Rok szkolny 2013 - 2014

Uroczyste rozpoczęcie szkoły
Dnia 2 września 2013 roku pani dyrektor Katarzyna Słyczko-Jarmołowicz uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny, szczególnie ciepło przywitała uczniów klas pierwszych i zerówek.

Polskie Radio
Klasa 3A wybrał się na wycieczkę do Polskiego Radia. W trakcie zajęć dzieci poznały pracę radiowca.

Sprzątanie świata
27 września wszystkie klasy wzięły udział w akcji "Sprzątania świata". Zbieraliśmy papierki, puste butelki i inne śmieci, które psują piękno natury. Po ilości zebranych worków było widać, ile uczniowie włożyli wysiłku w sprzątanie.

Sprzątanie świata w Kampinoskim Parku Narodowym
Dnia 12 października klasa 4b uczestniczyła w sprzątaniu Kampinoskiego Parku. Były także zawody sportowe, ognisko, poczęstunek i wiele innych atrakcji.

Ślubowanie klas pierwszych
14 października, razem z nauczycielami obchodzili swoje święto uczniowie klas pierwszych. W tym dniu odbyło się uroczyste ślubowanie. Zgromadzonych gości powitała pani dyrektor Katarzyna Słyczko-Jarmołowicz, życzyła także wielu sukcesów w edukacji szkolnej najmłodszym uczniom.

Dzień Komisji Edukacji Narodowej
Samorząd klas 4-6 z okazji święta nauczyciela przygotował spotkanie pt. "Do grającej szafy grosik wrzuć".

Warsztaty astronomiczne
W październiku klasa 4a miała niezwykłe zajęcia w BCEK. Polegały one na poznawaniu budowy układu słonecznego. Dowiedzieliśmy się jak wyglądają planety naszego układu, jak są zbudowane, czyli że są gazowe i skalne. Dowiedzieliśmy się też, że słońce jest gwiazdą i ciągle na nim coś wybucha i panuje wysoka temperatura. Natomiast nasza Ziemia jest planetą skalną. Na zakończenie zajęć każdy malował wylosowaną przez siebie planetę, tak powstała nasza makieta układu słonecznego. Zajęcia były bardzo ciekawe.

,,Lekcje na czterech łapach''
Pewnego październikowego dnia fundacja ,,Przyjaciel'' przeprowadziła w klasach 1b i 2b ,,Lekcje na czterech łapach''. Lekcja była adresowana do wszystkich miłośników zwierząt domowych, ale przede wszystkim do właścicieli psów i kotów. Na zajęciach prowadzący przypominał najważniejsze zasady dotyczące pielęgnacji milusińskich. Prawidłowego karmienia, dbania o zdrowie i czystość zwierząt. Dodatkowym atutem lekcji był udział w zajęciach dwóch piesków, które w codziennym życiu pomagają dzieciom w dochodzeniu do zdrowia, są psimi terapeutami. Zwierzaki przekazują również dzieciom jak reagują na komendy, a potrafią wykonać różne sztuczki np. fikołki. Na koniec uczniowie otrzymali książeczki z ważnymi informacjami dotyczącymi opieki nad zwierzętami domowymi oraz dyplom za udział w zajęciach. Lekcja bardzo nam się podobała.

Dzień Kalafiora,
odbył się dnia 13 listopada 2013 roku w szkole nr 209. Uczniowie klasy 5a: Julia Duży, Zuzia Adamczewska i Jakub Siwek przygotowali piosenkę pt.: „Opa Kalafiora". W przygotowaniach dzieci brały udział Pani Marlena Kawka i Pani Marta Sokołowska. Obie panie bardzo chciały, aby wszystko dobrze wypadło. Na początku Pan Burmistrz Bielan przywitał zgromadzonych gości i zapowiedział pierwszą konkurencję. Była to zagadka smakowa. Później zaczęły się występy. Nasza szkoła zaprezentowała m.in. kalafiora, szpinak i buraki. Wszyscy przygotowali piosenki i ciekawostkę o wybranych warzywach. Na koniec była degustacja dań. Za udział każdy dostał minutnik w kształcie marchewki lub pomidora. To był dzień pełen wrażeń.

Pamiętamy!
Jak każdego roku uczniowie naszej szkoły odwiedzają i porządkują groby. Szczególną uwaga otaczają  grób naszego patrona Kazimierza Lisieckiego.

