Z życia świetlicy

Rok szkolny 2018/2019

Olimpiada świetlicowa

Zabawy świetlicowe

Nasze prace

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Dla Dziadka
Gdy za oknem zimno,
Gdy śnieg biały pada,
Dziadek siada przy kominku
Bajki opowiada

„O dzielnym szewczyku”
„Jasiu i Małgosi”
Opowiada dziadek bajki
Kiedy wnuczka prosi.

Dla Babci
Nasza babcia jest jak wróżka
Co otwiera bajkom drzwi
A gdy kładzie nas do łóżka
Mamy potem piękne sny.

Kiermasz świąteczny
Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wsparli swoim udziałem kiermasz świąteczny organizowany przez świetlicę szkolną. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu (395 zł) zostaną przekazane na zakup gier planszowych dla dzieci z Domu Dziecka nr 1 im. M. Falskiej przy Alei Zjednoczenia 34.

Wróżby Andrzejkowe w świetlicy.

Mali podróżnicy to zajęcia w BCEK mające na celu pokazanie dzieciom jak kolorowy, różnorodny i ciekawy jest otaczający nas świat i żyjący w nim ludzie. Uczniowie poznają to poprzez działalność plastyczną, muzyczną i teatralną. Zajęcia rozpoczęły się w październiku i zostały zaplanowane na cały rok szkolny. Nasi mali podróżnicy to uczniowie klas pierwszych. Życzymy im powodzenia w kolejnych podróżach po świecie.

Światowy Dzień Zwierząt święto obchodzone corocznie 4 października zostało ustanowione w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt, który trwa do 10 października. Obchody Dnia mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa. W naszej świetlicy z tej okazji został ogłoszony konkurs plastyczny pt: „Moje ulubione zwierzątko”. Spotkał się z dużym zainteresowaniem. Prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu, a wyróżnione osoby otrzymały dyplomy i drobne upominki.

Mój tornister

Pasowanie na Świetliczaka
Dnia 18 października 2018 roku w świetlicy szkolnej odbyła się ważna uroczystość -„Pasowanie na Świetliczaka”. Jest to  coroczna tradycja, której celem jest przyjęcie do grona świetliczaków uczniów klas pierwszych. Wszystkie przygotowania do imprezy  były prowadzone w tajemnicy, aby sprawić najmłodszym uczniom niespodziankę.
Uczennice z klas ósmych świetnie spisały się w roli prowadzących. W czasie pasowania dzieci wykazały się znajomością zasad obowiązujących w świetlicy, wysłuchały zabawnych wierszyków, rymowanek – samochwałek, rozwiązywały zagadki, które wzbudziły wiele emocji. Kolejnymi atrakcjami były zabawy ruchowe i z chustą animacyjną.
Zwieńczeniem uroczystości był akt pasowania. Uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki. Na koniec były zabawy z balonami i puszczanie baniek mydlanych.

Jesień
Jesień w świetlicy to różnorodne  prace plastyczne i ozdoby wykonane pod kierunkiem pań wychowawczyń.  Uczniowie mieli okazję wykorzystać  jesienne skarby zebrane na spacerze wokół szkoły. Prace ozdobiły szkolne korytarze. A wybrane zostały wysłane na konkursy międzyświetlicowe.

Bezpieczna droga do szkoły
Od początku roku szkolnego w naszej Świetlicy odbywały się zajęcia na temat bezpiecznej drogi  do szkoły. Główne zagadnienia poruszane z dziećmi to: jak należy poruszać się w pobliżu jezdni  oraz w jakich miejscach bezpiecznie ją przechodzić, jakie znaki drogowe są ważne dla uczniów i jak się do nich stosować, a także czemu służą elementy odblaskowe. Uczniowie rozwiązywali zagadki, rebusy, krzyżówki, wykonywali różne prace plastyczne o tematyce dotyczącej bezpieczeństwa do i ze szkoły.

