Rok szkolny 2015/2016

1 września
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo a 1 września to powrót do szkolnych obowiązków. Pani Dyrektor Katarzyna Słyczko-Jarmołowicz serdecznie powitała po wakacjach uczniów, rodziców i nauczycieli i życzyła wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym.

Zawody sportowe
W miesiącu wrześniu przedstawiciele  klas V i VI uczestniczyli w zawodach lekkoatletycznych dla szkół podstawowych dzielnicy Bielany. Dziewczęta i chłopcy startowali  w różnych dyscyplinach m.in.: bieg przełajowy, 600 metrów, sztafetach. W tych dniach dopisywała wspaniała pogoda. Mamy nadzieję na fantastyczne rezultaty.

Nasi reprezentanci na Uroczystości poświęconej 76. rocznicy ataku wojsk radzieckich na Polskę w 1939r.
17.09.2015 r. w Kościele pw. Zesłania Ducha Świętego przy ul. Broniewskiego 44, o godz. 12.00 odbyła się uroczysta Msza święta z okazji 76. rocznicy ataku wojsk radzieckich na Polskę w 1939 r. Obecny był Zastępca Burmistrza Artur Wołczacki oraz środowiska kombatanckie na czele z Przewodniczącym Bielańskiego Klubu Kombatanta Józefem Kassykiem, który po złożeniu kwiatów przy tablicy pamiątkowej w bocznej kaplicy podziękował zgromadzonym za udział w uroczystości. Społeczność naszej szkoły reprezentowali uczniowie klas VI należący do pocztu sztandarowego.

76. Rocznica historycznej Bitwy Warszawskie Termopile
Przy pomniku 30. Pułku Strzelców Kaniowskich 21 września 2015 roku poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę w czasie uroczystości upamiętniających bitwę Warszawskie Termopile. 
21 września 1939 roku – „Warszawskie Termopile” – I batalion 30. Pułku Strzelców Kaniowskich powstrzymał natarcie niemieckiej 23. Dywizji Piechoty, wspartej czołgami  i ogniem 70 dział. Ułatwił przedostanie się do Warszawy przedzierającym się przez Puszczę Kampinoską pozostałym przy życiu żołnierzom Armii „Pomorze” i „Poznań”, które zostały rozbite w bitwie nad Bzurą. W rejonie wsi Placówka i Wawrzyszew zginęło ponad 500 żołnierzy 30. Pułku Strzelców Kaniowskich oraz ich dowódcy. Wszyscy żołnierze spoczęli w kwaterze wojennej Cmentarza Wawrzyszewskiego.

Sprzątanie Świata
W dniu 22.09.2015 wszystkie klasy - od klasy trzeciej do klasy piątej zebrały się przed szkołą o godzinie 11-tej, aby uczestniczyć w akcji sprzątania świata. Wszyscy  dostali jednorazowe rękawiczki. Udaliśmy się spacerem do pobliskiego Lasku Bielańskiego by zebrać  wszystkie śmieci. Każdy wrzucał je do przygotowanych foliowych worków. Zebraliśmy różne śmieci: butelki, papierki i zakrętki. Byliśmy podzieleni na grupy. Staraliśmy się ze sobą współpracować. Świetnie się przy tym bawiliśmy!
Zostawiliśmy worki przy strumyku, aby zabrały je odpowiednie służby. Po zakończonej pracy, wszyscy zdjęli swoje rękawiczki i wszyscy udali się do placu zabaw Jordanek. Wróciliśmy do szkoły o 13-tej.
Mamy nadzieję, że ludzie będą lepiej szanować przyrodę, bo od niej zależy nasze życie i zdrowie.

Program eTwinning, czyli Europejska społeczność szkolna
eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

Realizacja projektów jest wspaniałym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Uczniowie podróżują wirtualnie po Europie, wspólnie ją odkrywając. Oglądają wypracowane przez partnerów materiały, przesłane filmy, mogą zobaczyć i porównać zwyczaje, tradycje, życie swoich rówieśników w innych państwach. Dzięki projektom dzieci poznają inny świat - ten daleki, lecz jakże bliski, poznają kultury innych narodów, uczą się od siebie nawzajem, dzielą się swoimi umiejętnościami, rozwijają umiejętności językowe.

Ta edukacyjna przygoda z eTwinning’iem uatrakcyjnia zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne, umożliwia współpracę uczniów i nauczycieli.

Korzyści dla uczniów:

  • świetna zabawa;
  • używanie ICT do komunikacji i wymiany informacji;
  • motywacja do nauki języka angielskiego jako narzędzia komunikacji między ludźmi;
  • szansa zdobycia umiejętności planowania, decydowania, odpowiedzialnego wykonywania zadań;
  • osiągnięcie koncentracji, uwagi, umiejętności nauki i zabawy grupowej i zespołowej.

