Ciekawe lekcje

Wsparcie z języka angielskiego dla nauczycieli, rodziców i uczniów

Zaloguj się lub zarejestruj, aby uzyskać BEZPŁATNY dostęp do 30 czerwca 2020 r  https://www.oxfordlearnersbookshelf.com/

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 7 i 8 do udziału w zajęciach online organizowanych przez studentów ponad 20 uczelni, głównie Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Mamy trzy główne cele:
1. Częściowe odciążenie nauczycieli w prowadzeniu zajęć zdalnych.
2. Zainspirowanie młodzieży do szerszego poznania i lepszego zrozumienia przedmiotów ścisłych.
3. Efektywne wykorzystanie w trakcie epidemii czasu uczniów – przyszłych studentów.

W 2017 roku na bazie najlepszych światowych rozwiązań, po wielu latach przygotowań, w oparciu o doświadczenie i infrastrukturę Politechniki Warszawskiej powstał portal POLinfo.eu oferujący uczniom zajęcia z przedmiotów politechnicznych przez Internet. 11 marca 2020r. po ogłoszeniu tymczasowego zamknięcia szkół postanowiliśmy pomóc wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom w zdalnej edukacji przedmiotów ścisłych. W tym celu zmodyfikowaliśmy nasz portal, aby był przystosowany do nauki w wariancie „Zostań w domu”.

11 marca 2020r na POLinfo.eu znajdowało się ponad 6.000 materiałów oraz linków do materiałów z chemii, fizyki, informatyki i matematyki.

Obecnie trwa rekrutacja na zajęcia online w dniach 20-26 kwietnia 2020r. Szczegóły na stronie www.polinfo.eu.

Rytm i Melodia
Codziennie, od poniedziałku do piątku prowadzimy bezpłatne zajęcia ruchowo- muzyczne dla dzieci w wieku do 6 r.ż. oraz w wieku 7 – 10 lat. 

 • Codziennie o godz. 10.30 odbywają się warsztaty Baby Dance. Baby Dance to zabawa muzyką, piosenką i tańcem dla dzieci do 6 r.ż.
 • Codziennie o godz. 11.30 odbywają się warsztaty Dzieciak sam w domu. Dzieciak sam w domu to warsztaty ruchowo – muzyczne, w których tanecznie zwiedzamy świat, uczymy się nowych rzeczy i wprawiam w ruch ciała dzieci w wieku 7 – 10 lat.

Prowadzi Joanna Bąk – Instruktor tańca, edukator muzyką i ruchem. Serce Akademii. Współprowadzi Beata Kaczor – trener mentalny, mózg Akademii.
Zajęcia pięknie uzupełniają warsztaty ruchowo – muzyczne dla dzieci przedszkolnych. Jak również stanowią uzupełnienie zajęć muzycznych, lekcji w-f czy zajęć świetlicowych.
Od kwietnia palujemy zwiększyć ilość i rodzaj zajęć
Podajemy linka do zapisów: https://sklep.majkijezowskiej.com/majkatv/

Z poważaniem
Majka Jeżowska z zespołem

PixBlocks
W przyszłym tygodniu nauczyciele i uczniowie będą mogli wziąć udział w aż 5 tego typu wykładach. Pełna lista poniżej:

 1. „Lekcja informatyki: programowanie dla klas VII-VIII„, prowadzący: dr Krzysztof Krzywdziński, data: wtorek 31 marca, godzina: 11:00 – 12:00
  https://pixblockszoo.clickmeeting.com/pixblocks-lekcje-dr-krzysztof-krzywdzinski
 2. „Lekcja informatyki: programowanie podstawy dla klas I-VI„, prowadzący: Marek Kubik, grupa wiekowa: uczniowie klas I-VI, data: środa, 1 kwietnia, godzina: 11:00 – 12:00
  https://pixblockszoo.clickmeeting.com/pixblocks-lekcje-marek-kubik
 3. „Lekcja informatyki: programowanie podstawy dla klas I-VI”, prowadzący: Marek Kubik, grupa wiekowa: uczniowie klas I-VI, data: czwartek, 2 kwietnia, godzina: 11:00 – 12:00
  https://pixblockszoo.clickmeeting.com/pixblocks-lekcje-marek-kubik

Udział we wszystkich webinarach jest darmowy. Zapisywać się na nie można, klikając w powyższe linki.