Apele z okazji Święta Odzyskania Niepodległości
Z okazji odzyskania przez nasz kraj niepodległości wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych. Klasy starsze zostały  zaproszone do obejrzenia inscenizacji, dzięki której uczniowie mogli zrozumieć zawiłości historii Polski. Podczas kilku minut aktorzy przedstawili nam jak doszło do zniknięcia ojczyzny z map świata oraz co się wydarzyło w 1918. Chór zaprezentował nam piękne patriotyczne pieśni.

Klasy młodsze obejrzały krótki występ, który zawierał dużo informacji na temat odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Aktorzy wymienili najważniejsze daty zrywów i walk powstańczych. 

"Krewniacy"
Uczniowie naszej szkoły, którzy gościli przedstawicieli fundacji „Krewniacy”. Dnia 26 listopada 2013 roku  wszyscy uczniowie przybyli na lekcje ubrani na czerwono – w kolorze oznaczającym życiodajne krwinki. Na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie z lekarzem oraz prezesem fundacji. W przystępny i obrazowy sposób przekazano uczniom informacje o tym, że każdy z nas – po skończeniu osiemnastu lat – może zostać honorowym dawcą krwi i tym samym przyczynić się do uratowania zagrożonego życia. Drugą część spotkania stanowiło zwiedzanie autobusu do poboru krwi im. Jana Pawła II.  To nic innego jak ruchoma stacja krwiodawstwa, która może dotrzeć do dawców w każdym zakątku naszego kraju. Dzieci zapoznały się z praktyczną stroną pobierania krwi i uważnie oglądały elementy wystroju autobusu, m.in. miejsce do rejestracji dawców, laboratorium do badania, stanowisko lekarskie i najważniejsze czyli punkty do poboru krwi, których w autobusie znajduje się kilkanaście.

Wolontariat
W dniu 23 listopada w Domu Kultury przy ulicy Andersena odbył się Bal Andrzejkowy dla osób niepełnosprawnych. Wolontariusze z naszej szkoły przygotowali ciasta, słodycze i napoje, które tradycyjnie stanowiły poczęstunek dla uczestników balu. Czwórka wolontariuszy z klasy 5A: Wanessa Dutkowska, Natalia Marcelak, Kuba Jarzębski i Kuba Zawadka wraz opiekunem wolontariatu p. Marta Sokołowską podczas balu obsługiwali stanowisko z wróżbami. Największą popularnością cieszyły się wróżby z imionami oraz losowanie z kolorowego pudełka sentencji na nadchodzący rok. Wielkim wzruszeniem dla wszystkich był występ grupy tanecznej, która zatańczyła brawurowo między innymi taniec hiszpański. Cieszymy się, że mogliśmy pomagać w organizacji takiego wydarzenia. Planujemy, że w przyszłym roku włożymy dużo wysiłku w organizację Bielańskich Andrzejek.

Wigilie klasowe
W piątek, tuż przed przerwą świąteczną odbyły się klasowe wigilie. Na stołach nie brakowało tradycyjnych potraw i słodkości. Uczniowie dzielili się opłatkiem ze swoimi nauczycielami, śpiewali kolędy i obejrzeli świąteczne przedstawienie.

Jasełka
W okresie Świat Bożego Narodzenia większość klas przygotowuje program artystyczny symbolizujący narodziny Jezusa. I właśnie najmłodsza klasa „0A” po raz kolejny wystąpiła z montażem słowno-muzycznym w połączeniu z Jasełką. Każde dziecko recytowało swoją przydzieloną rolę najlepiej jak potrafiło. Przepiękne stroje symbolizujące: Maryję, Józefa, Aniołów, Trzech Mędrców i inne postacie z dużym zaangażowaniem przygotowali rodzice. Klasa „0A” z Jasełką” wystąpiła trzykrotnie. W pierwszym dniu występowaliśmy dla rodziców, zaproszonych gości, p. dyr. K. Słyczko-Jarmołowicz. Rodzice oglądając występ nagrodzili nas łzami radości  i gromkimi brawami. W drugim dniu „Jasełkę” przedstawiliśmy klasom I-III i nauczycielom. Natomiast w trzecim dniu występowaliśmy dla dzieci i nauczycieli z Przedszkola nr 263 „Słoneczny Promyk”. Przedszkolaki przygotowały dla nas podziękowanie w postaci dużej kartki świątecznej i słodyczy. Spotkanie z Przedszkolem nr 263 zakończyliśmy wspólnym śpiewaniem kolęd. Myślę, że wszyscy którzy oglądali naszą „Jasełkę” zostali wprowadzeni w świąteczny nastrój i ze wzruszeniem odczuli czas oczekiwania na narodziny Dzieciątka Jezus.

