Rok szkolny 2011 - 2012

Rozpoczęcie roku
1 września powitaliśmy nowy rok szkolny. Pani dyrektor Katarzyna Słyczko-Jarmołowicz  w swoim wystąpieniu zachęcała uczniów do rozwijania i rozbudzania swoich talentów i pasji. Zwróciła się także do rodziców aby służyli pomocą dzieciom oraz brali czynny udział w tworzeniu dobrej atmosfery w szkole.

Śladami naszej Noblistki
Klasa 6B wybrała się na pierwszą wycieczkę "Krokami Marii Skłodowskiej-Curie". Uczniowie samodzielnie  poszukiwali oraz aktywnie przyswajali wiedzę z zakresu nauki o promieniotwórczości, jak również wiedzy o życiu i pracy najwybitniejszej polskiej uczonej.

Akcja Sprzątania Świata
W sobotę, 17 września uczniowie klasy 5B wzięli udział w akcji Sprzątania Świata na terenie Kampinoskiego Parku narodowego

Wycieczka klas pierwszych
W środę, 28 września klasy pierwsze pojechały na na swoją pierwszą szkolną wycieczkę. Dzieci odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne, w którym degustowały zdrowe kanapki, mleko oraz ser kozi. Następnie zbierały jesienne plony, karmiły i doiły kozy. Był także czas na zrobienie kolorowych kwiatów. Na zakończenie była przejażdżka wozem konnym, ognisko z pieczonymi ziemniakami i kiełbaską. Wszystkie dzieci długo będą wspominały ten wyjazd.

Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją
Nasza szkoła włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Z tej okazji odbyły się  warsztaty dla rodziców pt. "Moje dziecko to dyslektyk" oraz kiermasz pomocy dydaktycznych. Koordynatorem akcji jest pani Alicja Twardowska.

Nasza placówka, mając na uwadze specyficzne potrzeby dzieci z trudnościami w nauce czytania i pisania, jest uczestnikiem programu „Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją”. To projekt pod patronatem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Polskiego Towarzystwa Dysleksji nr 1 i Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno- Społecznych i Szkoleń.
Otaczając szczególną troską dzieci z dysleksją, szkoła przygotowała liczne konkursy, m.in. literacko-plastyczny pt. „Ilustracja do wybranej baśni Hansa  Christiana  Andersena” oraz ortograficzne „Ortografia na sportowo” i „Piszę bezbłędnie, bo znam zasady”.
Piątego października w szkole miał miejsce „Dzień otwarty”, podczas którego odbyło się spotkanie z liderem programu „Ortografitti”, rozprowadzano specjalny numer gazetki szkolnej, w całości poświęcony trudnemu zagadnieniu dysleksji. Rodzice mogli spotkać się ze specjalistami, a także wziąć udział w warsztatach „Moje dziecko to dyslektyk”, prowadzonych przez pedagoga panią Agnieszkę Nożykowską.
Szkoła, mając na celu specyficzne trudności uczniów z dysleksją w nauce, stara się wszechstronnie otoczyć ich opieką. Kadra nauczycielska podnosi swoje kwalifikacje na szkoleniach i konferencjach. Tworzymy bazę informacyjną na temat dysleksji i metod pracy z dziećmi dotkniętymi tym problemem. Wkrótce zorganizowane zostaną kolejne warsztaty dla rodziców. Cała społeczność szkolna dokłada wszelkich starań, by jak najlepiej spełniać założenia programu „Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją”.

Napisała: Anna Powała

Nowy sposób na ortografię
W ramach "Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji", w klasach drugich i trzecich odbyły się zawody "Ortografia na sportowo". Uczniowie pilnie przygotowywali się do udziału w zabawie poznając wyrazy z trudnościami ortograficznymi. Zawodnicy biorący udział w konkurencjach sportowych musieli wykazać się zarówno szybkością, kondycją fizyczną, jak również znajomością ortografii. Wszyscy bawili się świetnie. 
W klasach trzecich wygrała klasa IIIA, drugie miejsce zajęła klasa IIIB, a trzecie klasa IIIC.
Natomiast w klasach drugich, pierwsze miejsce należało do klasy IIB, drugie zajęła klasa IIC, a trzecie IIA.

Napisała: Mariola Kostyra

Ślubowanie klas pierwszych
Dzień Edukacji Narodowej był dla uczniów klas pierwszych bardzo uroczysty. W tym odbyło się uroczyste ślubowanie.

Święto Niepodległości
Z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w naszej szkole apele, które przybliżyły dzieciom historię naszego kraju.

Święto Misia

Tradycją naszej szkoły stało się świętowanie Dnia Misia. Wszyscy duzi i mali przynieśli do szkoły swoje pluszowe przytulanki.

"Idą, idą kolędnicy"

Z inicjatywy Rady Rodziców dla klas 0-III odbyło się przedstawienie pt. "Idą, idą kolędnicy".

Zawody sportowe

Tuż przed świętami dla klas I-III odbyły się mistrzostwa szkoły w grach i zabawach ruchowych - "Trzymaj formę".

