Rok szkolny 2009/2010

Uroczyste rozpoczęcie szkoły

Dnia 1 września 2009 roku pani dyrektor Katarzyna Słyczko-Jarmołowicz uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny, szczególnie ciepło przywitała uczniów klas pierwszych i zerówek.

Warsztaty rysunkowe w Galerii Zachęta

Dnia 8 września 2009 uczniowie klasy IVb wzięli udział w warsztatach rysunkowych, które prowadził Tomasz Zubilewicz. Zajęcia odbyły się z okazji inauguracji XIX Edycji Międzynarodowego Dziecięcego Konkursu Malarskiego pt. "Bioróżnorodność".

Promocja zdrowia - "Jemy jak u mamy"

W listopadzie odbyła się impreza pod hasłem "Jemy jak u mamy". Uczniowie w tym dniu prezentowali wykonane wspólnie z rodzicami zdrowe przekąski. Odbył się także pokaz warzywno-owocowej mody.

Redakcja gazetki szkolnej zorganizowała w naszej szkole "Dzień Misia".

W klasach młodszych rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Jesień wokół nas”.

Już niedługo święta

Grudzień to miesiąc kolędowania, spotkań wigilijnych i konkursu na najciekawszy strój związany ze świętami Bożego Narodzenia.

Niedługo ferie

W styczniu, jak co roku, nasza szkoła brała udział w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odbył się Bal Karnawałowy dla klas 0-III. Przypomnieliśmy także o bezpieczeństwie w czasie ferii.

Dzień otwarty szkoły

W lutym, jak co roku odbył się dzień otwarty szkoły. Przybyłych gości powitała pani dyrektor Katarzyna Słyczko-Jarmołowicz. Rodzice obejrzeli przedstawienie pt. „Dziwny jest ten świat”, które przygotowały dzieci ze świetlicy. Wystąpił także chór szkolny pod kierunkiem pani Alicji Twardowskiej.

Następnie przybyli goście zostali zaproszeni do zwiedzania naszej szkoły. Dla przybyłych dzieci zostały zorganizowane zajęcia plastyczne, integracyjne, sportowe oraz miejsce zabaw. Nauczyciele klas młodszych starali się odpowiedzieć na wszystkie pytania rodziców, które dotyczyły między innymi programu nauczania w klasie pierwszej, podręczników oraz organizacji zajęć.

Zobacz folder naszej szkoły (Kliknij tu!)

Nasz patron - Kazimierz Lisiecki

W marcu uczniowie naszej szkoły brali udział w Turnieju Wiedzy o Kazimierzu Lisieckim. Dzieci przygotowały krótką prezentację oraz zaprezentowały wiersze, które ułożyły na tę okazję. Włożony trud został nagrodzony, zajęliśmy pierwsze miejsce.

Z okazji imienin naszego patrona odbył się apel, na którym pani dyrektor pogratulowała uczestnikom turnieju pierwszego miejsca i wręczyła słodkie upominki. Z tej też okazji klasa IVa złożyła wiązankę i zapaliła znicze na grobie "Dziadka".

W piątek, 19 marca przywitaliśmy wiosnę przebrani w stroje bohaterów z bajek.

W kwietniu dyrektor szkoły Katarzyna Słyczko-Jarmołowicz zaprosiła na spotkanie rodziców przyszłorocznych uczniów klas pierwszych i zerówek. W czasie spotkania poruszone zostały następujące zagadnienia:

 • Przedstawiono nową podstawę programową dla pierwszego etapu edukacyjnego oraz zasady organizacji pracy w klasie pierwszej i zerówce;
 • Zwrócono szczególną uwagę na to, że klasa pierwsza to łagodne przejście dziecka z etapu zabawy przedszkolnej do systematycznego i zorganizowanego zdobywania wiadomości i umiejętności w procesie nauczania;
 • Przypomniano, że edukacja wczesnoszkolna to nauczanie bez podziału na przedmioty, gdzie czas pracy dziecka na wykonywanie poszczególnych zadań określa nauczyciel, uwzględniając możliwości zespołu klasowego;
 • Zaakcentowano, że dzieci uczą się przez działanie, obserwację, doświadczanie i zabawę (w ławkach szkolnych spędzają tylko czas  potrzebny do ćwiczeń w pisaniu i czytaniu), dominują aktywne metody nauczania;
 • Nauczyciele zapoznali rodziców z podręcznikami jakie będą obowiązywała w przyszłym roku;
 • Kierownik świetlicy przestawił najważniejsze zasady organizacyjne dotyczące sprawowania opieki, organizacji żywienia, przewidywanej oferty zajęć, łącznie z zagwarantowaniem możliwości odrabiania pracy domowej pod kontrolą i przy pomocy nauczyciela.

Dzień Ziemi

Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło 2010 rok Międzynarodowym Rokiem Różnorodności Biologicznej, dlatego też obchody Światowego Dnia Ziemi 2010 są pod hasłem RÓŻNORODNOŚĆ W NAS, BIORÓŻNORODNOŚĆ WOKÓŁ NAS. W naszej szkole z tej okazji odbył się apel przygotowany przez uczniów klasy 6B.

Rok 2010 to rok jubileuszowy - świętujemy 40.lecie obchodów Dnia Ziemi na świecie i 20.lecie w Polsce.

