia, zegar odliczający czas, zmieniające się punkty. Niewątpliwie to cenne spotkanie pozostanie z nami na długo. Podziwiamy postawę życiową oraz sportową naszych gości. A panu Adrianowi życzymy podczas kolejnych Igrzysk zdobycia najwyższego miejsca na podium.

Społeczność szkolna

Copyright © 2016 by sp247.
All rights reserved.
Projekt i realizacja: Internet-media.pl
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.