Zespół PixBlocks

Centralny Dom Technologii
Już w najbliższy poniedziałek (30.03), o godz. 13:00 zapraszamy na pierwszą #LekcjezCDT.

Na zajęcia, które poprowadzi nasza edukatorka Agnieszka Chomicka-Bosy, zapraszamy dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej.
To będzie spotkanie z aplikacją Scratch Junior, podczas którego każde dziecko będzie mogło stworzyć swój pierwszy interaktywny projekt!
Rodzicu, pozwól swojemu dziecku poczuć się jak młody programista!
WAŻNE: przed zajęciami prosimy o zainstalowanie aplikacji Scratch Junior.
Lekcje z CDT to doskonała okazja, aby uzupełnić wiedzę z obszaru m.in. matematyki, języka polskiego czy zajęć komputerowych.
Link do lekcji 

Przedstawiamy plan zajęć na najbliższe 2 tygodnie:
1 kwietnia (środa) „Zostań detektywem” dla klas 4 – 6. Podczas lekcji poznamy zawód detektywa, dowiemy się, jak wygląda jego praca. Sprawdzimy, jak nam idzie rozwiązywanie zagadek, ale też nauczymy się szyfrować wiadomości. Co przygotować: papier A4, kolorowy papier, kredki, nożyczki, dowolne klocki.
6 kwietnia (poniedziałek) „Szkoła przyszłości w 3D” klasy 4-6. Bez wychodzenia z domu poznamy podstawy modelowania 3D i zaprojektujemy swoją Szkołę Przyszłości! Co przygotować: komputer, konto na stronie tinkercad.com (program jest darmowy).
8 kwietnia (środa) „Zostań nauczycielem swoich” rodziców klasy 4-6. Zmierzymy się z arcytrudnym zadaniem ? samodzielnym przygotowaniem i poprowadzeniem lekcji dla swoich rodziców lub innych domowników. Już myślcie, czego chcielibyście nauczyć swoich najbliższych, a my Wam podpowiemy, jak to zrobić w ciekawy sposób.
Co przygotować: smartfon, tablet lub komputer z darmową aplikacją Kahoot, kartka papieru, długopis
Wszystkie Lekcje z CDT będą odbywać się pod tym linkiem: https://cdtonline.clickmeeting.com/lekcje-z-cdt

Do zobaczenia!  #Zostanwdomu razem z CDT!

Mali Einsteini
Na naszym profilu na facebooku  https://www.facebook.com/MaliEinsteini oraz na youtube znajdziesz filmy, które zainteresują Twoje dzieci lub Twoich uczniów.
Przesyłamy linki do naszych filmików- mamy nadzieję, że będą Ci dobrze służyć:) Niech nauka i zabawa będą z Tobą 🙂
Jeśli potrzebujesz pomocy z opracowaniem jakiegoś tematu- napisz z chęcią Ci pomożemy. W załączniku znajdziesz przykładowe tematy.
https://www.youtube.com/watch?v=nQke4BENsFE
https://www.youtube.com/watch?v=Bq1KULLFHvY https://www.youtube.com/watch?v=idjXd0PwIxc

Drodzy rodzice i opiekunowie!
 
Pomimo panującej sytuacji staramy się nie tracić z Wami i Waszymi dziećmi kontaktu!
Codziennie, od poniedziałku do piątku, o godz. 13.00 jesteśmy na kanale YouTube, gdzie na żywo prowadzimy wyjątkowe lekcje gry na gitarze.
 
Spotkanie z Wiedźminem, Świnką Peppą, Darthem Vaderem… A może z Harrym Potterem? Który bohater najbardziej podobał się oglądającym? Co najłatwiej zagrać? Kim jeszcze zostanie Pan Patryk? Przekonajcie się sami!
 
Filmy, lekcje live i wyjątkowe materiały na:
Copyright © 2016 by sp247.
All rights reserved.
Projekt i realizacja: Internet-media.pl
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.