Biblioteka szkolna

Zapraszamy w godzinach:
w poniedziałek od 8.00 do 13.30
we wtorek od 8.00 do 14.00
w czwartek od 8.00 do 14.00
w piątek od 8.00 do 13.30

Biblioteka szkolna oprócz bogatego księgozbioru zaprasza do korzystania z czytelni oraz Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej.

Uczniowie zdobywają tu umiejętność samodzielnego pogłębiania wiedzy oraz rozwijania zainteresowań i uzdolnień. Dzieci mając do dyspozycji komputery z dostępem do Internetu, mogą korzystać z informacji znajdujących się w sieci. Oprócz tradycyjnych zbiorów, gromadzimy i udostępniamy na miejscu: czasopisma i edukacyjne programy multimedialne.

Nasza biblioteka przystąpiła do projektu "FunEnglish w bibliotece". Jest to interaktywny, e-learningowy kurs języka angielskiego, dzięki któremu dzieci w wieku 6-12 lat mogą BEZPŁATNIE uczyć się języka angielskiego. „FunEnglish w bibliotece” to kurs komputerowy, który mądrze łączy naukę języka obcego z zabawa. Fotolekcje, ćwiczenia, gry edukacyjne, setki filmików i piosenek opracowane przez ekspertów, to sprawdzony sposób, dzięki któremu dziecko bez stresu i skutecznie uczy się angielskiego.
Przyjdź do biblioteki, żeby dowiedzieć się więcej!

Pracownicy: Maria Dziedzic i Małgorzata Lato

Polecamy

Wydarzenia


Nasza biblioteka to także miejsce, w którym powstają ciekawe projekty edukacyjne.

Wiejska chata

Dla potrzeb wystawy czytelnia została zmieniona w wiejską chatę wyposażoną w sprzęty, które udało się ocalić od zapomnienia. Na wystawie znalazło się wiejskie łoże z kolorowymi, ręcznie tkanymi kapami i haftowanymi poduszkami oraz serwetki, narzędzia i naczynia codziennego użytku. Dzięki tej wystawie przybliżona została wieś, jaką pamiętają już tylko nasi dziadkowie.

Grzyby

Na wystawie „Grzyby” zgromadzono modele grzybów i porostów wraz z opisem, który przygotowali uczniowie. Obok plansz preparatów do oglądania pod mikroskopem znalazły się atlasy grzybów, gry dydaktyczne i fragmenty utworów literackich. Materiały te posłużyły nauczycielom do przeprowadzenia zajęć z uczniami.

Ptaki wokół nas

Projekt ten polegała na samodzielnym wykonaniu przez uczniów albumów i modeli ptaków. Dużym zainteresowaniem cieszył się ptasi zegar, z którego można było się dowiedzieć, o której godzinie budzą się poszczególne gatunki ptaków. Oglądaniu zgromadzonych eksponatów towarzyszył śpiew ptaków.

 
To My!
Reklama
Wyszukaj
AddThis Social Bookmark Button
Kalendarz
Ostatni miesiąc Pażdziernik 2017 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 39 1
week 40 2 3 4 5 6 7 8
week 41 9 10 11 12 13 14 15
week 42 16 17 18 19 20 21 22
week 43 23 24 25 26 27 28 29
week 44 30 31
Losowe zdjęcie

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_random_image/helper.php on line 85
dsc02257.jpg
E-dziennik

Gazetka szkolna (GIS)
Wolontariat
Taebaek

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_random_image/helper.php on line 85