„Pomocna dłoń” – projekt Wolontariatu

„Pomocna Dłoń” – projekt Wolontariatu w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych

Każdy w swoim życiu napotykając na trudne sytuacje wie, jak potrzebna jest wtedy pomocna dłoń życzliwego człowieka.  O sile ludzi świadczy to, na ile jesteśmy w stanie pomagać innym. W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 247 przy ulicy Wrzeciono 9 staramy się każdego dnia uczyć naszych uczniów jak odnajdować w sobie siłę do czynienia dobra.

Nasza szkoła od stycznia realizuje rozmaite działania wolontariacie w ramach projektu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych ,, Pomocna dłoń”. Podstawowym celem programu jest zwrócenie uwagi na ludzi potrzebujących oraz uświadomienie dzieciom, rodzicom i środowisku lokalnemu, że każdy może być wolontariuszem. W program włączone są dzieci niepełnosprawne, ponieważ w naszej szkole wierzymy, że każdy uczeń ma dużo do zaoferowania innym.

Styczeń 2017

W styczniu 2017 roku uśmiechnięci wolontariusze zbierali pieniądze w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Darczyńcy byli bardzo hojni. Do trzech puszek otrzymanych z Fundacji dzieci zebrały ponad 2000 złotych. Organizacją akcji zajmowała się p. Anna Powała.

W styczniu odbyła się dyskoteka karnawałowa klas 4-6. Podczas dyskoteki sprzedawano ciasta. Dochód ze sprzedaży został przekazany na wsparcie medyczne dla dzieci mieszkających w Syrii, państwie ogarniętym konfliktem zbrojnym. Dyskotekę przygotował samorząd szkolny pod opieką p. Bogumiły Owczarskiej i p. Katarzyny Moszczyńskiej.

Luty 2017

W lutym 2017 roku odbyła się organizowana przez wolontariuszy pod opieką p. Marty Sokołowskiej Wielka Loteria Pluszakowa. Sprzedano ponad 230 losów, każdy po 5 złotych. Dochód z loterii został przeznaczony na wsparcie rehabilitacji absolwenta naszej szkoły Igora Kaczyńskiego.

Marzec 2017

W marcu 2017 roku wolontariusze przygotowali pod opieką p. Bogumiły Wojdy kartki świąteczne dla pensjonariuszy Domu Opieki przy ulicy Szubińskiej.

Pani Anna Januszewska i Pani Mariola Kostyra pomogły wolontariuszom zakupić i przygotować paczki świąteczne dla pensjonariuszy Domu Opieki przy ulicy Szubińskiej.

Uczniowie klasy 5B wraz z nauczycielkami p. Bogumiłą Owczarską ,p. Karoliną Turowską i p. Martą Sokołowską odwiedzili Dom Opieki przy ulicy Szubińskiej, gdzie wystąpili z przedstawieniem pt. „Czekając na Zmartwychwstanie”. Była to dobra okazja do przekazania pięknych kartek świątecznych i paczek ze słodyczami dla podopiecznych domu. W podziękowaniu aktorzy otrzymali od pensjonariuszy kosz własnoręcznie wykonanych z papieru kwiatów.

Kwiecień 2017

W kwietniu 2017 roku wolontariusze udali się na wycieczkę do Płocka i Czerwińska. Była to nagroda dla dzieci, które w roku szkolnym 2016/2017 działały w wolontariacie.

W kwietniu odbyła się zbiórka żywności dla ubogich rodzin, którym pomaga fundacja ,,Świat na Tak”. Wolontariuszom pomagały p. Agnieszka Wojciechowska i p. Marta Sokołowska. Zebrano bardzo dużo żywności o przedłużonym terminie ważności. Paczki z żywnością zostały przewiezione do siedziby fundacji przez p. Beatę Kamińską.

Copyright © 2016 by sp247.
All rights reserved.
Projekt i realizacja: Internet-media.pl
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.