Rok szkolny 2012 - 2013

Powitanie nowego roku szkolnego
3 września miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013. Na początku uroczystości wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano Hymn Polski. Pani dyrektor powitała wszystkich zgromadzonych gości, uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Po zakończonej uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.
Życzymy wszystkim uczniom naszej szkoły wielu sukcesów i dobrych wyników w nauce.

Nasze wycieczki
Klasa 2a wybrała się na lekcję muzealną do Zamku Królewskiego. Dzieci szukały zwierząt ukrytych na obrazach i eksponatach a następnie bawiły się w orkiestrę.

Nasze wycieczki
Klasa IIa wybrała się na wycieczkę do Pałacu pod Blachą na lekcję muzealną pt. "Przepowiednie Księcia Józefa". Dzieci obejrzały krótkie przedstawienie, obejrzały wnętrza pałacu a na koniec wykonały pracę plastyczną. Wycieczka była bardzo interesująca i ciekawa.

Ślubowanie klas pierwszych
Dnia 15 października odbyła się tradycyjna uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Dzieci przybyły na uroczystość w strojach galowych i czapkach. Pani dyrektor przy pomocy symbolicznego ołówka pasowała uczniów. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w dalszej edukacji.

Apel o bezpieczeństwie
Klasy trzecie przygotowały krótką scenkę dotyczącą „ Bezpieczeństwa na drodze”. Inscenizacja przybliżyła uczniom zasady zachowania i bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły oraz w szkole.

Dzień Misia
25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Jak co roku wszyscy duzi i mali przynieśli swoje ulubione maskotki.

Wolontariat
Nasza szkoła przystąpiła do Klubu Ośmiu Wspaniałych działającego przy Fundacji "Świat na tak". Nasza działalność jest częściowo oparta o na programie Klubu. W ramach naszych działań, 29 października odbyła się loteria pluszakowa, z której zysk (205zł) przekazany został na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla samotnej matki wychowującej niepełnosprawne dziecko. Nasza szkoła przekazała też fundusze na zakup słodyczy na coroczny bal osób niepełnosprawnych.

Tydzień od 3 do 7 grudnia będzie tygodniem wolontariatu w naszej szkole. jest to związane ze Światowym Dniem Wolontariatu obchodzonym 5 grudnia. Z tej okazji odbędzie się spotkanie z ratownikiem medycznym oraz ludźmi pracującymi w fundacji "Rotka", ratującej psy. Pokazana zostanie prezentacja na temat wolontariatu na świecie i hasła promujące ideę pracy na rzecz drugiego człowieka.

Opiekun wolontariatu
Marta Sokołowska

Święto Niepodległości
Klasy 5a i 6a przygotowały apel poświęcony odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie, które przybliżyło nam historię naszego kraju.

Pamiętamy
Przed Świętem Zmarłych uczniowie naszej szkoły odwiedzili grób rodzinny naszego patrona Kazimierza Lisieckiego "Dziadka" a także groby powstańców, którzy polegli w obronie Ojczyzny.

Nasza szkoła przyjazna uczniom z dysleksją
Zdobyliśmy certyfikat "Szkoły Przyjaznej uczniom z dysleksją". Celem tego projektu było zwiększenie szans edukacyjnych uczniów z dysleksją poprzez udzielenie im specjalistycznej pomocy.

Dnia 29 października 2012 po dwóch latach ogromu działań  Nasza Szkoła otrzymała certyfikat „Szkoły przyjaznej uczniom z dysleksją”. Celem programu, do którego szkoła przystąpiła  w roku szkolnym 2010/2011 i 2011/2012  było otoczenie szczególną opieką uczniów z dysleksją oraz popularyzowanie wiedzy na temat dysleksji. Program został zorganizowany przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń we współpracy z Warszawskim Odziałem Polskiego Towarzystwa Dysleksji nr 1. Honorowy patronat  I edycji programu Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją objął Mazowiecki Kurator Oświaty. Do projektu pod patronatem MKO przystąpiło 47 szkół z Warszawy i okolic, w tym 10 Gimnazjów, 3 Zespoły Szkół oraz 34 Szkoły Podstawowe. Tytuł przyznano 31 placówkom. Funkcję koordynatora projektu w naszej szkole sprawowała Alicja Twardowska. Certyfikat osobiście wręczył dyrektor  WCIES pan Arkadiusz Walczak.

Wszystkim nauczycielom, którzy przyczynili się do naszego wspólnego sukcesu serdecznie dziękujemy.

Alicja Twardowska

Czekamy na święta
Z okazji zbliżających się świąt odbyło się w naszej szkole szereg imprez.

