„Essa” w SP247!

Młodzieżowym Słowem Roku 2022 zostało słowo „essa”, które  oznacza coś łatwego, często występuje też  jako okrzyk radości lub triumfu, a nawet pozdrowienie.
Słowo „essa” od tego roku szkolnego stało się jeszcze bardziej popularne wśród uczniów klas czwartych, a to za sprawą Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Polak ma essę”. Łączy on szkoły w całym kraju, bo jego głównym   założeniem jest utrwalanie zdobytej wiedzy z języka polskiego i historii oraz nabywanie nowych umiejętności poprzez zabawę i integrację uczniów. Projekt zakłada realizację wyznaczonych zadań w terminie od 2 października 2023 r. do 31 maja 2024 r.
Do tej pory czwartoklasiści zrealizowali trzy zadania: modne lektury szkolne ( projektowanie ubrań dla bohaterów literackich), zakleksowane przysłowia ( odszyfrowanie przysłów polskich i poznanie ich znaczeń) oraz kaligrafia co na polski trafia ( kaligrafowanie pierwszego zdania zapisanego w języku polskim). Projekt jest realizowany w trakcie wybranych zajęć z języka polskiego, a praca nad zadaniami, poza oczywiście nabywaniem wiedzy i umiejętności, sprawia uczniom wiele zabawy i pokazuje, że można „mieć essę” nawet podczas lekcji J Zapraszamy do bacznej obserwacji gazetki ściennej obok sali c- 17. Tam umieszczamy na bieżąco efekty naszych działań.

Tekst: Izabela Muler

Copyright © 2016 by sp247.
All rights reserved.
Projekt i realizacja: Internet-media.pl
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.