Rok szkolny 2010 - 2011

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Pani dyrektor Katarzyna Słyczko-Jarmołowicz serdecznie przywitała uczniów i rodziców. Najbardziej przejęte były dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych. Dla niektórych był to pierwszy kontakt ze szkołą. Mamy nadzieje, że wszyscy będą czuć się bezpiecznie i radośnie.

Galeria Zachęta
Dnia 29 września nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, które odbyły się w Galerii Zachęta. Spotkanie prowadził Tomasz Zubilewicz. Warsztaty były podsumowaniem 19. Międzynarodowego Konkursu Malarskiego dla Dzieci nt. Ochrony Środowiska Naturalnego pt. „Bioróżnorodność”. Podczas wernisażu ogłoszono oficjalne rozpoczęcie kolejnej edycji konkursu w Polsce. Jej hasłem jest „Życie w lasach”.

Konkurs plastyczny
Uczennica klasy III b Nikola Frey otrzymała wyróżnienie w ogólnowarszawskim konkursie plastycznym pt. "Olimpijczyk w Warszawie”. Wydarzenie to odbyło się w ramach Europejskich Letnich Igrzysk Specjalnych.

Halloween
Samorząd uczniowski zorganizował dyskotekę, na której uczniowie zaprezentowali niesamowite stroje związane z Halloween.

Warsztaty z kultury Kaukazu i z kultury Afryki
Nasi uczniowie poznawali kulturę mniejszości biorąc udział w warsztatach bębniarskich, tańcu afrykańskim i kaukaskim. Lekcję afrykańską prowadził Senegalczyk Mamadou Diouf. Opowiedział nam o specyfice kultury i wierzeniach afrykańskich. Natomiast Marina Hula z Rosji przybliżyła naszym uczniom kulturę Kaukazu.

Ślubowanie klas pierwszych
14 października, razem z nauczycielami obchodzili swoje święto uczniowie klas pierwszych. W tym dniu odbyło się uroczyste ślubowanie. Zgromadzonych gości powitała pani dyrektor Katarzyna Słyczko-Jarmołowicz, życzyła także wielu sukcesów w edukacji szkolnej najmłodszym uczniom.

Wyróżnienie dla naszego ucznia
Uczeń klasy drugiej, Kacper Ostrowski został wyróżniony w konkursie pt. "Obraz mojej Warszawy". Nagrodzona praca została wykonana pod kierunkiem pani Angeliki Ratyni.

Dzień Misia
Już po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy "Dzień Misia".

Święto Niepodległości
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości. Ten dzień jest dla Polaków symbolem miłości ojczyzny, walki o wolność, symbolem wiary i zwycięstwa. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Przedstawienie przybliżyło dzieciom wydarzenia tamtych lat.

Pamiętamy
Przed Świętem Zmarłych nasi uczniowie odwiedzili grób naszego patrona Kazimierza Lisieckiego "Dziadka". Wybrali się także na Powązki, gdzie zapalili znicze na grobach powstańców oraz pod pomnikiem żołnierzy polskich zamordowanych w Katyniu.

Jasełka
Dzieci ze świetlicy przygotowały świąteczne przedstawienie, na które zaprosiły rodziców i uczniów z klas I-III. Natomiast klasa 6B przygotowała Jasełka dla klas starszych.

Konkurs kolęd
Jak co roku w grudniu, odbył się w naszej szkole konkurs kolęd.

Świąteczny kiermasz
Dzieci świetlicowe własnoręcznie wykonały ozdoby świąteczne, które sprzedawały na świątecznym kiermaszu.

Mikołajki
W naszej szkole pojawił się Mikołaj, który zostawił prezenty pod klasowymi choinkami.

Mistrzostwa w grach i zabawach ruchowych
Dnia 6 grudnia po raz kolejny odbyły się Mistrzostwa w grach zespołowych dla klas II i III.

Dzień otwarty szkoły
Dzień 31 stycznia był dniem otwartym w naszej szkole. Od godziny 9.00 przychodzili rodzice ze swoimi dziećmi aby zobaczyć jak pracujemy. Każdy z gości mógł obejrzeć zajęcia w klasach, zwiedzić szkołe a także  porozmawiać z nauczycielami.

