Dzieje się!

Kampania Pola Nadziei
Serdecznie zapraszamy do wsparcia kampanii Pola Nadziei, edycja 2021/2022, której wsparcia udziela Szkolny Klub Wolontariatu SP 247 i Samorząd Uczniowski. Kampania Pola Nadziei to ogólnoświatowa kwesta na rzecz osób objętych opieką hospicyjną. Na swój symbol hospicja z całego świata wybrały żółty kwiat ? żonkil. Jak co roku, Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej przy ul.Tykocińskiej, w Warszawie przygotowało cebulki żonkili do posadzenia. Żonkile zostaną posadzone na terenie szkoły SP247. Koszt jednej cebulki, wynosi 2zł/szt. (ilość cebulek ograniczona). Zachęcamy klasy1-3, aby przyłączyły się do wspólnego celebrowania Ogólnoświatowego Święta Idei Opieki Hospicyjnej. Pomaganie jest sztuką.  Pozwól wzrastać swojemu Polu Nadziei! Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany Hospicjum Domowemu, przy ul. Tykocińskiej w Warszawie.
poniedziałek 25 października będzie można kupić cebulki podczas przerw godz. 8.45-8.55; 9.40-9.50, przy sali B7, w tym samym dniu posadzimy cebulki na terenie naszej szkoły.
Szczegółowe informacje dotyczące kampanii znajdziecie u: Pani Anny Wijat, Pani Mileny Owsianki, Pani Agnieszki Kosielińskiej, Pani Grażyny Karczmarczyk.

Szkolny Klub Wolontariatu SP 247 pomaga „Bezdomniakom-Kociakom z Bielan”
Każdego dnia na posiłek czeka 29 kotów. Wygłodzone, chore, znające jedynie uczucie głodu, strachu i bólu. Uratujmy je! Walczymy każdego dnia o to, by ich los się odmienił. Prowadząc kociarnie, domy tymczasowe dla kotów. Niestety sytuacja jest o tyle trudna. Zbieramy karmę dla kotów.
Akcja rozpoczyna się od 25.10 i potrwa do 5.12.2021r.
Karmę należy przynosić do:

  1. Pani Jadwigi Kopiczyńskiej, sala C4,
  2. Pani Grażyny Karczmarczyk, sala A13,
  3. Pani Bożeny Kowalskiej -Niecław, sala A16.

„Odkręcamy Pomagamy”
Zbierać nakrętki, czy nie zawracać sobie tym głowy – Wielu z nas zadaje sobie to pytanie. Odpowiedź brzmi: zbierać! Są małe, ale w liczbie leży siła i realna pomoc dla wielu potrzebujących. Wyjaśniamy, jak i co zbierać, aby skutecznie pomagać.
„?Odkręcamy i Wrzucamy” do ustawionych pojemników w SP 247.

Szkolny Klub Wolontariatu, Samorząd Uczniowski

Akcja – klucze dla Budzika
Jeśli posiadasz stare klucze, które niczego nie otwierają  – przynieś je do szkoły i wrzuć do specjalnie przygotowanego pudełka, które znajduje się w dyżurce szkoły. Pieniądze uzyskane z ich złomowania zostaną przekazane do Fundacji Ewy Błaszczyk „A kogo?”
Dołącz do akcji!!!
Możesz przyczynić się do wybudzenia kogoś w klinice Budzik!

Szkolny Klub Wolontariatu

Copyright © 2016 by sp247.
All rights reserved.
Projekt i realizacja: Internet-media.pl
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.