Lektura szkolna inaczej

Koniec roku szkolnego to czas wytężonej pracy. I choć za moment nastaną upragnione wakacje, to warto na moment zajrzeć jeszcze  do szkolnych lektur. Uczniowie klas piątych i szóstych omawiali powieści: Henryk Sienkiewicz ” W pustyni i w puszczy”, Mark Twain „Przygody Tomka Sawyera”, Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”. Dość nietypowo przebiegały prace nad treścią utworu, bo do wykonania niezwykłe zadania:
Zostań bohaterem powieść – praca polegała na upodobnieniu siebie do literackiej postaci i utrwalenia swojego wizerunku na fotografii.
Literacka kuchnia- wymyślenie i zapisanie jadalnych przepisów na potrawy, które mogliby wykonać: Tomek Sawyer (słynny lek na przejedzenie „Morderca cierpień”), Ania Shirley (ciasto lub deser).
Sprzedam, zapraszam, radzę, reklamuję, gotuję czyli lektura szkolna z przymrużeniem oka – zadanie dla klas szóstych, które polegało na redagowaniu krótkich form językowych: reklamy, instrukcji, zaproszenia, podziękowania, lub przepisu na potrawę z bananów.
Wszystkie zadania zostały zebrane w projekcie Lekturowy zawrót głowy. Aby zobaczyć jakie niesamowite pomysły zrealizowali nasi uczniowie, proszę kliknąć w poniższy link. W literackiej kuchni pojawił się filmik. Nie warto go przegapić.

https://sway.office.com/bCkr7s7kHnMSxE8A?ref=Link

Autor:Izabela Muler

Copyright © 2016 by sp247.
All rights reserved.
Projekt i realizacja: Internet-media.pl
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.