25 Jubileuszowa akcja sprzątania świata odbyła się pod hasłem: Akcja – segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej. Uczniowie uczęszczający do świetlicy również zaangażowali się w akcję. Wspólnie posprzątali boisko szkolne. Uczestniczyli w zajęciach dotyczących segregacji śmieci i ochrony środowiska. Wykonali plakaty promujące dbanie o Naszą Planetę.

Rok szkolny 2017/2018

Świetlicowe konkursy plastyczne

Zajęcia plastyczne odgrywają ważną rolę w wychowaniu estetycznym dziecka, w przygotowaniu go do pełnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. Działalność plastyczna zaspokaja potrzebę ekspresji i motywacji do działania. Bliski kontakt dzieci z plastyką budzi zainteresowanie jej różnymi aspektami. Działalność plastyczna stwarza szerokie pole dla ekspresji własnej i samorealizacji możliwości twórczych. Daje dziecku radość i zadowolenie, umacnia poczucie własnej wartości, niezbędna jest do kształtowania się jego osobowości. Rozwija także inicjatywę, samodzielność, wytrwałość dziecka oraz uczy  planowania zadań i pracy zespołowej.

Plastyka ma duże znaczenie dla  rozwoju sprawności ruchowych dzieci. Zaspokaja potrzebę przeżywania, działania i manipulowania przedmiotami .Własna twórczość stanowi ujście dla energii dziecka, uspakaja, daje odprężenie, rozładowanie napięć emocjonalnych i mięśniowych.

Wychowanie plastyczne kształtuje i rozwija wrażliwość na piękno kształtów i barw otaczającej rzeczywistości poznawalnej zmysłami (wzrok, dotyk) oraz kształci smak artystyczny poprzez poznawanie dzieł sztuki plastycznej. Pobudza i rozwija umiejętność wypowiadania swojego osobistego stosunku do rzeczywistości za pomocą linii i plamy, barwy i kształtu. Kształci aktywność myślową, pobudza wyobraźnię i wyzwala inicjatywę twórczą oraz wzbogaca przeżycia.

W II semestrze uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursach:

 1. IV Bielański Konkurs Charytatywny „Palma Wielkanocna” organizowany przez SP 77, ul Samogłoski 9.

Zgłoszone prace:

 1. Małgorzata Krupa III d – wyróżnienie
 2. Maja Mołdawska III d – wyróżnienie
 3. Pola Dyrda III c
 4. Weronika Szuba IIb
 5. Kinga Gwiaździńska II b

Między świetlicowy konkurs plastyczny „Cztery pory roku- drzewo liściaste w czterech porach roku – Zima” część 2, zorganizowany przez SP 214

Zgłoszone prace:

 1. Maja Szatkowska I b – wyróżnienie
 2. Roksana Maciaszczyk II a – wyróżnienie

Konkurs plastyczny  „Bohaterowie naszych bajek” zorganizowany przez SP 263

 1. Anna Czerko III b – wyróżnienie
 2. Zuzanna Bryndal III b – wyróżnienie
 3. Oskar Klimko III e – wyróżnienie
 4. Aleksander Klimko IV c – wyróżnienie
 5. Nikola Rafalska IV a – wyróżnienie

Konkurs plastyczny ” Zaczarowany świat bajek” zorganizowany przez SP

 1. Zlata Nikolaienko III e
 2. Martyna Smolińska III e
 3. Maja Włoda III b
 4. Luiza Przeździk III b
 5. Roksana Maciaszczyk III b

Miedzy szkolny konkurs plastyczny „Najpiękniejszy koszyk wielkanocny” zorganizowany przez SP 53

 1. Kinga Gwiaździńska II b
 2. Julita Kozikowska III d
 3. Damian Gawlik II b – wyróżnienie
 4. Magdalena Urbaniak III e – wyróżnienie

Mazowiecki Konkurs Plastyczny „Najpiękniejsza pisanka” zorganizowany przez Wawerskie Centrum Kultury – Filia Radość

