Dzień Kobiet w naszej szkole

? Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen. Wszystkie kobiety, panie i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki.?

8 marca ? Międzynarodowy Dzień Kobiet ? na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza.  I mimo, że jego ranga, w porównaniu z minionymi okresami, znacznie spadła, co roku z okazji tego  marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet.  W ten wyjątkowy dzień zostały one powitane życzeniami umieszczonymi na dużej tablicy szkolnego korytarza. Na drzwiach  każdej sali pojawiły się także sympatyczne karteczki ze słowami komplementującymi płeć piękną. Klasowe samorządy prześcigały się w pomysłach na atrakcyjny sposób spędzenia tego święta.
Tego dnia odbyły się również tematyczne lekcje języka polskiego. Uczniowie ze zdziwieniem odkryli, że wśród autorów lektur obowiązkowych przodują wyłącznie mężczyźni. Klasy siódme zmierzyły się z grą terenową: ?Kobiety do zadań specjalnych?. Uczniowie podzielili się na grupy i nadali im nazwy związane z kobietami. I tak oto między innymi zespoły: ?Motylków? ?Kwiatuszków? czy ?Czerwonych szminek?  zapoznały się z treścią  specjalnego wydania gazetki  dotyczącego  słynnych Polek. Wśród nich znalazły się: Hanna Suchocka, Izabela Czartoryska, Olga Tokarczuk czy Pola Negri. Wszystkim grupom udało się rozwiązać hasło, czyli znane polskie przysłowie mówiące wiele o kobiecym charakterze i uporze: ? Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle?. Na uczestników czekały certyfikaty i nagrody w postaci szminek ? dla dziewcząt, słodyczy ? dla chłopców. Natomiast klasy ósme przystąpiły do quizu ?Co ty wiesz o kobietach??. Uczniowie mieli do wykonania szereg zadań np.: poszukać antonimów, synonimów, homonimów czy  odgadnąć znaczenie przysłów i związków frazeologicznych związanych z płcią piękną. Tematyczne lekcje zaangażowały wszystkich uczniów do działania i stały się dobrym podsumowaniem tego sympatycznego święta.

Tekst: Izabela Muler

Copyright © 2016 by sp247.
All rights reserved.
Projekt i realizacja: Internet-media.pl
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.