Lekcje plastyki w kwietniu

Tematem prac plastycznych w klasach 4a i 4b były prace wykonane na różnych fakturach za pomocą plam uczniowie malowali różnego rodzaju kopaliny. Była to korelacja przedmiotów przyrody i plastyki. Wybrane prace zostały przesłane na konkurs wojewódzki pod tytułem: ,,Energia drzemiąca w skałach”. Uczniowie w obu klasach techniką akwareli malowali widoki Warszawy. W klasie IV a uczniowie wykonali żonkile pamięci, a w 4b  zrealizowaliśmy kolejny konkurs  plastyczny o tematyce ,,Światło”.
W klasie 5a uczniowie utrwalili wiedzę na temat stylu romańskiego i gotyckiego oraz wykonali witraże z bibuły charakteryzujące elementy gotyku.
W klasach 6a i b uczniowie  wykonali  z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych  jaja i  palmy wielkanocne.
Uczniowie klas 7. poznali wiadomości związane z mediami w sztuce, a mianowicie: fotografie, teatr i film. Z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji 3 Maja przygotowaliśmy przedstawienie, które nagrywaliśmy telefonem  i powstał film. Uczniowie również poznali technikę plakatu i wykonali prace z okazji Święta Konstytucji 3 maja, które były wykorzystane do scenografii filmu o tematyce oświatowej.
W klasach 7a, b i d,  uczniowie wykonali żonkile pamięci. W klasie 7c uczniowie wykonali również prace plastyczne na konkurs pod tytułem: ,,Światło”.

Tekst: Angelika Ratyni

Copyright © 2016 by sp247.
All rights reserved.
Projekt i realizacja: Internet-media.pl
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.