Napisała: Joanna Pruszczyk

W listopadzie i grudniu 2015 uczniowie naszej szkoły realizują międzynarodowy projekt eTwinning pt. Handmade Xmas cards, Xmastree balls and best wishes videos. Partnerami projektu są szkoły europejskie, między innymi z Grecji, Hiszpanii, Francji, Włoch, Anglii, Irlandii, Belgii, Finlandii, Łotwy, Słowenii, Słowacji, Rumunii oraz Holandii. Realizacja projektu opiera się na przygotowaniu kart świątecznych oraz bombek i ich wymianie z krajami partnerskimi. Ponadto dzieci przesyłają nagranie video z życzeniami w swoim języku i języku angielskim. Językiem komunikacji jest język angielski. Dzieci mają możliwość rozwijać swoją kreatywność, doskonalić język angielski oraz budować wspólną świadomość europejską.

Oto nasze prace: Film

Napisała: Joanna Pruszczyk

Odzyskanie przez Polskę Niepodległości 11 listopada
9 listopada 2015 roku klasa 6a oraz kilkoro uczniów z klasy 6c i 3c pod opieką pani Angeliki Ratyni i Ewy Mazur przygotowało przedstawienie z okazji tej ważnej daty w kalendarzu Polski. W 1918 roku po 123 latach niewoli nasza ojczyzna znów pojawiła się na mapach świata. Uczniowie zaprosili na swoją inscenizację całą szkołę. Było to ogromne przedsięwzięcie. Na sali gimnastycznej znaleźli się również rodzice i pracownicy szkoły. Aktorzy zaprezentowali popularne wtedy pieśni patriotyczne, wiersze oraz przybliżyli tło historyczne wydarzeń. Mamy nadzieję, że się wszystkim podobało.

Wizyta w domu opieki z patriotycznym przedstawieniem
19 listopada 2015 roku klasa 6a i kilka dziewcząt z klasy 6c odwiedziło Dom Opieki dla osób Niepełnosprawnych i Starszych przy u. Szubińskiej. Zaprezentowaliśmy pensjonariuszom nasze przedstawienie pt.: „11 listopada – odzyskanie przez Polskę Niepodległości”. Wszyscy aktorzy mieli tremę ponieważ pierwszy raz występowali nie przed kolegami, a przed obcymi widzami. To było ogromne przeżycie. Ale wszystko dobrze się skończyło.

Wycieczka zerówek
Dnia 4 listopada 2015 roku klasa 0a i 0b pojechały autokarem do pracowni ceramiki w Mostówce na twórcze warsztaty ceramiczne dla dzieci. Podczas zajęć dzieci pod opieką instruktorów uczyły się różnych technik tworzenia i zdobienia bombek ze szkła i talerzy oraz      Mikołajów z gliny. W przerwie były zabawy ruchowe, kiełbaski z rusztu oraz pokaz dużych baniek mydlanych. 

Dzień Pluszowego Misia
25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klas młodszych i zerówek przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Pomagały im one podczas lekcji, umilały czas zabaw i odpoczynku. Misie razem z dziećmi ćwiczyły również na gimnastyce. Uczniowie dzielnie rysowali, kolorowali i wyklejali plasteliną portrety misiów, które można podziwiać w klasach i na wystawie na korytarzu.

Projekt - Ja - młody obywatel
Klasa Va rozpoczęła realizację projektu Ja – młody obywatel. Jest to projekt, który dał możliwość dzieciom zostania aktywnymi obywatelami w społeczności. Celem projektu był rozwój postaw obywatelskich wśród dzieci. Zachęcamy do obejrzenia prezentacji opisującej projekt.

Najdłuższy łańcuch
W grudniu Samorząd Szkolny zorganizował w naszej szkole konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy. Każdy uczeń wykonywał fragment łańcucha w domu. Poszczególne łańcuchy były łączone w łańcuchy klasowe.

Zwyciężyła klasa 4b, której łańcuch miał długość 347,5 m.
Drugie miejsce zajęła klasa 6c z łańcuchem o długości 148 m.
Trzecią nagrodę zdobyła klasa 6a, wykonując łańcuch o długości 104 m.

Konkurs kolęd
16 grudnia 2015 roku odbył się niezwykły koncert, w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VI. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do występu, uczyli się tekstów, wymyślali oryginalne przebrania. Nie zabrakło nawet konfetti.
Koncert rozpoczęła pastorałka: „Aniołek maleńki jak wróbelek” w wykonaniu wszystkich uczniów. Potem mogliśmy wysłuchać kolejno: „Bosego pastuszka”- klasa 5a, „Nie miały aniołki choinki na święta” – klasa 5b, „Gdy Śliczna Panna” – klasa 4a, „Jezus Malusieńki” – klasa 6b, „Kochany Panie Mikołaju”- klasa 6a, „Skrzypi wóz” – klasa 4b, „Dzień jeden w roku” – klasa 5c, „Do szopy hej pasterze” – klasa 6c.