Wspólne kolędowanie

Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia odbywa się konkurs kolęd, w którym biorą udział uczniowie wszystkich klas IV –VI. Już miesiąc przed konkursem Samorząd Szkolny losuje i przydziela kolędy, które następnie każda klasa przygotowuje pod opieką wychowawcy. W tym zadaniu istotne są nie tylko umiejętności wokalne, ale także inwencja twórcza oraz pomysł na przebranie i zaaranżowanie kolędy. Wspólny śpiew nie tylko kultywuje znajomość pięknych, świątecznych utworów i przybliża nas do najbardziej magicznych dni w roku, ale także zacieśnia więzy między całą społecznością szkolną. Nie od dziś bowiem wiadomo, że „muzyka łagodzi obyczaje”. Swój wkład w budowaniu świątecznej atmosfery mają także dzieci młodsze. W ostatnim tygodniu przed Świętami mogliśmy oglądać pokaz jasełek, w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły. Dzieci z klas I-III pod okiem opiekunek ze świetlicy przygotowały inscenizację narodzin Pana Jezusa. Herod, Maria i Józef,  wszyscy bezbłędnie opanowali tekst i opanowali trudną sztukę występowania przed publicznością. Wspaniałe stroje i dekoracje dodatkowo uświetniły występ najmłodszych dzieci. Zaproszeni rodzice wraz nauczycielami podziwiali to wyjątkowe przedstawienie. A teraz czas na świętowanie w gronie najbliższych – Wesołych Świąt!

Napisała: Anna Powała

Wigilie klasowe

Ostatniego dnia każda klasa zorganizowała spotkanie przy wigilijnym stole.

Kogo stać na pomaganie?
Podobno podzielić można się tym, czego człowiek ma w nadmiarze.  Zgodnie z taką tezą największymi darczyńcami powinni być ludzie bogaci lub obdarzeni różnymi umiejętnościami. Jak to się więc stało, że wszelkiego rodzaju wolontariat jest tak popularny od lat w naszej szkole? Dlaczego liczba dzieci, które chcą dobrowolnie i bezinteresownie pracować dla innych ciągle rośnie? Z jakiego powodu uczniowie klas integracyjnych, sami wielokrotnie potrzebujący pomocy,  z ogromnym entuzjazmem angażują się w sprawy i problemy innych ludzi?
Odpowiedź jest prosta. Wieloletnie działania kadry pedagogicznej i atmosfera panująca w szkole powodują, że uczniowie świadomie wybierają tę drogę. 
Od jedenastu lat dzieci z naszej szkoły biorą udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Przez ten czas  uczniowie zebrali w sumie około 20 000 złotych. Bywały lata, że maluchy z puszkami brnęły przez śnieg, mokły na deszczu albo marzły na wietrze. Wszystko po to, aby za datek do puszki z uśmiechem na twarzy przykleić czerwone serduszko i szczerze powiedzieć: ,,Dziękujemy bardzo.”
Piąty rok z rzędu nasza szkoła zbiera grosiki w ogólnopolskiej akcji ,,Góra Grosza”. W tym roku mistrzami okazali się pierwszoklasiści. Wielki dziesięciolitrowy pojemnik na wodę po brzegi wypełniony monetami robił niesamowite wrażenie. Dzieci z klas starszych wysupływały grosiki z kieszeni; wszystko po to, aby dołożyć się do klasowego pudełka. 784 złote uzbierane przez uczniów naszej szkoły z pewnością pomoże dzieciom z rodzinnych domów dziecka mieszkać i uczyć się w lepszych warunkach.
Na korytarzu naszej szkoły wiszą dyplomy ze schroniska na Paluchu. Zwierzaki dziękują uczniom za to, że każdego roku organizują zbiórkę karmy i koców. Malutka surykatka żyje w warszawskim zoo w dobrych warunkach dzięki adopcji przez naszą szkołę. Co miesiąc zysk ze sprzedaży gazetki szkolnej przeznaczany jest na utrzymanie zwierzątka.
By czynić dobro nie trzeba być wielkim człowiekiem – tego uczymy w naszej szkole. Nie ważne czy dobrze się uczysz i czy masz wzorową ocenę z zachowania. Wolontariat daje dużo radości i spełnienia każdemu.


Marta Sokołowska

Bezpieczne ferie
W styczniu, przed feriami zimowymi odbył się apel dla klas I-III przypominający zasady bezpieczeństwa w czasie zabaw zimowych.

Bal Karnawałowy
Na początku lutego dzieci z klas 0-III bawiły się na Balu Karnawałowym.

Mistrzostwa w mini siatkówkę
Szkolna reprezentacja dziewcząt z klasy VIb, VIa i Vb, zajęła czwarte miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Szkół Podstawowych w Mini Piłkę Siatkową.

Święto Patrona Szkoły
Dnia 6 marca obchodziliśmy święto Patrona Szkoły - Kazimierza Lisieckiego "Dziadka". Z tej okazji odbył się uroczysty apel. Przybyłych gości powitała pani dyrektor. Następnie cała społeczność szkoły obejrzała przedstawienie, które przybliżyło postać naszego patrona.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli także w spotkaniu, które odbyło się w siedzibie Teatru Stara Prochownia przy ulicy Boleść 2. Dzieci miały okazję zaprezentować byłym i obecnym „ogniskowcom” swój występ, który opowiadał o życiu i dokonaniach Kazimierza Lisieckiego.

