Z życia świetlicy

Świetlicowy konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy. Wygrali uczniowie z klasy IIId.

Świetlicowe zajęcia plastyczne i prace świetliczaków.

Kiermasz świąteczny
Dnia 10.12.2017 roku świetlica szkolna została zaproszona  na mikołajkowe wydarzenie charytatywne pod nazwą „OTWÓRZ SERCE”! Współorganizatorem wydarzenia była gmina Bielany z przewodniczącym panem Grzegorzem Pietruczukiem.  Przygotowaliśmy stoisko na którym znalazły się prace związane ze świętami Bożego Narodzenia wykonane przez uczniów biorących udział w zajęciach świetlicowych. Pieniądze zebrane podczas sprzedaży zostały przekazane na rzecz chorych dzieci – Klary, Igora oraz Łukasza!  Zebraliśmy około 400 złotych. Brawo!!!

Świetlicowe konkursy
Uczniowie chętnie biorą udział  w różnych konkursach organizowanych przez inne świetlice, domy kultury oraz inne placówki oświatowe współpracujące z naszą szkołą osiągając nagrody i wyróżnienia.

  1. Konkurs „Życzliwość – podaj dalej” zorganizowany przez SP 223, uczestniczki: Nina Rudnik klasa IIID, Małgorzata Krupa III D, Maja Mołdawska III D
  2. Konkurs plastyczny „Cztery Pory Roku – drzewo liściaste w czterech odsłonach” – jesień, zorganizowany przez SP 214, uczestniczki: Pola Dyrda III C, Amelia Molik Opolska IIIC
  3. Wojewódzki konkurs plastyczny „Jesienne klimaty – spacer po parku przy dworku, pałacu” organizowany przez Zespół Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej, uczestniczki: Maja Mołdawska III D, Asia Woch VII, Zuzia Klisowska
  4. Międzyświetlicowy konkurs plastyczny  „Jesienny pejzaż”  zorganizowany przez SP 263, uczestnicy: Maja Mołdawska III D, Michał Waligóra III d
  5. Konkurs „Najpiękniejsza pocztówka bożonarodzeniowa” 10-uczestników z klas I -III
  6. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Dla mojej Babci, dla mojego dziadka” – edycja kurpiowska, zorganizowany przez Fundację Żyj z pasją, uczestnicy: Michał Waligóra III d, Amanda Skowrońska III d, Oliwia Owczarek I D, Kaja Szmagała
  7. Konkurs plastyczny „Spacer po Bielanach” zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury Bielany, laureatem została: Natalia Petryka III D

Dzień Pluszowego Misia w naszej świetlicy obchodziliśmy 24 listopada

W naszej szkole uczniowie przynieśli swoje ukochane misie. Były olbrzymie, średnie i całkiem malutkie, ale zawsze te najukochańsze, jedyne. Na zajęciach czytano książki o pluszowym misiu, rozwiązywano zagadki, rysowano, malowano, wyklejano i przytulano misie.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w świetlicy szkolnej

20 listopada obchodziliśmy w naszej świetlicy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Była to okazja do rozmowy o prawach dziecka, ale także jego potrzebach i problemach. Temat został zrealizowany we wszystkich grupach wiekowych. Uczniowie omawiali bardzo istotne kwestie zawarte w Konwencji o Prawach Dziecka.

Nasi uczniowie brali aktywny udział w zajęciach, dyskutowali, wymieniali poglądy, przytaczali przykłady. Omawiali kwestie bezpieczeństwa i ochrony przed złym traktowaniem. Dzieci dowiedziały się, iż nie wszystkim dorosłym można ufać, nie należy podawać obcym adresu, nazwiska, numeru telefonu, wsiadać do nieznajomych samochodów, otwierać drzwi mieszkania, a także poznały wiele innych bardzo istotnych kwestii w zakresie własnego bezpieczeństwa.

Podczas zajęć plastycznych uczniowie utrwalili zdobytą wiedzę tworząc w grupach plakaty promujące ich najważniejsze prawa. Plakaty można zobaczyć na szkolnym korytarzu.

Bielański Dzień dobrego Jedzenia

Coroczna impreza organizowana pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy odbyła się 17 listopada w Szkole Podstawowej nr 77 przy ul. Samogłoski 9. Hasłem przewodnim było: Zdrowe żywienie ? mądre myślenie, motywem przewodnim była zdrowa przekąska.
Świetlica otrzymała zadanie wykonania plakatu promującego walory zdrowotne dań. W przypadku naszej szkoły to były jajka jako produkt dobry na wszystko. Nasz wspaniały plakat wykonała z udziałem uczniów klasy IIIc pani Dorota Kisielewska, a podziwiać go można w naszej stołówce. Bardzo dziękujemy stanowił on wspaniałą oprawę naszego stoiska.

Pasowanie na Świetliczaka

Jak co roku w październiku w naszej świetlicy odbyło się uroczyste Pasowanie na Świetliczaka, które zostało przygotowane przez wychowawców świetlicy: Sylwię Soszka i Dagmarę Fronczak. Pasowanie rozpoczęło się od powitania uczestników zabawy oraz omówienia celu spotkania. Głównym celem tej uroczystości było przyjęcie do grona świetliczaków nowo przybyłych dzieci, a także stworzenia w świetlicy atmosfery radości, przyjaźni oraz zaufania.  Pierwszaki musiały wykazać się odwagą, szeregiem umiejętności oraz wiedzą niezbędną dla każdego świetliczaka. W pierwszej kolejności uczniowie podczas zabawy ,,Tak ? Nie?? udowodniły że znają zasady obowiązujące w świetlicy szkolnej. Następnie uczniowie wykazywali się wiedzą w odgadywaniu zagadek dotyczących znajomości bohaterów bajek. W ostatniej konkurencji kandydaci wykazywali się sprawnością fizyczną w przygotowanych konkurencjach: przejście po ławeczce, tunelem, noszeniem woreczka na głowie, rzutem do celu oraz wspólną zabawą chustą animacyjną. Wszystkie zadania zostały wykonane perfekcyjnie i dostarczyły dużo radości.

Na zakończenie zgodnie z tradycją uczniowie przystąpili do ślubowania, gdzie złożyli uroczystą przysięgę która brzmiała:
„Ja świetlik, Od dziś świecący przykładem, Ślubuję: Być dobrym na co dzień i od święta; O dobrym zachowaniu zawsze pamiętać; Szanować gry i zabawki; Zjadać całe obiadki; Pań słuchać; Zgodnie się bawić; Nie psocić; Nie hałasować; Innymi się opiekować.”

Po złożonej przysiędze każdy uczeń klasy pierwszej został pasowany mieczem przez wychowawczynię świetlicy Sylwię Soszka na Świetliczaka. Na pamiątkę każdy otrzymał dyplom, order oraz upominek przygotowany przez panią Kierownik Świetlicy.

Wychowawcy świetlicy wraz z Panią Kierownik życzą nowym Świetliczakom wielu sukcesów w nauce oraz radości w życiu świetlicowym.

Copyright © 2016 by sp247.
All rights reserved.
Projekt i realizacja: Internet-media.pl
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.