Oferta świetlicy

Drodzy Rodzice i Uczniowie,
zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w zajęciach popołudniowych organizowanych pod wspólnym hasłem “Starsi i młodsi razem”. Celem zajęć jest wspólne spędzanie czasu wolnego, rozwijanie swoich pasji, zainteresowań oraz zdobywanie nowych umiejętności.

Zapisy od 2.09 w sali 63

Proponowane zajęcia:

Pestki z japońskiego arbuza
“Pestki z japońskiego arbuza” to cykliczne zajęcia dla uczniów. Mają one na celu przybliżenie uczniom zagadnień związanych z szeroko rozumianą kulturą i obyczajowością japońską. Origami, nauka jedzenia pałeczkami, podstawy języka i pisma, kultura i wiele innych tematów.

W zdrowym ciele zdrowy duch – akademia kulinarna- garkolandia.
Zajęcia miałyby charakter praktyczno – teoretyczny. W wesołej, swobodnej atmosferze realizowane byłyby zagadnienia dotyczące racjonalnego żywienia, odpowiedniej diety, planowania i przyrządzania prostych, estetycznego podawania posiłków, bezpiecznego i higienicznego przyrządzania potraw.

Klub dobrej książki
To zajęcia dla uczniów, którzy lubią czytać i dzielić się wrażeniami z przeczytanych książek. Poznawać nowe gatunki literackie i nowych autorów. Celem jest wykreowanie mody na czytanie oraz zbieranie informacji, jakie pozycje są polecane przez uczestników zajęć.

Raz, dwa, trzy – grasz z nami TY
Klub miłośników gier planszowych. Celem jest popularyzowanie nowoczesnych gier towarzyskich oraz samego grania jako sposobu na wspólne spędzanie czasu wolnego. Uczestnicy będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności komunikacji oraz budowania dobrych relacji z innymi.

Kinomania – zajęcia filmowe
Cykl spotkań filmowych na których uczniowie będą mieli okazję wybrane filmy. Każdy seans będzie poprzedzony prelekcją nauczyciela, a kończył dyskusją uczestników spotkania. Uczniowie będą mieli również okazję do przyswojenia podstawowych pojęć związanych z filmem ich rodzajami i gatunkami. Poznać pracę osób pracujących przy powstaniu filmu oraz sprzęt jaki jest potrzebny do jego powstania.

Kodowanie na dywanie
Zajęcia mające na celu rozwijanie spostrzegawczości, tworzenie zbiorów według określonych kategorii, odczytywanie, rozumienie symboli i znaków, doskonalenie umiejętności określania kierunków, kształtowanie umiejętności społecznych.

Sport w życiu codziennym
Celem zajęć będzie wdrożenie uczniów do przestrzegania zasad podczas gier i zabaw zespołowych, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo swoje oraz kolegów, propagowanie zasad fair play, rozbudzanie zainteresowań aktywnością ruchową, kształtowanie nawyku aktywnego wypoczynku, wdrażanie uczniów do regularnego uprawiania ćwiczeń fizycznych.

Decoupage
Zajęcia plastyczne polegające na tworzeniu kolorowych kompozycji za pomocą naklejania na odpowiednio przygotowaną powierzchnię, wzorów z papieru i serwetek. Uczestnicy zajęć zapoznają się z historią zdobienia metodą decupage i nowymi technikami.

Matematyczna podróż w czasie
Cykl spotkań matematyczno-historyczno-geograficznych w trakcie których będziemy podróżować na osi czasu, dzięki czemu pojedziemy między innymi do do starożytnego Egiptu i Grecji, spotkamy Pitagorasa i Talesa. Jak prawdziwi detektywi będziemy rozwiązywać łamigłówki i zadania logiczne, a także tworzyć własne gry, dobrze się bawić i zdobywać wiedzę, która nie ma granic.

Sprawne rączki
Zajęcia plastyczne mające na celu doskonalenie sprawności manualnej, zapoznanie z nowym materiałem plastycznym, poznawanie nowych technik plastycznych, usprawnianie koordynacji wzrokowo – ruchowej, kształtowanie wyobraźni i inwencji twórczej, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień plastycznych.

Serdecznie zapraszamy!

Copyright © 2016 by sp247.
All rights reserved.
Projekt i realizacja: Internet-media.pl
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.