Konkurs kolęd
W naszej szkole odbył się konkurs kolęd. Każda z klas 4-6 wylosowała kolędę, którą miała w ciekawy sposób zaprezentować.

Bezpieczne ferie
W grudniu klasa 3b przygotowała apel na temat bezpieczeństwa. Wiersze i piosenki utrwaliły nam zasady ruchu drogowego. Już każdy uczeń wie jak zachować się na ulicy, zna przepisy i przestrzega ruchu drogowego. Po apelu został rozstrzygnięty konkurs „Barwy jesieni”. Finaliści otrzymali wyróżnienia.

5 grudnia - światowy Dzień Wolontariatu 
Już drugi rok obchodziliśmy Światowy Dzień Wolontariatu w naszej szkole zapraszając osoby, które mogą zachęcić uczniów do pracy na rzecz drugiego człowieka. W 2012 roku naszym gościem był ratownik medyczny, który opowiadał o swojej pracy. 5 grudnia 2013 roku odwiedziła nas p. Magdalena Zagrajek przedstawicielka Fundacji ,, Mam Marzenie”. Pani Magdalena porywająco opowiadała o historii powstania fundacji oraz o zasadach jej funkcjonowania. Nasi uczniowie mogli zapoznać się z bardzo wzruszającymi historiami podopiecznych fundacji, zmagającymi się z ciężkimi chorobami. Po prezentacji dzieci zadawały ciekawe pytania, a pani Magdalena zachęcała wszystkich do bycia wolontariuszem. Podziękowania dla fundacji od naszej szkoły zostały umieszczone na Facebooku na stronie fundacji ,,Mam Marzenie”

Bal karnawałowy
Przed feriami odbył się długo oczekiwany przez uczniów bal karnawałowy. Sala gimnastyczna zmieniła się w krainę pełną wróżek, rycerzy, kowbojów, księżniczek  i innych bajkowych postaci. Zabawa przeplatana była różnymi konkursami. Bal został częściowo dofinansowany przez Radę Rodziców.

Nasze wycieczki
Klasa 3A wybrała się na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego na zajęcia pt. "Sztuka przetrwania – życie Eskimosów dawniej i dziś". Dzieci dowiedziały się między innymi: "Kto wymyślił kajak i przeciwsłoneczne okulary?" i "Czy Eskimosi nadal mieszkają w igloo i jak je zbudować?".  Były także zagadki, rebusy i krzyżówki i lodowe budowle.

Powitanie wiosny
Tradycją naszej szkoły stało się powitanie wiosny. W tym roku klasy IV-VI przeżyły inwazję UFO. Zabawy i śmiechu było jak zwykle co niemiara. Natomiast klasy młodsze powitały Panią Wiosnę na uroczystym apelu. Podczas spotkania uczniowie w grupach klasowych mieli wykonać dwa zadania. Pierwsze  polegało na odgadnięciu zagadek o tematyce wiosennej. Drugim zadaniem było wykonanie portretu Pani Wiosny. Wszyscy ochoczo ruszyli do zabawy plastycznej. Po kilku minutach portrety były gotowe. Mogliśmy się nimi cieszyć i zachwycać przez wiele kolejnych dni. Przepiękne, kolorowe, wesołe prace ozdobiły korytarze naszej szkoły tworząc wiosenną galerie.

Święto Patrona Szkoły
Na początku marca obchodzimy święto Patrona Szkoły - Kazimierza Lisieckiego "Dziadka". Z tej okazji odbył się uroczysty apel. W tym roku przedstawienie przygotowała klasa czwarta. Przypomniano na nim trudne, bo naznaczone wojną, dzieciństwo  „Dziadka”. Uczniowie opowiedzieli, w jaki sposób Lisiecki zainteresował się pracą pedagogiczną i utworzeniem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Ulicy. Uczniowie przypomnieli zasady moralne, jakich nauczał  patron, gdyż są to uniwersalne prawdy, które powinny być drogowskazem życiowym dla nas wszystkich. Po apelu odbyła się projekcja filmu pt. „Z wizytą u "Dziadka”, a całość zwieńczono hasłem „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, odnoszącym się do współpracy i współodpowiedzialności za swoje czyny. 
Napisała: Anna Powała

Nasze wycieczki
Klasa 3A wybrała się na wycieczkę do Zamku Królewskiego na lekcję o malarzu Warszawy Bernardo Bellotto. Uczniowie oczami Canaletta oglądali stolicę sprzed 200 lat - jej architekturę i mieszkańców. Zapoznali się także z działaniem camery obscura.  