 1. Roksana Maciaszczyk III b – wyróżnienie
 2. Maja Mołdawska III d – wyróżnienie
 3. Maja Szatkowska – II miejsce
 4. Martyna Plichta – II miejsce

Konkurs plastyczny „Pisanka Wielkanocna” zorganizowany przez SP 273

 1. Maja Mołdawska IIId
 2. Małgorzata Krupa III d – II miejsce
 3. Kubicki Michał III
 4. Hanna Wardęga III c
 5. Oliwia Śliwińska
 6. Kaja Szmagała
 7. Kinga Gwiaździńska II b
 8. Kuba Misztal IV c

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Świetlicowy konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy. Wygrali uczniowie z klasy IIId.

Świetlicowe zajęcia plastyczne i prace świetliczaków.

Kiermasz świąteczny
Dnia 10.12.2017 roku świetlica szkolna została zaproszona  na mikołajkowe wydarzenie charytatywne pod nazwą „OTWÓRZ SERCE”! Współorganizatorem wydarzenia była gmina Bielany z przewodniczącym panem Grzegorzem Pietruczukiem.  Przygotowaliśmy stoisko na którym znalazły się prace związane ze świętami Bożego Narodzenia wykonane przez uczniów biorących udział w zajęciach świetlicowych. Pieniądze zebrane podczas sprzedaży zostały przekazane na rzecz chorych dzieci – Klary, Igora oraz Łukasza!  Zebraliśmy około 400 złotych. Brawo!!!

Świetlicowe konkursy
Uczniowie chętnie biorą udział  w różnych konkursach organizowanych przez inne świetlice, domy kultury oraz inne placówki oświatowe współpracujące z naszą szkołą osiągając nagrody i wyróżnienia.

 1. Konkurs „Życzliwość – podaj dalej” zorganizowany przez SP 223, uczestniczki: Nina Rudnik klasa IIID, Małgorzata Krupa III D, Maja Mołdawska III D
 2. Konkurs plastyczny „Cztery Pory Roku – drzewo liściaste w czterech odsłonach” – jesień, zorganizowany przez SP 214, uczestniczki: Pola Dyrda III C, Amelia Molik Opolska IIIC
 3. Wojewódzki konkurs plastyczny „Jesienne klimaty – spacer po parku przy dworku, pałacu” organizowany przez Zespół Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej, uczestniczki: Maja Mołdawska III D, Asia Woch VII, Zuzia Klisowska
 4. Międzyświetlicowy konkurs plastyczny  „Jesienny pejzaż”  zorganizowany przez SP 263, uczestnicy: Maja Mołdawska III D, Michał Waligóra III d
 5. Konkurs „Najpiękniejsza pocztówka bożonarodzeniowa” 10-uczestników z klas I -III
 6. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Dla mojej Babci, dla mojego dziadka” – edycja kurpiowska, zorganizowany przez Fundację Żyj z pasją, uczestnicy: Michał Waligóra III d, Amanda Skowrońska III d, Oliwia Owczarek I D, Kaja Szmagała
 7. Konkurs plastyczny „Spacer po Bielanach” zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury Bielany, laureatem została: Natalia Petryka III D

Dzień Pluszowego Misia w naszej świetlicy obchodziliśmy 24 listopada

W naszej szkole uczniowie przynieśli swoje ukochane misie. Były olbrzymie, średnie i całkiem malutkie, ale zawsze te najukochańsze, jedyne. Na zajęciach czytano książki o pluszowym misiu, rozwiązywano zagadki, rysowano, malowano, wyklejano i przytulano misie.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w świetlicy szkolnej

20 listopada obchodziliśmy w naszej świetlicy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Była to okazja do rozmowy o prawach dziecka, ale także jego potrzebach i problemach. Temat został zrealizowany we wszystkich grupach wiekowych. Uczniowie omawiali bardzo istotne kwestie zawarte w Konwencji o Prawach Dziecka.