Rozgrywki sportowe
Klasy I-III wzięły udział w corocznych Mistrzostwa Szkoły w grach i zabawach ruchowych.

Bal karnawałowy
W ostatnim tygodniu przed feriami odbył się długo oczekiwany przez uczniów bal karnawałowy. Sala gimnastyczna zmieniła się w krainę pełną wróżek, rycerzy, kowbojów, księżniczek  i innych bajkowych postaci. Zabawa przeplatana była różnymi konkursami. Bal został częściowo dofinansowany przez Radę Rodziców.

Uczymy się udzielać pierwszej pomocy
Po raz pierwszy w naszej szkole  odbył się kurs udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali instruktorów i brali czynny udział w zajęciach praktycznych. Nasze wysiłki obserwował Pan Rafał Miastowski - Burmistrz Bielan i nasza Pani Dyrektor.

WOŚP
Jak każdego roku w drugą niedzielę stycznia nasza szkoła wzięła udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W tym zbieraliśmy pieniądze na ratowanie życia dzieci i na godną opiekę medyczną seniorów.
Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie Dziękujemy!

Już Wielkanoc
To nic, że za oknem leży jeszcze sporo śniegu. Cała szkoła żyje już świętami. Z tej okazji odbyło się przedstawienia a także spotkania przy wielkanocnym stole.

Wizyta przedszkolaków
Naszą szkołę odwiedziły dzieci z pobliskiego przedszkola. Było czytanie bajek, wspólna zabawa, samodzielne prace a także zwiedzanie szkoły.

Pierwszy dzień wiosny
Tradycją naszej szkoły stało się powitanie wiosny. W tym roku klasy IV-VI miały zaprezentować zwyczaje wylosowanych krajów europejskich. Zabawy i śmiechu było jak zwykle co niemiara.

Dzień otwarty szkoły
Przez cały dzień gościliśmy w naszej szkole dzieci w wieku przedszkolnym, które razem z rodzicami przyszły zobaczyć jak uczą się ich starsi koledzy i koleżanki. Wieczorem odbyło się spotkanie informacyjne dla rodziców, na którym dzieci rozpoczną od września naukę w szkole.

Dzień Ziemi
Klasa 6b pod kierunkiem swojej wychowawczyni, pani Joanny Soniewickiej, zaprezentowała krótką inscenizację dotyczącą obchodów Dnia Ziemi oraz zwróciła uwagę na potrzebę ochrony środowiska naturalnego.

Powitanie wiosny
W tym roku wiosna zawitała do nas z lekkim opóźnieniem. Klasa 2a przygotowała reporterską relacje z jej nadejścia.

Spotkanie autorskie w bibliotece szkolnej

W dniu 15 kwietnia 2013 roku naszą szkołę odwiedziła Aga Szczepańska autorka książki „Patka i Pele. Pierwsza zagrywka”. Na spotkanie przybyli uczniowie klas drugich i trzecich.
Aga, która ma na swoim koncie kilka napisanych w duecie sensacyjnych książek dla dorosłych, przypomniała sobie nagle, że w czeluściach jej komputera od ośmiu lat spoczywa detektywistyczna opowieść o dwójce małych przyjaciół: Patce i Pepe. I pomyślała, że czas przekazać ją w ręce czytelników. Zaprosiła więc do pomocy swoją przyjaciółkę Marsiję, na co dzień wokalistkę w zespole Loco Star, a z zamiłowania utalentowaną rysowniczkę i obie wzięły się do pracy. Rezultaty ocenią czytelnicy sami.Zaprosiła więc do pomocy swoją przyjaciółkę Marsiję, na co dzień wokalistkę w zespole Loco Star, a z zamiłowania utalentowaną rysowniczkę i obie wzięły się do pracy.
Akcja książki rozgrywa się w Karpaczu w czasie ferii zimowych. Patka i Pele, dwójka  przyjaciół wpada na trop afery w domu wczasowym. Bez wahania wcielają się w rolę detektywów i ruszają śladami Szalonego Węża, Gieni i Zbyszka, Spoconego Włochacza, Grubego z volvo oraz innych podejrzanych postaci. Niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku. Czy małym detektywom uda się rozwiązać tę zagadkę? Przekonajcie się sami.
Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali mnóstwo pytań oraz mogli wziąć autograf od autorki oraz kupić książkę również z autografem.

Kiermasz rozmaitości
W czasie zebrania dla przyszłych uczniów naszej szkoły, z inicjatywy Rady Rodziców, odbył się  "Kiermasz rozmaitości".