Na zakończenie uczniowie wykonali: „We wish you a Merry Christmas”. Koncert przygotowała i prowadziła p. Bernadeta Janda. Publiczność nagrodziła występ gromkimi oklaskami, a Pani Dyrektor złożyła uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia świąteczne.
Koncert przybliżył atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Jasełka

Dnia 21.12.2015 w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Występowała w nich klasa 6c i 6b. Następnego dnia 22 grudnia aktorzy udali się z przedstawieniem do Domu Opieki na ulicy Szubińskiej. Oba przedstawienia zostały nagrodzone brawami. Uczniowie obdarowali mieszkańców ośrodka świątecznymi kartkami z życzeniami. Na koniec aktorzy otrzymali podarunek wykonany przez podopiecznych ośrodka.

Wiktoria i Patrycja VIc

Integracja w Szkole Podstawowej nr 247

Mijający rok upłynął w naszej szkole pod tytułem „Integracja- Akceptacja- Empatia”. Chcieliśmy pokazać, że integracja jest nie tylko pustym hasłem, ale konkretnymi działaniami, które może wykonywać każdy z nas.

Klasy starsze wybrały się w odwiedziny do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego  w Laskach. Tam poznaliśmy metody pracy z osobami niewidomymi i słabowidzącymi, które to metody pomagają im  funkcjonować  samodzielnie w naszym społeczeństwie.

W klasach odbywały się lekcje języka migowego prowadzone przez specjalistów z Towarzystwa Osób Głuchych i Niedosłyszących. Dzieci nauczyły się podstaw porozumiewania się dzięki miganiu. Pani Joanna z Fundacji "Vis Maior" odwiedziła nas ze swoim czworonożnym przewodnikiem. Dzięki Niej dzieci zobaczyły, jak ogromną rolę w życiu osoby niewidomej odgrywa pies przewodnik.

Odwiedziliśmy  też wyjątkową wystawę, zwaną „ Niewidzialną Wystawą”. Ekspozycja podzielona jest na dwie części: część widzialną i część niewidzialną. W części widzialnej zapoznawaliśmy się ze sprzętami ułatwiającymi osobom niewidomym codzienne życie. W części niewidzialnej dzieci poznawały wszystko za pomocą zmysłu dotyku i słuchu. To niesamowite przeżycie nauczyło młodzież pokory i szacunku do osób niewidomych.

Przez cały rok uczniowie oraz pracownicy szkoły zbierali plastikowe korki. Pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na kupno łóżka rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnego Maćka.

Kilka razy uczniowie odwiedzili Ośrodek Pomocy Społecznej dla osób niepełnosprawnych i starszych przy ul. Szubińskiej. Zaprezentowaliśmy okolicznościowe przedstawienia, między innymi z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości, czy Bożonarodzeniowe jasełka.

W ramach  fundacji "Marzycielska Poczta" uczniowie pisali listy i pocztówki do nieuleczalnie chorych dzieci. Wykonali własnoręcznie drobne prezenty, np. długopisy z filofanów, czy bransoletki. Mamy nadzieję, że te drobne dary oraz listy sprawiły dzieciom dużo radości i choć na chwilę oderwały ich myśli od choroby.

Zaprosiliśmy dzieci z Przedszkola Integracyjnego przy ul. Wergiliusza. Zorganizowaliśmy dla nich dzień otwarty. Przedszkolaki zwiedziły naszą szkołę oraz brały udział w różnych zabawach i grach integrujących.

Odwiedzili nas też szermierze na wózkach z Fundacji "Akademia Integracji". Dali nam piękne świadectwo tego,  że niepełnosprawność człowieka istnieje wyłącznie w głowie.  I niezależnie od swoich fizycznych niedoskonałości można z sukcesami uprawiać sport.

Zorganizowaliśmy również Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pod tytułem: "Jesteśmy otwarci na świat - świat jest otwarty na nas”. Otrzymaliśmy bardzo wiele prac, które prezentowały wysoki poziomie artystycznym.

Dziś już każdy z nas wie, co to jest integracja. Mamy nadzieję, że ten rok na długo zostanie w naszej pamięci.

Napisały: Marta Herbik, Ewa Mazur

 

WOŚP
W tym roku nasza szkoła znów wzięła udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebraliśmy  prawie 2000 zł. 
Pragnę podziękować naszym uczniom oraz Beacie Kamińskiej, Ewie Mazur, Ani Powale i Kasi Moszczyńskiej za udział w akcji. Podziękowania przesyłam Pani Dyrektor Katarzynie Słyczko - Jarmołowicz za towarzyszenie nam przez ten czas i wspieranie dobrym słowem. Dziękujemy również Pani Danucie Marchewce za zorganizowanie herbaty i drożdżówek dla dzieciaków oraz Panu Dozorcy za wszelaką pomoc.