Wieczorem odbyło się spotkanie informacyjne z dyrektorem szkoły Katarzyną Słyczko-Jarmołowicz. Przybyli goście mogli zobaczyć przedstawienie przygotowane przez dzieci ze świetlicy, posłuchać chóru oraz uczestniczyć w różnych zajęciach przygotowanych specjalnie dla najmłodszych.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Od wielu lat nasza szkoła bierze udział w zbiórce pieniędzy dla Fundacji Jurka Owsiaka - Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W akcji wzięli udział uczniowie klasy 4a, 5a, 5b, 6a i 6b.

W tym roku pobiliśmy nasz rekord, zebraliśmy 2665,50 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom.

Podsumowanie I semestru

W ostatnim tygodniu przed feriami dużo działo się w naszej szkole. Odbył się apel podsumowujący pracę w I semestrze. Pani dyrektor złożyła gratulacje uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce. Rozdano także dyplomy uczestnictwa w konkursie Olimpus. Spotkanie zakończyło się przedstawieniem pt. "Pan Twardowski" przygotowanym przez klasę VIb. Przypomniano także o Walentynkowej poczcie i o tym jak bezpiecznie i przyjemnie spędzić ferie.

Po lekcjach uczniowie bawili się na dyskotece szkolnej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski..

Dla klas 0-III odbył się apel, na którym szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo w czasie ferii.

Odwiedzamy przedszkolaków
Dnia 10 lutego dziewczęta ze szkolnego zespołu taneczno-gimnastycznego "Kolorowe tulipanki" przygotowały pokaz i zabawy taneczno-muzyczne dla dzieci z Przedszkola nr 268.  Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze, wszyscy dobrze bawili się przy dźwiękach muzyki.

Bal Karnawałowy
Wszystkie dzieci z klas 0-III bawiły się wspaniale na Balu Karnawałowym dla klas 0-III, który był dofinansowany z funduszu Rady Rodziców działającej w naszej szkole.

Powitanie wiosny
Cała społeczność szkoły uczciła nadejście wiosny. Uczniowie tańcząc w rytm murzyńskiej, chińskiej i indiańskiej muzyki próbowali nakłonić wiosnę do szybkiego przyjścia.

Konferencja "Wychowanie ku wartościom"
Dnia 12 marca w naszej szkole odbyła się Wojewódzka Konferencja "Wychowanie ku wartościom" jako zadanie i wyzwanie w XXI z odniesieniem do pedagogiki Kazimierza Lisieckiego "Dziadka". Goście wysłuchali m.in. wykładu Bogusława Homickiego, Prezesa Towarzystwa "Przywrócić Dzieciństwo" i prof. dr hab. Mariusza Jędrzejko "Dlaczego warto konsekwentnie wychowywać dzieci".

Odwiedzamy przedszkolaków
Dziewczęta ze szkolnego zespołu taneczno-gimnastycznego "Kolorowe tulipanki" przygotowały po raz drugi pokaz i zabawy taneczno-muzyczne dla dzieci z Przedszkola nr 268.  Wszyscy dobrze bawili się przy dźwiękach muzyki.

Wielkanoc
Tuż przed świętami odbył się apel przypominający tradycje związane z Wielkanocą. Wręczono także nagrody w konkursie na najładniejszą ozdobę świąteczną.

Wizyta w ZOO
Dnia 19 kwietnia klasa 4a wybrała się na lekcję o bezkręgowcach do Ogrodu Zoologicznego. Po tej ciekawej lekcji dzieci poszły zwiedzać zoo i zobaczyć naszego podopiecznego surykatkę Fredzia.

Klasa 4b przygotowała apel poświęcony Dniu Ziemi. Odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu przyrodniczego.

Udział w projekcie "Most. Każdy mały jest wielki"
Dzieci, które urodziły się w 2005 roku - roku śmierci Jana Pawła II wzięły udział w projekcie "Most. Każdy mały jest wielki". Miał on przybliżyć dzieciom postać naszego papieża oraz przygotować ich do obchodów szóstej rocznicy śmierci oraz beatyfikacji. Na Placu Piłsudskiego rozstawione zostały namioty, w których czekały na dzieci gry, konkursy i zadania do wykonania, które dotyczyły codzienne życie Karola Wojtyły. Na zakończenie każdy otrzymał słodki poczęstunek, piłeczkę przedstawiającą kulę ziemską i balonik.