Wizyta w ogrodzie zoologicznym
Klasa 2A uczestniczyła w lekcji przyrodniczej w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Dzieci dowiedziały się ciekawych rzeczy o odżywianiu zwierząt oraz zwiedziły ptasi pawilon.

Promocja zdrowia
Tradycją naszej szkoły stał się dzień promocji zdrowego odżywiania. W tym dniu klasy młodsze wykonywały zdrowe kanapki oraz odbył się apel przygotowany przez klasy trzecie.

Święto Konstytucji 3 Maja
26 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klasy 6A przygotowali część artystyczną, która przypomniała wszystkim zebranym historię obchodów tej uroczystości.

Dzień Dziecka
Jak co roku, z okazji Dnia Dziecka zorganizowana została impreza sportowa.

Dzień promocji zdrowia
Dnia 5 czerwca odbyła się impreza promująca zdrowy styl życia. Klasy IV-VI miały przygotować zdrowe kanapki i krótką inscenizację. Były także występy i oczywiście degustacja przygotowanych smakołyków.

Konkurs piosenki
Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs piosenki. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili.

I miejsce na GLOBE GAMES 2013
Jak co roku, najaktywniejsi uczniowie naszej szkoły działający w międzynarodowym, badawczym Programie GLOBE (Global Learning and Observations to Benefit the Environment) wzięli udział w seminarium. 
Spotkanie odbyło się w dniach 8-11 czerwca w Darłówku i miało charakter gry terenowej - GLOBE GAMES. Na seminarium przyjechali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych z całej Polski. 
Warsztaty rozpoczęła koordynatorka Programu Magdalena Machinko-Nagrabecka, która objaśnił nam na czym będą polegały nasze zadania. Następnie wysłuchaliśmy krótkiego wykłady dr hab. Krzysztofa Markowicza z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego na temat zmian klimatycznych. 
Pierwszy dzień rywalizacji nasza drużyna zaczęła od pokazu udzielania pierwszej pomocy. Następne zadania polegały na wykonywaniu pomiarów luksomierzem, pirometrem oraz chyłomierzem. Zapoznaliśmy się także z działaniem farm wiatrowych oraz zwiedziliśmy latarnię morską. Wieczorem odbył się pokaz ratownictwa morskiego (SAR). 
Drugi dzień współzawodnictwa obfitował w wiele atrakcji. Na statku szkoleniowym Zespołu Szkół Morskich uczyliśmy się odczytywać położenie obiektów na mapach, "czytaliśmy" alfabet semaforowy i wiązaliśmy węzły żeglarskie.  Oprócz tego mierzyliśmy kierunek i siłę wiatru, określaliśmy rodzaj chmur i stopień zachmurzenia, temperaturę powietrza, uczyliśmy się także posługiwania mapą i GPS-em. 
Na zakończenie seminarium rozdano dyplomy i nagrody zwycięskim drużynom. Uczniowie naszej szkoły już po raz czwarty zdobili I miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Zakończenie roku szkolnego

Po całorocznej pracy przyszedł czas na nagrody. Pani dyrektor Katarzyna Słyczko-Jarmołowicz podziękowała  uczniom za wysiłek a rodzicom za wspieranie działalności szkoły. Jak co roku Rada Rodziców nagrodziła statuetkami najbardziej koleżeńskie dziecko w klasie. W tym roku puchary dostali następujący uczniowie:

 • 0 A - Julia Kotomska
 • 0 B - Michał Warmuz
 • I A - Olaf Szatkowski
 • I B - Kinga Jackowicz
 • 2 A - Natalia Archicińska
 • 2 B - Dorota Waligóra
 • 2 C - Bartosz Lasota
 • 3 A - Patrycja Misztal
 • 3 B - Aleksander Kurek
 • 3 C - Weronika Maciążek
 • 4 A - Weronika Papierz
 • 4 B - Emil Smoliński
 • 5 A - Adrian Kozera
 • 5 B - Wiktoria Siemińska
 • 6 A - Joanna Sowińska
 • 6 B - Arkadiusz Radziszewski
 • 6 C - Aleksandra Sobocińska

 
To My!
Reklama
Wyszukaj
AddThis Social Bookmark Button
Kalendarz
Ostatni miesiąc Pażdziernik 2017 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 39 1
week 40 2 3 4 5 6 7 8
week 41 9 10 11 12 13 14 15
week 42 16 17 18 19 20 21 22
week 43 23 24 25 26 27 28 29
week 44 30 31
Losowe zdjęcie

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_random_image/helper.php on line 85
dsc02257.jpg
E-dziennik

Gazetka szkolna (GIS)
Wolontariat
Taebaek

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_random_image/helper.php on line 85