10 kwietnia 2010 roku

Cała społeczność szkoły połączyła się w bólu z rodzinami ofiar katastrofy samolotu rządowego pod Smoleńskiem.

W poniedziałek minutą ciszy rozpoczęły się zajęcia w naszej szkole.

W piątek odbył się apel, na którym została przypomniana sylwetka prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz wielu znanych i cenionych Polaków. Szczególny nacisk został położony na na kwestię wartości oraz patriotyzm.

Podsumowanie konkursu ortograficznego

Dnia 21 maja odbyło się podsumowanie Bielańskiego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas trzecich „I TY możesz zostać Mistrzem Ortografii”.

Do konkursu przystąpiło 71 uczniów z 15 bielańskich szkół podstawowych.

I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii zdobyli:

 • Rapiejko Anna SP nr 80
 • Spisz Aleksander SP nr 263
 • Żarnowiecki Michał SP nr  263
 • Górnikowski Kacper SSP nr 13

Festiwal piosenki polskiej

Dnia 7 maja odbył się długo oczekiwany „Festiwal piosenki polskiej”. Do konkursu przystąpiły trzy duety i jedna solistka.  Festiwal wygrała Weronika Sokołowska z klasy 6A, śpiewając piosenkę pt. „Proszę bądź” Malviny.

Promocja zdrowia

Tuż przed zakończeniem roku odbył się dzień promocji zdrowia. Klasy miały za zadanie przygotować zdrowe pasty na kanapki. Oprócz przepysznych past uczniowie zaprezentowali wiersze, rymowanki i ciekawostki na temat warzyw i ziół. Po degustacji dzieci wzięły udział w grach i zabawach rekreacyjnych.

GLOBE GAMES 2010

W dniach 13-16 czerwca trzy uczennice z klasy 4b (Karolina Gwiaździńska, Katarzyna Gorczyca i Paulina Mączyńska) reprezentowały szkołę w seminarium uczniowskim Programu GLOBE, które odbyło się w Rąbce koło Łeby. W spotkaniu wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Seminarium miało charakter ćwiczeń terenowych (GLOBE GAMES). Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na drużyny, które miały do wykonania zadania, za które otrzymywały punkty. Zajęliśmy I miejsce w kategorii szkół podstawowych, a Karolina dostała także nagrodę od pani burmistrz Łeby za hasło reklamowe.

Pokaż talent

Dnia 15 czerwca klasa VA zorganizowała Szkolny Turniej Piłki Nożnej „Pokaż talent”. W konkursie sportowym wzięły udział cztery klasy: IVB, VA, VIA, VIC o fantazyjnych nazwach: FC Lole, FC Rolnicy, FC Mistrzowie, FC Ziomy. Gra była bardzo zacięta, a decyzje sędziego, jak zawsze budziły emocje. Zwycięzcą turnieju została klasa VA. Drugie miejsce, ku swemu niezadowoleniu, zajęła VIA, trzecie – VIC, a czwarte IVB, mimo, że najmłodsi, dzielnie konkurowali z pozostałymi drużynami i najszczerzej cieszyli się z dyplomu i skromnych nagród.

(napisał: Łukasz Stachura)

Mistrzostwa szkoły w grach zespołowych

Już po raz siódmy odbyły się Mistrzostwa szkoły klas młodszych w grach zespołowych. Drużyny powitała pani dyrektor, która życzyła wszystkim dobrej zabawy i rywalizacji fair play. Zawody uświetnił występ szkolnego zespołu tanecznego.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010

W piątek odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Pani dyrektor podziękowała wszystkim za całoroczną pracę, pogratulowała sukcesów i życzyła wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

Po raz pierwszy Rada Rodziców wręczyła nagrody dla najbardziej koleżeńskiego ucznia w danej klasie. Nagrody otrzymali:

 • Klasa 0a - Patryk Majda
 • Klasa 0b - Michał Kulesza
 • Klasa 1a - Wanessa Dutkowska
 • Klasa 1b - Jakub Jarzębski
 • Klasa 1c - Laura Skatulska
 • Klasa 2a - Joanna Ciamarska
 • Klasa 2b - Paweł Matosek
 • Klasa 3a - Joanna Sowińska
 • Klasa 3b - Julia Boruc
 • Klasa 3c - Michał Matosek
 • Klasa 4a - Kacper Kalinowski
 • Klasa 4b - Katarzyna Gorczyca
 • Klasa 5a - Aleksandra Duży
 • Klasa 5b - Sabina Pązik
 • Klasa 6a - Marta Składanek
 • Klasa 6b - Mateusz Osiński
 • Klasa 6c - Olga Stępińska

Poprawiony (poniedziałek, 23 sierpnia 2010 15:49)

 
To My!
Reklama
Wyszukaj
AddThis Social Bookmark Button
Kalendarz
Ostatni miesiąc Pażdziernik 2017 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 39 1
week 40 2 3 4 5 6 7 8
week 41 9 10 11 12 13 14 15
week 42 16 17 18 19 20 21 22
week 43 23 24 25 26 27 28 29
week 44 30 31
Losowe zdjęcie

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_random_image/helper.php on line 85
dsc02257.jpg
E-dziennik

Gazetka szkolna (GIS)
Wolontariat
Taebaek

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_random_image/helper.php on line 85