Już niedługo Wielkanoc
Z okazji zbliżających się świąt odbyły się spotkania i apele, na których przypomniano tradycje związane z Wielkanocą.

Dzień Ziemi
Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi klasa 5b przygotowała apel.

Konkurs Ortograficzny
Nasza szkoła była organizatorem Bielańskiego Konkursu Ortograficznego "I TY możesz zostać Mistrzem Ortografii". Jak co roku odbyło się podsumowanie konkursu, na którym rozdano dyplomy i nagrody najlepszym uczestnikom. Przybyli goście obejrzeli przedstawienie przygotowane przez dzieci świetlicowe.

GLOBE GAMES - I miejsce dla naszych uczniów
Jak co roku, najaktywniejsi uczniowie naszej szkoły działający w międzynarodowym, badawczym Programie GLOBE (Global 
Learning and Observations to Benefit the Environment) wzięli udział w seminarium. Spotkanie odbyło się w dniach 2-5 czerwca w Jastrzębiej Górze na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i miało charakter gry terenowej - GLOBE GAMES. Na seminarium przyjechali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych z całej Polski.   
Warsztaty zaczęły się od wykładu dr Anny Namury-Ochalska z Uniwersytetu Warszawskiego, która zapoznała nas z charakterystyczną roślinnością jaka występującą na terenie parku a koordynatorka Programu Magdalena Machinko-Nagrabecka objaśnił nam na czym będą polegały nasze zadania na trasie. Następnie zostaliśmy podzieleni na drużyny, które rywalizowały ze sobą o miano najlepszej.
Pierwszego dnia wędrowaliśmy brzegiem morza, gdzie mierzyliśmy wysokość klifu przy pomocy chyłomierza. Z pomocą atlasu opisywaliśmy kamienie jakie znajdowały się na plaży, odwiedziliśmy latarnię morską na Rozewiu. Dowiedzieliśmy się także ciekawych rzeczy o Jastrzębiej Górze m.in., że znajduje się tu najdalej wysunięty na północ punkt Polski. Wszystkie zadania jakie wykonywaliśmy na trasie wymagały od nas nie tylko wiedzy z poszczególnych przedmiotów ale przede wszystkim wyciągania wniosków i logicznego myślenia.
Drugiego dnia badaliśmy lokalną rzeczkę Czarną Wdę. Profesor Jarosław Napiórkowski z Instytut Geofizyki PAN w przystępny sposób wyjaśnił nam metody pomiarowe jakie stosuje się w badaniach rzek. Wykonywaliśmy doświadczenia i prowadziliśmy obserwacje. Zwiedzaliśmy także oczyszczalnie ścieków i stację uzdatniania wody. O wszystkich atrakcjach i wiadomościach jakie zdobyliśmy nie sposób jest napisać. 
Na zakończenie seminarium rozdano dyplomy i nagrody zwycięskim drużynom. Uczniowie naszej szkoły już po raz trzeci zdobili I miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

W czasie uroczystości zakończenia roku, Rada Rodziców już po raz trzeci, wręczyła puchary dla najbardziej koleżeńskiego dziecka w klasie. W tym roku puchary dostali następujący uczniowie:

 • 0A - Wiktoria Sierakowska
 • 0B - Michał Kurek
 • 1A - Aneta Woroniecka
 • 1B - Tomek Znarowski
 • 1C - Kinga Celińska
 • 2A - Patrycja Misztal
 • 2B - Agnieszka Kamińska
 • 2C - Dominik Pasik
 • 3A - Wanessa Dutkowska
 • 3B - Julia Duży
 • 3C - Emil Smoliński
 • 4A - Aleksander Kowzan
 • 4B - Wiktoria Śliwa
 • 5A - Zofia Klamer
 • 5B - Julia Boruc
 • 5C - Beata Giersz
 • 6A - Szymon Białek
 • 6B - Katarzyna Gorczyca

W czwartek odbyło się uroczyste pożegnanie klas szóstych. Pani dyrektor podziękowała wszystkim za sześć lat wytężonej pracy oraz wręczyła świadectwa i dyplomy wyróżniającym się uczniom. Po części oficjalnej odbył się bal, który został przygotowany przez rodziców i dofinansowany ze składek na Radę Rodziców.


Poprawiony (środa, 22 sierpnia 2012 19:02)

 
To My!
Reklama
Wyszukaj
AddThis Social Bookmark Button
Kalendarz
Ostatni miesiąc Pażdziernik 2017 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 39 1
week 40 2 3 4 5 6 7 8
week 41 9 10 11 12 13 14 15
week 42 16 17 18 19 20 21 22
week 43 23 24 25 26 27 28 29
week 44 30 31
Losowe zdjęcie

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_random_image/helper.php on line 85
dsc02257.jpg
E-dziennik

Gazetka szkolna (GIS)
Wolontariat
Taebaek

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_random_image/helper.php on line 85