Nasi uczniowie brali aktywny udział w zajęciach, dyskutowali, wymieniali poglądy, przytaczali przykłady. Omawiali kwestie bezpieczeństwa i ochrony przed złym traktowaniem. Dzieci dowiedziały się, iż nie wszystkim dorosłym można ufać, nie należy podawać obcym adresu, nazwiska, numeru telefonu, wsiadać do nieznajomych samochodów, otwierać drzwi mieszkania, a także poznały wiele innych bardzo istotnych kwestii w zakresie własnego bezpieczeństwa.

Podczas zajęć plastycznych uczniowie utrwalili zdobytą wiedzę tworząc w grupach plakaty promujące ich najważniejsze prawa. Plakaty można zobaczyć na szkolnym korytarzu.

Bielański Dzień dobrego Jedzenia

Coroczna impreza organizowana pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy odbyła się 17 listopada w Szkole Podstawowej nr 77 przy ul. Samogłoski 9. Hasłem przewodnim było: Zdrowe żywienie ? mądre myślenie, motywem przewodnim była zdrowa przekąska.
Świetlica otrzymała zadanie wykonania plakatu promującego walory zdrowotne dań. W przypadku naszej szkoły to były jajka jako produkt dobry na wszystko. Nasz wspaniały plakat wykonała z udziałem uczniów klasy IIIc pani Dorota Kisielewska, a podziwiać go można w naszej stołówce. Bardzo dziękujemy stanowił on wspaniałą oprawę naszego stoiska.

Pasowanie na Świetliczaka

Jak co roku w październiku w naszej świetlicy odbyło się uroczyste Pasowanie na Świetliczaka, które zostało przygotowane przez wychowawców świetlicy: Sylwię Soszka i Dagmarę Fronczak. Pasowanie rozpoczęło się od powitania uczestników zabawy oraz omówienia celu spotkania. Głównym celem tej uroczystości było przyjęcie do grona świetliczaków nowo przybyłych dzieci, a także stworzenia w świetlicy atmosfery radości, przyjaźni oraz zaufania.  Pierwszaki musiały wykazać się odwagą, szeregiem umiejętności oraz wiedzą niezbędną dla każdego świetliczaka. W pierwszej kolejności uczniowie podczas zabawy ,,Tak ? Nie?? udowodniły że znają zasady obowiązujące w świetlicy szkolnej. Następnie uczniowie wykazywali się wiedzą w odgadywaniu zagadek dotyczących znajomości bohaterów bajek. W ostatniej konkurencji kandydaci wykazywali się sprawnością fizyczną w przygotowanych konkurencjach: przejście po ławeczce, tunelem, noszeniem woreczka na głowie, rzutem do celu oraz wspólną zabawą chustą animacyjną. Wszystkie zadania zostały wykonane perfekcyjnie i dostarczyły dużo radości.

Na zakończenie zgodnie z tradycją uczniowie przystąpili do ślubowania, gdzie złożyli uroczystą przysięgę która brzmiała:
„Ja świetlik, Od dziś świecący przykładem, Ślubuję: Być dobrym na co dzień i od święta; O dobrym zachowaniu zawsze pamiętać; Szanować gry i zabawki; Zjadać całe obiadki; Pań słuchać; Zgodnie się bawić; Nie psocić; Nie hałasować; Innymi się opiekować.”

Po złożonej przysiędze każdy uczeń klasy pierwszej został pasowany mieczem przez wychowawczynię świetlicy Sylwię Soszka na Świetliczaka. Na pamiątkę każdy otrzymał dyplom, order oraz upominek przygotowany przez panią Kierownik Świetlicy.

Wychowawcy świetlicy wraz z Panią Kierownik życzą nowym Świetliczakom wielu sukcesów w nauce oraz radości w życiu świetlicowym.

Copyright © 2016 by sp247.
All rights reserved.
Projekt i realizacja: Internet-media.pl
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.