Zbiórka makulatury
Od marca do maja uczniowie naszej szkoły zbierali makulaturę. Akcja skończyła się wielkim sukcesem. Uzbieraliśmy 1400kg, co oznacza w sumie 564zł. Pieniądze zostaną wykorzystane na zakup materiałów papierniczych. Serdecznie dziękujemy za pomoc wszystkim rodzicom, którzy wspierali akcję.

Samorząd Uczniowski

Wspólny wyjazd w Góry Świętokrzyskie
Grupa uczniów z klas czwartych, piątych i szóstych pojechała na dwudniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Zwiedzaliśmy Jaskinię Raj, oglądaliśmy najstarszy dąb - Bartek, weszliśmy na Święty Krzyż. Drugiego dnia spacerowaliśmy po Parku Jurajskim w Bałtowie. Niezapomniane wrażenie zrobiły na nas ruiny zamku Krzyżtopór.

Rozśpiewana świetlica
Dzieci z klasy pierwszej uczęszczające na świetlicę, brały udział w Międzyszkolnym Przeglądzie pt. "Rozśpiewane świetlice". Tegoroczny konkurs  poświęcony był tematyce morskiej.

Rozstrzygnięcie Bielańskiego Konkursu Ortograficznego "I Ty możesz zostać Mistrzem Ortografii"
Nasza szkoła była organizatorem Bielańskiego Konkursu Ortograficznego "I Ty możesz zostać Mistrzem Ortografii". Dnia 11 maja odbyło się rozdanie nagród, które uświetnił występ świetlicowego teatrzyku. I miejsce zajęła Martyna Brewczak i Maja Urbanek ze SP 293. Gratulujemy laureatom i nauczycielom za wspaniałe przygotowanie do konkursu.

Święto rodziny w świetlicy
W poniedziałek 20 czerwca w świetlicy odbyło się "Święto Rodziny". Zaproszeni rodzice obejrzeli program artystyczny przygotowany przez wszystkie grupy świetlicowe. Były wierszyki i piosenki dla Mamy i Taty oraz teatrzyk pt. "Kilka scen z życia rodziny". Całość uświetnił koncert na cymbałkach utworem "Dla Elizy" oraz taniec grupowy do piosenki "Waka Waka". Uroczystość zakończyła się rozdaniem dyplomów i upominków dla uczniów oraz niespodzianek przygotowanych przez dzieci dla rodziców.

GLOBE GAMES 2011
W dniach 12-15 czerwca Kasia Gorczyca, Karolina Gwiaździńska, Paulina Mączyńska z klasy 5b brały udział w corocznym seminarium dla najaktywniejszych uczniów działających w Programie GLOBE. Tegoroczne spotkanie odbyło się w Rucianym-Nida na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Seminarium miało charakter ćwiczeń terenowych. Do rywalizacji stanęły drużyny ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W tym roku także zdobyliśmy I miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Promocja zdrowia
W czerwcu odbył się szereg imprez promujący zdrowy styl odżywiania.

Zakończenie roku szkolnego 2010/2011
W środę, 22 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny. Pani dyrektor podziękowała wszystkim za rok wytężonej pracę, pogratulowała najlepszym uczniom i życzyła dzieciom bezpiecznych wakacji. W czasie uroczystości odbyło się przekazanie sztandaru szkoły klasom piątym i pożegnanie uczniów klas szóstych.

W tym roku, po raz drugi Rada Rodziców ufundowała i wręczyła statuetki najbardziej koleżeńskiemu dziecku w klasie.

Poprawiony (niedziela, 21 sierpnia 2011 20:51)

 
To My!
Reklama
Wyszukaj
AddThis Social Bookmark Button
Kalendarz
Ostatni miesiąc Pażdziernik 2017 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 39 1
week 40 2 3 4 5 6 7 8
week 41 9 10 11 12 13 14 15
week 42 16 17 18 19 20 21 22
week 43 23 24 25 26 27 28 29
week 44 30 31
Losowe zdjęcie

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_random_image/helper.php on line 85
dsc02257.jpg
E-dziennik

Gazetka szkolna (GIS)
Wolontariat
Taebaek

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_random_image/helper.php on line 85