Opiekun Sztabu: Marta Sokołowska

Honorowa adopcja

Pragniemy poinformować, że dnia 11.01.2016 nasza szkoła adoptowała małpkę pigmejkę Dżessi. Dzięki adopcji sześć klas w miesiącu styczniu i w lutym po promocyjnej cenie odwiedzi warszawskie zoo. I jeszcze w misiącu czerwcu conajmniej dwie :). Do redaktorów gazetki trafiły smyczki z logo zoo, a do pracowni przyrodniczej i biblioteki aktualne czasopisma redagowawne przez Fudację Panda, mówiące, co nowego w ogrodzie.

Napisała: Ewa Mazur

Wycieczka do ZOO
W zeszły poniedziałek nasza klasa 1 A była w Ogrodzie Zoologicznym na bardzo ciekawej lekcji przyrodniczej. Dużą atrakcją była możliwość dotknięcia żywych gadów i porozmawiania z mówiącą papugą  :) Mogliśmy swobodnie pospacerować po całym Ogrodzie i odwiedziliśmy maleńką Dżessi . Dzięki tej małpeczce mogliśmy odbyć tak ciekawe spotkanie.

Pozdrawiamy Pierwszaki :)

Wycieczka do ZOO
Dnia 13.01.2016 klasa 1d była w zoo. Wzięła udział w lekcji przyrodniczej „Dokarmiamy zwierzęta”. Zajęcia były interesujące i wzbogacające wiedzę. Dzieci poznawały zwyczaje żywieniowe zwierząt. Wykonały wiele pouczających ćwiczeń. Miały okazję na bezpośredni kontakt z jaszczurką, wężem i papugą. Po odbytej lekcji udaliśmy się na zwiedzanie zoo. Odwiedziliśmy naszą małpkę Dżessi i małe żyrafiątko. Bardzo podobały się nam małpy, słonie i inne zwierzęta. Wycieczka była bardzo udana.

Napisała: Agnieszka Wojciechowska

Bal karnawałowy
Dnia 25 stycznia 2016 roku odbył się bal karnawałowy dla dzieci z oddziałów 0a, 0b oraz uczniów klas Id i IIc. Dzieci przebrane były za ulubionych bohaterów z bajek i filmów. Tańczyły ze swoimi paniami w rytmie znanych przebojów. Chętni wzięli udział w konkursie tańca parami na gazecie. Po przerwie na zdrową i pyszną przekąskę odbył się konkurs ze znajomości bajek i kolejne tańce. Na zakończenie do każdej klasy pojechał pociąg radosnych dzieci, które jeszcze w salach bawiły się balonikami.

Warszawska Olimpiada Języka Angielskiego
Dnia 23 lutego 2016r. uczniowie klasy III b Michał Białecki, Maja Cichońska i Kacper Tomasiak wzięli udział w drugim etapie Warszawska Olimpiada Języka Angielskiego, który odbył się w Urzędzie Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy. Organizatorem olimpiady jest Szkoła Podstawowa nr 84 im. Waleriana Łukasińskiego w Warszawie. Drugi etap olimpiady stanowił test składający się z pytań kulturowych, na temat Anglii. W rywalizacji wzięło udział 187 uczniów z 53 szkół. Do etapu III (finału) przeszło 13 uczniów, a wśród nich reprezentant naszej szkoły Kacper Tomasiak.

Napisała: Joanna Pruszczyk

Warszawska Olimpiada Języka Angielskiego
Dnia 12 maja 2016 r. uczeń naszej szkoły Kacper Tomasiak wziął udział w finale WARSZAWSKIEJ OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Nasz reprezentant przygotował prezentację w programie PowerPoint pod tytułem „One day in London”. W dniu 2 czerwca Kacper wziął udział w Gali Finałowej olimpiady i odebrał wyróżnienie oraz nagrodę jako finalista olimpiady.

Napisała: Joanna Pruszczyk


 
To My!
Reklama
Wyszukaj
AddThis Social Bookmark Button
Kalendarz
Ostatni miesiąc Pażdziernik 2017 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 39 1
week 40 2 3 4 5 6 7 8
week 41 9 10 11 12 13 14 15
week 42 16 17 18 19 20 21 22
week 43 23 24 25 26 27 28 29
week 44 30 31
Losowe zdjęcie

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_random_image/helper.php on line 85
dsc02257.jpg
E-dziennik

Gazetka szkolna (GIS)
Wolontariat
Taebaek

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_random_image/helper.php on line 85