Loteria pluszaków
Dnia 14 marca odbyła się w naszej szkole loteria pluszakowa dla klas 0-6 zorganizowana przez Szkolny Klub Wolontariatu i opiekunki p. Agnieszkę Sokołek i p. Martę Sokołowską. Wolontariusze w miesiącu lutym sprzedawali losy wśród dzieci. Sprzedano 115 losów co oznacza zysk z loterii w wysokości 230 złotych. W tym samym czasie darczyńcy przynosili do p. Agnieszki Sokołek maskotki, pluszaki i zabawki. Każdej czystej i niezniszczonej zabawce został przyznany numer i on stanowił podstawę losowania. Dzieci z naszej szkoły były bardzo zadowolone z losowania. Szczególnie cieszyły się maluchy z klas 0-3. Dziękujemy wszystkim darczyńcom zabawek oraz tym, którzy kupili losy na loterię. Całkowity dochód z loterii zostanie przeznaczony na zakup żywności dla dzieci będących pod opieką Oratorium działającego przy kościele św. Zygmunta. 
Napisała: Marta Sokołowska 

Piknik Ekologiczny
Dnia 26 kwietnia w naszej szkole z inicjatywy Rady Rodziców odbył się Piknik Ekologiczny. Honorowymi gośćmi byli przedstawiciele Straży Miejskiej i Policji. Na przygotowanych przez nauczycieli stanowiskach dzieci malowały, wycinały, wyklejały, stemplowały i składały niesamowite rzeczy. Lepiły także z plasteliny, grały w szachy, rozwiązywały krzyżówki i wykonywały doświadczenia przyrodnicze. Dodatkowymi atrakcjami był pokaz sztuk walki (taekwondo) i występ grupy tanecznej działającej na terenie naszej szkoły, prowadzonej przez panią Hannę Mossakowską. Rozegrany został mecz piłki siatkowej: nauczyciele kontra rodzice i uczniowie. Goście mogli obejrzeć owady przyniesione przez pana Mondera (rodzica ucznia z klasy 4a). Rodzice przygotowali także stoisko kulinarne, na którym można było za drobną opłatą nabyć żurek, chleb ze smalcem, napoje i ciasto. Rada Rodziców wręczyła nagrody w konkursie na plakat o tematyce ekologicznej i ufundowała nagrody dla najaktywniejszych uczestników pikniku.
Wszystkim rodzicom, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie pikniku i przybyłym gościom serdecznie dziękujemy.

Dzień Ziemi
Z okazji Dnia Ziemi klasa 4b przygotowała apel ekologiczny. W humorystyczny sposób zwróciła naszą uwagę na konieczność segregacji śmieci i ochronę środowiska naturalnego.

Ważnym tematem ekologicznym jest także problem wypalanie traw i akcja „NIE! DLA WYPALANIA TRAW NA MAZOWSZU”.

Czekamy na święta
Z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych klasa 3A przygotowała krótką inscenizację. Zostały także wręczone nagrody w konkursie na najładniejszą pisankę.

Mistrzostwa klas młodszych w grach zespołowych
Z okazji Dnia Dziecka odbyły się rozgrywki sportowe. Impreza rozpoczęła się od uroczystej prezentacji wszystkich zawodników. Podczas otwarcia zawodów wystąpiła, ze swoim programem artystycznym grupa cheerleaderek. W imieniu zawodników, reprezentanci klas, złożyli przysięgę sportowca. Przysięgali, że będą walczyć nie szkodząc swoim kolegom oraz, że będą grać zgodnie z zasadami fair play.wszystkie drużyny były świetnie przygotowane. Na zakończenie Mistrzostw sędziowie pogratulowali wszystkim zawodnikom wspaniałej gry oraz rozdali dyplomy.

Autor: Marta Herbik

Konkurs Pieśni Powstańczych
Z okazji 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego nasza szkoła realizuje projekt związany z tym wydarzeniem. Uczniowie wzięli udział w lekcjach muzealnych, wycieczkach szlakami Powstania Warszawskiego, został także zorganizowany konkurs plastyczny ifotograficzny. Ostatnio odbył się przegląd Pieśni Powstańczych. Każda klasa świetnie zaprezentowała przygotowaną piosenkę.

Konkurs ortograficzny
Nasza szkoła jest organizatorem Bielańskiego Konkursu Ortograficznego "I TY możesz zostać Mistrzem Ortografii". Jak co roku odbyło się podsumowanie konkursu, na którym rozdano dyplomy i nagrody najlepszym uczestnikom. Przybyli goście obejrzeli przedstawienie przygotowane przez dzieci świetlicowe.

