Program eTwinning

Program eTwinning, czyli Europejska społeczność szkolna

eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.
Realizacja projektów jest wspaniałym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Uczniowie podróżują wirtualnie po Europie, wspólnie ją odkrywając. Oglądają wypracowane przez partnerów materiały, przesłane filmy, mogą zobaczyć i porównać zwyczaje, tradycje, życie swoich rówieśników w innych państwach. Dzięki projektom dzieci poznają inny świat – ten daleki, lecz jakże bliski, poznają kultury innych narodów, uczą się od siebie nawzajem, dzielą się swoimi umiejętnościami, rozwijają umiejętności językowe.
Ta edukacyjna przygoda z eTwinning?iem uatrakcyjnia zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne, umożliwia współpracę uczniów i nauczycieli.
Korzyści dla uczniów:

  • świetna zabawa;
  • używanie ICT do komunikacji i wymiany informacji;
  • motywacja do nauki języka angielskiego jako narzędzia komunikacji między ludźmi;
  • szansa zdobycia umiejętności planowania, decydowania, odpowiedzialnego wykonywania zadań;
  • osiągnięcie koncentracji, uwagi, umiejętności nauki i zabawy grupowej i zespołowej.

Corocznie uczniowie naszej szkoły realizują międzynarodowy projekt eTwinning Wymiana Kart Świątecznych. Partnerami projektu są szkoły europejskie, między innymi z Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Włoch, Anglii, Litwy, Chorwacji, Słowacji, Austrii oraz Holandii. Realizacja projektu opiera się na przygotowaniu kart świątecznych oraz bombek i ich wymianie z krajami partnerskimi. Językiem komunikacji jest język angielski. Dzieci mają możliwość rozwijać swoją kreatywność, doskonalić język angielski, poznawać kulturę i zwyczaje innych krajów oraz budować wspólną świadomość europejską. Szkoły biorące udział w projekcie wymieniają się także filmami dzięki którym uczniowie mogą poznać swoje szkoły oraz uczniów z innych szkół europejskich.

Copyright © 2016 by sp247.
All rights reserved.
Projekt i realizacja: Internet-media.pl
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.