Dla rodzica

Szanowni Państwo,
Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla rodziców.
W Poradni Psychologicznie Pedagogicznej nr 10 zostaną zorganizowane Warsztatów dla rodziców dzieci z trudnościami w uczeniu się.
Prosimy o rozesłanie maila o podanej poniżej treści a dodatkowo będziemy wdzięczni za dystrybucję wśród wychowawców i na tablicach ogłoszeniowych załączonego w formacie pdf plakatu.
W tytule maila:
„Wspierać mądrze – zacząć od nowa” ? bezpłatne warsztaty dla rodziców dzieci z trudnościami w uczeniu się
Treść maila do rodziców:
Zapraszamy rodziców dzieci z kl IV-VIIISP i 1-3gimnazjum:
– z dysleksją/dysgrafią,
– z zaburzeniami uwagi i percepcji, ADHD, nadpobudliwych
– zdemotywowanych, z nagromadzonymi zaległościami, z niską samooceną.
Korzyści z udziału w cyklu: jednoznaczna odpowiedź na pytanie: czy i jak  ?pomagać w lekcjach?.

 • opracowanie dopasowanych do specyfiki dziecka sposobów motywowania
 • szansa na wzmocnienie poczucia własnej wartości u dziecka
 • szansa na ?lepszy start? od września i wsparcie dla wyczerpanego rodzica.

Tematy:

 • praktyczne, poparte nauką metody uczenia się i gotowe ?pomoce?,
 • techniki ?obchodzenia? specyficznych deficytów (dla wzrokowców,
  słuchowców itd)
 • przepisy na proste i szybkie techniki relaksacji i koncentracji,
 • strategie zarządzania stresem (uczniowskim i rodzicielskim też
 • praktyczne ćwiczenia i scenki w temacie: współpraca rodzica ze szkołą

Terminy:
24.06; 26.06, 29.06, 1.07, 3.07 (poniedziałki i środy 17.30-20.00), sobota: 8-13.00 Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 10 ul. Wrzeciono 24.
Prowadzenie: dr Małgorzata Kałaska ? trenerka umiejętności wychowawczych, coach rodzicielski, psycholog z doświadczeniem zawodowym w pracy diagnostycznej, w szkole podstawowej i na uczelni pedagogicznej, rodzic znający problem także z własnego doświadczenia.
Zasady zapisów:

 1. zajęcia bezpłatne dla rodziców uczniów ze szkół na terenie Bielan
 2. liczba miejsc: 12, zapisy telefoniczne 22/ 835 03 48 lub mailem
  sekretariat@ppp10.waw.pl <mailto:sekretariat@ppp10.waw.pl> koniecznie z tytułem maila ?zgłoszenie  na Wspierać mądrze?, ostateczna decyzja o przyjęciu po rozmowie telefonicznej prowadzącej z rodzicem

Zapraszamy!


Ubezpieczenie

Koszt dobrowolnego ubezpieczenia dzieci od NNW wynosi 45zł. Poniżej znajdują się materiały informacyjne.

Zapraszamy na Wielkie Święto Programowania

6 października 2018 r. – warto zapisać tę datę w kalendarzu! Tego dnia rusza Europejski Tydzień Kodowania. Postanowiliśmy to uczcić.  Do wspólnej zabawy i świętowania w godz. 10-16 zapraszamy dzieci i rodziców. Wstęp wolny! Przyjdź koniecznie.

Wielkie Święto Programowania to impreza organizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji, Centrum Projektów Polska Cyfrowa i NASK. Zapraszamy dzieci, opiekunów, nauczycieli wraz z uczniami – wszystkich, którzy chcą ciekawie spędzić czas.

Co, gdzie, kiedy?

Oto garść praktycznych informacji: spotykamy się w najbliższą sobotę (6 października) w budynku Oxford Tower przy ul. Chałubińskiego 8 (to samo centrum Warszawy!) w godz. 10-16. Nie musisz kupować biletów – wstęp na Wielkie Święto Programowania jest wolny.

Co się będzie działo?

Dzieciaki będą miały wyzwanie! Jakie? Przejść 15 stref warsztatowych, gdzie aktywnie spędzą czas bawiąc się i ucząc jednocześnie. Za udział w tych aktywnościach otrzymają pamiątkowy dyplom i upominki. Zwiedzenie wszystkich stoisk może potrwać do 1,5 godz.

Ponadto, na naszych gości czekać będą gotowe do działania roboty: przesympatyczne niebieskie kulki Dash i Dot, chętny do zaprogramowania Photon, Lofi z zestawem logicznych wyzwań, a także małe Ozoboty, które pobudzą nas do manualnych działań.

Miłośnicy „planszówek” rozwiną umiejętności programistyczne w niecodzienny sposób, a na wszystkich czekać będzie niezliczona liczba zagadek, łamigłówek oraz aplikacje mobilne do nauki kodowania.

Dodatkowo rozgrzejemy się muzycznie przy Makey Makey i poznając robotyczne tańce.

Nie zabraknie również sportowych emocji! O godz. 10:00 roboty sterowane przez dzieci wezmą udział w wielkim wyścigu o tytuł „Robota – Mistrza Polski w biegu z przeszkodami”.

Rodzicu, Ty też nie będziesz się nudził?

Przez cały czas trwania imprezy będą działały też stoiska eksperckie dla rodziców. Opiekunowie będą mogli zasięgnąć tam porad, m.in. jak wspierać swoje dziecko w cyfrowym świecie. Porozmawiamy o bezpieczeństwie w Internecie – naszym i dzieci. A ci, którzy nie mają jeszcze Profilu Zaufanego, będą mogli go założyć i potwierdzić. Dlatego pamiętaj, by wziąć dowód osobisty.

Inauguracja #CodeWeek2018

Data imprezy jest nieprzypadkowa. 6 października rusza tegoroczna edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania, który potrwa do 21 października. CodeWeek to organizowana na terenie całej Europy, społeczna inicjatywa, dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką.
Zasada jest jedna: niezależnie od kompetencji spotykamy się, aby bawić się programowaniem. Liczy się zapał i dobre chęci.

Przyjdź i przekonaj się, że Ty też możesz programować! Wstęp wolny!

Kiedy: sobota 6 października 2018 r.,

Gdzie: Warszawa, wieżowiec Oxford Tower przy ul. Chałubińskiego 8, godz.: 10.00-16.00

Copyright © 2016 by sp247.
All rights reserved.
Projekt i realizacja: Internet-media.pl
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.