Bal klas szóstych
Dnia 13 czerwca odbył się Bal klas szóstych. 

70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
Z okazji zbliżającej się rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego cała szkoła realizowała projekt historyczny poświęcony tym wydarzeniom. Podsumowaniem projektu było przedstawienie na które zostały zaproszone władze gminy i okoliczne szkoły.

GLOBE GAMES 2014
Jak co roku, przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w seminarium zorganizowanym dla uczniów działających w międzynarodowym Programie badawczym GLOBE. W tym roku warsztaty odbyły się w województwie podkarpackim, w Iwoniczu. Pierwszy dzień rywalizacji o miano najlepszej drużyny rozpoczął się od zadań na terenie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, odwiedziliśmy także hutę szkła artystycznego w Rymanowie. Drugiego dnia wykonywaliśmy zadania na terenie malowniczego Rezerwatu Prządki i na Zamku Kamieniec. Byliśmy także na stacja badawcza SolarAOT w Strzyżowie, gdzie zapoznaliśmy się z nowoczesnymi przyrządami badawczymi. Mierzyliśmy takżę kierunek i prędkość wiatru, odczytywaliśmy temperaturę powietrza i wilgotność. Podsumowaniem seminarium było rozdanie dyplomów i nagród zwycięskim drużynom. Uczniowie naszej szkoły już po raz piąty zdobili I miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Spotkania z ciekawymi ludźmi
Po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole panią Agnieszkę Szczepańska autorkę książek dla dzieci. Uczniowie mieli okazję posłuchać o nowych detektywistycznych przygodach Patki i Pepe. 

Dzień Sportu
Dnia 2 czerwca odbył się Dzień Sportu dla klas IV-VI zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. W imieniu grona pedagogicznego uroczyście powitała uczniów pani Karolina Nadolna - złożyła życzenia i krótko opowiedziała o historii powstania tego święta. Natomiast cheerleaderki powitały tanecznie zgromadzonych uczniów, a chłopcy z klasy Va zapoznali nas z zasadami gry Rugby Tag. Po części artystycznej przyszedł czas na zmagania sportowe. Chłopcy z klas piątych i szóstych rozegrali mecze mini piłki nożnej na boisku szkolnym, a dziewczęta z klas piątych i szóstych mecze mini piłki siatkowej. w tym czasie uczniowie klas czwartych bawili się grając w tenisa stołowego, po czym rozegrali na sali gimnastycznej mecze siatkołapki. Na zakończenie imprezy reprezentacja uczniów i nauczycieli rozegrała mecz siatkówki. Zwyciężyła reprezentacja uczniów, której składamy GRATULACJE!

Autor: Aneta Olszewska, Karolina Nadolna 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego
Po całorocznej pracy przyszedł czas na nagrody. Pani dyrektor Katarzyna Słyczko-Jarmołowicz podziękowała  uczniom za wysiłek a rodzicom za wspieranie działalności szkoły. Jak co roku Rada Rodziców nagrodziła statuetkami najbardziej koleżeńskie dziecko w klasie. W tym roku puchary dostali następujący uczniowie:

 • OA - Oliwia Piotrowska
 • OB - Aleksandra Zamska
 • 1A - Dominik Rusinowski
 • 1B - Kacper Tomasiak
 • 1C - Kacper Martyniak
 • 2A - Michał Kurek
 • 2B - Cezary Sęk
 • 3A - Liwia Rusiecka
 • 3B - Kinga Kalinowska
 • 3C - Julia Rejner
 • 4A - Patrycja Misztal
 • 4B - Laura Ziomek
 • 4C - Iga Strzeżek
 • 5A - Kuba Siwek
 • 5B - Natalia Kustosz
 • 6A - Maciej Kubowicz
 • 6B -Ola Parys


 
To My!
Reklama
Wyszukaj
AddThis Social Bookmark Button
Kalendarz
Ostatni miesiąc Pażdziernik 2017 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 39 1
week 40 2 3 4 5 6 7 8
week 41 9 10 11 12 13 14 15
week 42 16 17 18 19 20 21 22
week 43 23 24 25 26 27 28 29
week 44 30 31
Losowe zdjęcie

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_random_image/helper.php on line 85
dsc02257.jpg
E-dziennik

Gazetka szkolna (GIS)
Wolontariat
Taebaek

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_random_image/helper.php on line 85